Skocz do zawartości

Problem z OTG i dyskiem zewnętrzny NTFS


Skalar

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

przyszedł dzisiaj do mnie kabelek OTG. Najpierw podłączyłem pendrive, potem myszkę wszystko działało. Pomyślałem o swoim dysku 2,5" WD My Passport 1TB. Dysk się odpala, normalnie pracuje i po chwili na pasku pojawia się sprawdzanie, a następnie to co w załączniku. Można coś zrobić żeby to działało ? Zmiana systemu plików na dysku nie wchodzi w grę, jest tam dużo ważnych danych.

post-2888-0-77652000-1406017692_thumb.pn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisałem w markecie OTG NTFS i zainstalowałem kilka apek. Jedna z nich tylko pokazywała cokolwiek. (Załącznik). Klikam mount i nic, stoi.


Wystarczyło przeczytać, root explorer i gotowe :) Dysk śmiga, dzięki za pomoc


Problem jest z odtwarzaniem plików. Muszę skopiować na phone storage aby działały. Filmy wywala na brak kodeków, pdf sypie się apka, tak samo .doc. Gdy skopiuję do telefonu to wszystko odpala. Czego to może być wina ?

post-2888-0-11548100-1406019075_thumb.pn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam kabelka otg bo jeszcze nie jest mi to aż tak potrzebne, ale jeśli będzie mi potrzebne załadowanie partycji ntfs to spróbuję zrobić coś czego chyba nikt nie sprawdzał, zainstaluję przez emulator konsoli sterownik ntfs-3g i odpowiednio skonfiguruję, może zadziała ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz spalisz gniazdo i będziesz buczał czemu Ci USB nie działa, taki dysk to za duże obciążenie dla gniazda w telefonie, to nie komputer. Chyba, że dysk podpinasz z zewnętrznym zasilaczem, ale z tym też różnie może być.

Edytowane przez Renegade
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...