Jump to content

[8.1.0][OFICJALNY] Nitrogen OS Beta [fpc/gdx]

Daviteusz
 Share

Recommended Posts

Mała pierdółka ale chciałbym się zapytać o SELinux. Mianowicie w tym ROMie jest w trybie permissive, a w pozostałych ROMach z jakich korzystałem SELinux zawsze był w trybie Enforcing. Sam pogooglałem w necie, ale nadal nie do końca rozumiem jaka jest różnica. Czy dla zwykłej osoby cokolwiek to zmienia czy jest w tym czy w tym trybie w danym ROMie?

• Daviteusz changed the title to [8.1.0][Goodix/Fpc] Nitrogen OS Beta

Jest chyba opcja do recznego ustawiania dpi. Aktualnie siedze na RR wiec nwm. Jesli nie to uzyj jakiejs apki.

Btw, jesli by ktos pytal o xposed, to dziala. Po instalacji np w magisku, potrzebne dwa rebooty.

Safetynet przechodzi na oreo z xposed.

• 2 weeks later...

Tłumaczenia dodane. "Ponowne uruchaianie" poprawione. Coś tam jeszcze pozmieniałem. Korekty pewnie jeszcze zrobię. Czasu jest. W sumie i tak wersje testowe. Zmiany będą obowiązywać od nowej wersji. Gdy by wam coś nie pasowało w tłumaczeniu, to piszcie śmiało.

• 2 weeks later...

Próbowałem wszystkich haseł. Nie działa żadne jakie mam na jakimkolwiek urządzeniu lub koncie.

11 minut temu, Kamil Kupiec napisał:

Hasło ekranu blokady? 

Nie wiem co to blokuje ale nie moge zrobic nic.

Edited by wales

Dnia 1.02.2018 o 18:14, wales napisał:
Po instalacji i ponownym uruchomieniu wyskakuje mi okno w którym mam wpisać hasło. Jakie hasło? Żadne z moich haseł nie działa :/ 

Zrób FORMAT /DATA w TWRP (Nie wipe. Format usuwa szyfrowanie partycji i wywala także wszystkie dane z pamięci wewnętrznej). Po formacie zrób Reboot do recovery i na nowo wgraj rom.  

Dodam jeszcze, że po tym formacie problem raczej ustąpi na zawsze. Wróci gdy wgrasz global dev używając miflash i wybierając "flash_all"

Dnia 1.02.2018 o 19:34, Kamil Kupiec napisał:
Hasło ekranu blokady? 
Spoiler

261edee62269f0ddbf7f39da84a3c154.jpg

Nope. Raczej nie możliwe jest, żeby po wgraniu romu (raczej z wipe data) prosiło o podanie hasła blokady ekranu

Edited by Daviteusz

• 1 month later...

Po za tym, że po włączeniu transmisji danych wsysa baterie niemiłosiernie na każdym 8.1 to wszystko działa sprawnie na Oreo. Ja się przeniosłem na OmniROM. Ostatnio coś poprawili i tel wchodzi w Deep Sleep bez problemu i bateria lepiej trzyma, jeśli działam tylko na Wifi. Poza domem chyba lepiej mieć nougata na pokładzie, albo nie używać transmisji danych.

A tak poza tym to wszystko stabilnie jest, długo siedziałem na NOS i byłem zadowolony. Pewnie wrócę do niego. Zawsze wracam :D 

Edited by Daviteusz

• 5 months later...
  • 1 year later...
  • 6 months later...

już od dłuższego ponad 15 min chyba czasu mam logo kręcące się logo jakby się zwiesił a przed instalacja zrobiłem format ceche, data i devalink dopiero aktualizacja do wersji na android pie dopiero pomoglo choć w kilku miejscach jest nie po polsku 

Edited by akszyn
Szersze uzupełnienie wypowiedzi

• 1 year later...