Skocz do zawartości

Mi Box problem z wifi


budzik1o1

Rekomendowane odpowiedzi

Od kilku dni posiadam MiBox3 podpięty do wifi 100mbit. Na speedtestach pokazuje mi w najlepszym przypadku download  2-5mbit, upload 5mbit (tak upload większy...) Ruter stoi 4 metry od boxa. Laptop i telefony, które są dalej od rutera ciągną 4k i wyżej z youtube bezproblemowo. Na boxie youtube działa w full hd od święta, o 4k mogę zapomnieć, 90% czasu jest 480p. Netflix co chwila przełącza na niższą rozdzielczość, HD od święta. Showmax odpala tylko bez zacinek na ustawieniu Limit prędkości średni... Próbowałem factory reset po aktualizacji do Androida 6.0, bez zmian. Na tym samym ruterze na laptopie i telefonie netflix, showmax i youtube działają idealnie.

Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Cześć, Jestem nowy na tym forum i pozdrawiam na wstępie.

Od kilku dni mam problem ze smartboxem. Niby jest połączony z wifi, a jak np. chcę wejść w klep google, to pojawia się komunikat "Jesteś oline. Sprawdź, czy masz włączone Wi-i i spróbuj jeszcze raz".

Czasami nie działa też youtube. Nawet jak przywróciłem go do ustawień fabrycznych, to potem miał problem z ponowną konfiguracją (a to nie chciał się połączyć z google, a to wysypywał się przy wpisywaniu PIN-u).
Wie ktoś może, o co mu chodzi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Witam,

Dziś zakupiłem w biedrze box 4k .. Mam problem niestety - nie widzi mojej sieci, inne są dostępne. Router oczywiście ma wyłączoną opcję auto jeśli chodzi o kanał ( ustawione mam na 2 , choć próbowałem już wszystkie do 10). Już się poddałem. Posiadam internet z sieci kablowej Multimedia w raz z ich modem. Czy ktoś używa w tej konfiguracji boxa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Proszę pomóżcie z tym box`em po aktualizacji do oreo. Kupiony został głównie dla dziecka żeby mogło sobie bajki na dobranoc oglądać na youtube. Teraz po upgrade nie chcę mi się łączyć z wi fi. Router tp-link stoi metr od box`a. Raczej nie jest to wina routera bo przed aktualizacją działało prawidłowo. Pomożecie rozwiązać tą zagadkę? Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, lunareth napisał:

spróbuj statycznie ustawic adres ip i na sztywno kanal (jakis niski) od wifi. mi troche pomoglo i rzadziej zrywa mi polaczenie.

niestety nie pomogło. Muszę wrócić na wcześniejszego softa. U mnie to oreo w przypadku box`a chyba nie zda egzaminu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i pozdrawiam!

Mam taki sam lub podobny problem. Od stycznia używałem Mi Boxa - bez najmniejszych problemów. Kilka dnia temu zainstalowałem aktualizację i od tego czasu nie mogę zalogować się do sieci WiFi. Hasło do routera ma 5 cyfr i działa ono na laptopie i telefonach, natomiast Mi Box po aktualizacji wymaga hasła o długości co najmniej 8 znaków. Router TP-LINK wraz z hasłem mam od dostawcy internetu. Przywracałem ustawienia fabryczne Mi Boxa, ale nic to nie dało. Czy ktos wie o co chodzi z tym hasłem?

Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji jest kiszka.

Net zwolnił mi o połowę (albo i więcej).

Co ciekawe - u mnie na starym routerze (Tp-Link WR940N) działa(ł) lepiej niż na nowy (Tp-Link Archer AC1200) - ale to wszystko do momentu gdy zaktualizowałem do Oreo.

Co ciekawe - podłączyłem Mi Box'a kablem ethernetowym - miał gorsze osiągi niż po WiFi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Ja też mam problem z odtwarzaniem filmów przez platformy typu. VOD.pl, player+, ipla.tv itp.

W tym samym pomieszczeniu sprawdzając wyniki speedtestem mam:

laptop: download: 44 Mb/s, ping:  7 ms, upload: 47 Mb/s

Mi Box 3: download: 50 Mb/s, ping: 168 ms, upload: 284.3 Mb/s

Czy to, że filmy tną jest spowodowane wysokim pingiem? A jeśli tak, to co zrobić?

Ustawienia sieci:

Channel: Auto (Current channel 6)
Mode: 11bgn mixed
Channel Width: Automatic
Max Tx Rate:

300Mbps

 Ale gdy próbowałem cokolwiek zmieniać, to wartości się się nie zmieniały na lepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...