Skocz do zawartości

Wgranie ROMu Global


Boston

Rekomendowane odpowiedzi

Gdzie znajdę instrukjcę jak wgrać rom global do mi mix 2?

Znalazłem kilka instrukcji, ale wydają się one być przestarzałe.

Zgłosiłem już się do xiaomi  z wnioskiem o odblokowanie bootloadera i co dalej?

Nie potrzebuję dostać "wszystkiego na tacy" proszę tylko o nakierowanie bo nie chciałbym uceglić telefonu za 2K PLN.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dostaniesz zgodę to ściągasz narzędzie MiUnlock (jak masz zgodę to będziesz mieć linka), dodajesz konto tam gdzie wcześniej wspomniałem i dopiero wtedy próbujesz odblokować. Najpewniej będzie kazało czekać 72h, więc będziesz musiał czekać. Później, po odblokowaniu, ściągasz miflashtool (możesz próbować najnowszy, ale u wielu osób najnowszy czasem nie działał), telefon uruchamiasz w trybie Fastboot (tak samo jak będziesz odblokowywać w MiUnlock), podpinasz pod komputer i instalujesz system. System musisz pobrać stąd: http://en.miui.com/a-234.html (Xiaomi Mi MIX 2 Latest Global Stable Version Fastboot File Download) i wypakować dwukrotnie (po wypakowaniu będziesz mieć kilka skryptów i folder images). Ścieżkę do tego folderu wskazujesz w MiFlashTool.

Edytowane przez Orjon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzięki za nakierowanie. Jak na czymś się zatrzymam na dłużej to dopytam jeszcze w tym wątku.

 

I jeszcze jedno:

telefon widzi 1 z 3 sieci WiFi na 5GHz, Czy to normalne i po zmianie na ROM EU sie poprawi?

Nie widzi sieci 5500MHz (kanał 100) oraz drugiej nadajacej na identycznym kanale.

NAtomiast widzi siec 5320MHz (kanał 64)

 

 

Edytowane przez Boston
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a to nie wiedziałem że to różnica (myślałem że tylko w nazwie). Chciałbym mieć po prostu polski język. Którą wersję polecasz?

PS

może się komuś przyda, zmieniłem kanał mojej sieci wifi i teraz telefon widzi wszystkie sieci. Tak jakby miał problem z wyszukiwaniem sieci jeśli nadają na tym samym kanale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na eu jest lepiej jeśli chodzi o możliwości modyfikacji, wgrania roota, różnego rodzaju dodatków etc. Na Globalu będziesz miał z tym większe problemy. Ponadto eu jest częściej aktualizowany (co tydzień) i ma już obecnie MIUI9 (bazuje na wersji china dev, ale kasuje wszelkiego rodzaju chińskie usługi etc.). Global Stable będzie miał MIUI9 dopiero za parę tygodni, kilka miesięcy. Z drugiej strony czasem zdarzają się większe lub mniejsze bugi, ale to naturalne w przypadku wersji rozwojowej (którą naprawdę polecam). 

To w sumie zależy od Ciebie, co będzie ci się bardziej podobać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

minęły już 72 godziny i udało mi się odblokowac bootloader.


Na chwile obecną:
- telefon jest jak po factory reset (wszystkie dane sie wymazaly) i pojawia sie ekran z wyborem języka.
- pobralem miflashtool (XiaoMiFlash)  z http://api.en.miui.com/url/MiFlashTool
- pobrałem "Xiaomi Mi MIX 2 Latest Global Stable Version Fastboot File Download" z http://en.miui.com/a-234.html

Czy teraz wystarczy kliknąc flash w trybie Fastboot? Czy powinienem jeszcze coś wcześniej zrobić?

Co to za opcje na dole? "clean all and lock"?

image.thumb.png.9dc8ba8542bbb659e1d47813a42a872f.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Boston napisał:

Co to za opcje na dole? "clean all and lock"?

Wyczyść wszystko i zablokuj bootloader. Wybierz cleenall jak nie chcesz żeby został zablokowany. Zablokować można potem w każdej chwili komendą fastboot oem lock. Jak rozpakowałeś prawidłowo rom i wskazałes cały katalog z rozpakowanym romem to wszystko co powinienes zrobić. Najleiej jak folder romu jest bezpośrednio na dysku c:/ i żeby po drodze w ścieżce dostępu i nazwach nie było spacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 9.11.2017 o 22:25, Orjon napisał:

Jak dostaniesz zgodę to ściągasz narzędzie MiUnlock (jak masz zgodę to będziesz mieć linka), dodajesz konto tam gdzie wcześniej wspomniałem i dopiero wtedy próbujesz odblokować. Najpewniej będzie kazało czekać 72h, więc będziesz musiał czekać.

Jestem po zmianie ROMu (otrzymałem zgodę itp itd). Teraz czekam na drugi telefon, w związku z tym mam pytanie czy znowu muszę prosić o zgodę? Czy zgoda jest jednorazowego użytku? Czy może już na stałe mam ją przypisaną do konta Xiaomi?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Witam mam pytanie posiadam Mi MIX 2 mam nie odblokowany bootloader wgrałem na niego dev MIUI 9 Global 8.2.8 chciałem teraz wrócić do wersji globala zwykłej ale krzyczy mi ze muszę mieć odblokowany bootloader czy to normalne czy jest możliwość obejścia tego odblokowywania ?

próbowałem również przez Miflash i też nie poszło z wersją 8.2.8 zainstalował mi się mi recovery 3.0

prośba o pomoc podpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, mentos30 napisał:

dev MIUI 9 Global 8.2.8

To już jest chyba na Oreo. A stable jest na 7.1 dlatego cofnięcie się przez aktualizacje z pliku raczej się nie uda. Czasami sie udaje jak romy są zbliżone do siebie. Niestety w twoim przypadku, chyba tylko odblokowanie bl i wtedy wgranie stable MiFlashem w fastboot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Próbuje odblokować bootloader ale po włączeniu przełącznika  odblokowanie OEM i conięciu sie do menu on znów wraca do pozycji wyłączonej. O co z tym chodzi?

 

No dobra to poszło ale nie moge odblokować botloadera. Tel przechodzi weryfikacje i zaczyna sie unlock. Dochodzi do 99% i wywala "current account is not bound to this device"

Edytowane przez arti4782
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam pytanie bo konto xiaomi.mam już trzy lata i gdzieś słyszałem że co miesiąc mogę odblokować jedno urządzenie ? 

Jak to wygląda - dodaje urządzenie do konta i unlock bez pisania prośby i czekania 72 godzin  ? 

Czy dodaje urządzenie a i tak muszę czekać 72 godziny ? I dopiero unlock !?

Jak wy to robicie ? Jak to u was wygląda ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mariuszes jeśli składałeś już na tym koncie prośbę i masz zgodę to odblokować możesz jedno urządzenie na miesiąc (na 30 dni). Dodajesz urządzenie do opcji Stan odblokowania Mi w opcjach programistycznych i próbujesz odblokować przez MiUnlock. Jeśli poprosi o odczekanie 72 godzin, włączasz normalnie tel, korzystasz, odblokowujesz po tych 72 godzinach. Jeśli odblokuje od razu (co zdarza się, choć rzadko raczej już obecnie) to masz odblokowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...