Skocz do zawartości

Xiaomi Fitness tracker


Mymi

Rekomendowane odpowiedzi

No cóż. Chyba zaskoczyli :)

 

Z google translate:

 

Bracelet, aluminum alloy surface, laser micro perforation: 1 do not lose the password to unlock the phone; 2 monitoring exercise, sleep quality, smart alarm clock to wake shock; 3 long standby 30 days, which is five times the normal bracelet, industry Low-power Bluetooth chip; 4 waterproof rating IP67, no need to take off the bath. A variety of colors.

 

Z tego co widzę to ma to samo co Jawbone Up24, który w Chinach chodzi po 1200rmb. Natomiast ten tutaj to.. 80 rmb - 40zł :o

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Today, we launch the Mi Band, a fitness tracking wrist band that monitors your fitness and tracks your sleep. Featuring the industry's most power-efficient Bluetooth chip and accelerometer, the Mi Band can be powered for 30 days on one charge, and also doubles up as an alarm clock. You can even pair it to unlock your phone without a password. Available for approximately USD$13 each. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś na jakiej zasadzie działa funkcja "sleep tracker"? Bo nie wydaje mi się, aby monitorowała w jakikolwiek sposób jakość snu poprzez czujniki. Czy ma to monitor pulsu czy po prostu zwykły kalkulator oparty na teorii snu i wybudzający 30 minut przed ustawionym budzikiem, aby wbić się w płytką fazę snu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak reklamują to inne bandy, czyli akcelerometer, chyba. Jeżeli jakość jest porównywalna do up24, to wszystkie one przegrywają z iphone5s i sleep tracking app. 

 

Wybudzanie wibracją jest niezbyt dokładne ale za***iste, cough, fajne. Mam nadzieję że software będzie w porządku :), dając podobne opcje jak up

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto by pomyślał, że mogą one działać podobnie!

Czyli..... no właśnie....

Czyli jak właściwie działa sleep tracker?

Chciałeś być zabawny a wyszło, że jesteś leniwy. Wystarczy odpalić Google. Ale rozumiem, u Ciebie nie działa. Poproś dostawcę internetu, może odblokuje.

Wysłane z Mi3W by Tapatalk Pro.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałeś być zabawny a wyszło, że jesteś leniwy. Wystarczy odpalić Google. Ale rozumiem, u Ciebie nie działa. Poproś dostawcę internetu, może odblokuje.

Wysłane z Mi3W by Tapatalk Pro.

 

Zadałem poważne pytanie o sposób pomiaru "jakości" snu a ty zbywasz mnie stwierdzeniem "działa tak jak w XY". Dopytałem "czyli jak", to w odpowiedzi "wyszukaj sobie leniu". I jeszcze jakieś szczeniackie odzywki. No bez przesady. Jeśli nie masz nic do powiedzenia w temacie, to może warto nie pisać i nie szargać sobie nerwów.

Mymi jednak pokazał, że da się normalnie i uprzejmie odpowiedzieć na normalnie zadane pytanie. 

 

 

Tak jak reklamują to inne bandy, czyli akcelerometer, chyba. Jeżeli jakość jest porównywalna do up24, to wszystkie one przegrywają z iphone5s i sleep tracking app. 

 

Wybudzanie wibracją jest niezbyt dokładne ale za***iste, cough, fajne. Mam nadzieję że software będzie w porządku :), dając podobne opcje jak up

 

Dzięki Mymi. Jeśli to tylko akcelerometr, to niczym specjalnym (pewnie oprócz ceny) się ta opaska nie wyróżnia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda że opaska nie posiada pulsometru, chyba że za jakiś czas wprowadza inną wersję urządzenia.

Swypniete z RedMi 1s

Mnie się wydaje, że jak MI Band odniesie sukces (a odniesie na pewno) to w niedługim czasie Xiaomi wyda nową bransoletkę, tylko że o wiele bardziej zaawansowaną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, poszukałem po forach Xiaomi. Wygląda na to że to jest akcelerometer, czyli taka sama technika jak w up.

 

Jeszcze jedna genialna różnica między upem i fitbitem a Mi Band, to automatyczne rozpoznawanie snu w ramach trackingu. Dla niezorientowanych, zarówno up24 jak i fitbit mają "sleep tracking", ale... manualny, czyli przed zaśnięciem należy wciśnąć przycisk na opasce. Wkurzające ;)

 

Odblokowywanie telefonu już było wspominane, za to kolejną fajną opcją jest powiadomienie o połączeniu. Wg forum, jeżeli nie odbierzemy telefonu, po jakimś czasie (pewnie do ustawienia) opaska zacznie wibrować. Dobre w biurze czy w domu jak rzucimy wyciszony telefon w kąt. Również wyłącznie Android 4.4

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem ciekawy czy będzie działać na telefonach bez MIUI, bo taki MiKey działa różnie (na G2 podobno działa bez problemu). Pewnie i tak wezmę w preorderze i przetestuję. Jak nie będzie działać to pójdzie na sprzedaż i nie będę bardzo stratny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wielu testerów pisze (i tu też to napisano) o tym, że Mi Band działa z dowolnym androidem kitkat, ale w jaki sposób, skoro, żadna aplikacja go nie wspiera? Ma ktoś z Was jakieś wieści czy apka towarzysząca mi band będzie działać na telefonach bez miui? Widziałem też, że jeden z Brytyjczyków testujących band tłumaczył aplikację na angielski, nie znalazłem niestety apk, a chciałem sprawdzić czy w ogóle można zainstalować ją bez miui. Są jakieś wieści na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...