Skocz do zawartości

Dlaczego są rózne pudełka z opaską


szadoky

Rekomendowane odpowiedzi

@szadoky nie tyle co na inny rynek a w między czasie Xiaomi zmieniło pudełka. Starsze wersje były sprzedawane w szarych nowsze w białych. Jedyne na co trzeba uważać to wersje na rynek indyjski (które np. sprzedawał Gearbest), bateria w tej wersji była dużo słabsza (potrafiła trzymać kilka dni), był zamontowany gorszej jakości pulsometr, opaska nie chciała się też aktualizować do nowszych wersji firmware albo trzeba było na taki update dłużej czekać. Także kupując na OLX lub innych niepewnych źródłach uważaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opaske mam ok. tygodnia, lecz jak narazie wyjąłem ja tylko opakowania, naładowałem i sparowałem z telefonem. Parę razy sprawdziłem puls (wskazania bardzo od siebie odległe) a bateria ma już 80% , więc chyba nie najlepiej trzyma, zwlasza że może całość mojego korzystania z niej wyności jakieś maksymalnie 15 minut. 

Czy to oznacza że Xiaomi poszło śladem innych producentów i zaczęło nowe wersje urządzeń wypuszczać gorszymi od poprzednich ? Trochę to słabo, bo ceniłem firmę m. in. za brak u nich takich praktyk.

@szakoky możesz podać link do tego posta z FB ? Jakoś nie mogę go odnaleźć, może został usunięty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzisiaj przeglądając oferty znalazłem na GB w opisie opaski:
Note:
Xiaomi mi band 2 has two kinds of heart rate sensors, and they have different appearances. But according to Xiaomi official test, these two sensors are consistent in static heart rate, dynamic heart rate, whole performance, and other aspects. 
From August 26th on, the Xiaomi Mi Band 2, with kraft paper package, starts to adopt the new package of white cardstock paper. Meanwhile, we will random delivery with the new or old package.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ichnie testy testami, napisałem na FAQ jaki to oni tam mają kształt sensora.

Edit:
I oto odpowiedź;
"For your issue, we need to contact our product department to confirm and get more details. 

Please kindly wait 1-2 business days and go to our Support Center here: http://support.gearbest.com/ for checking the results. Thank you for your understanding."

Edytowane przez Grimus23
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym różnią się opaski na Indie i na całą resztę? Mam świeżą z GB z sensorem okrągłym. Bateria trzymała ledwo 9 dni. Praktycznie cały czas sparowana z telefonem, nocą pomiar snu z tętnem, kilka spacerów, oraz bieganie z pomiarem tętna i niestety dziś to zauważyłem kilka opcji włączonych z kilku aplikacji. Czy słaba bateria to między innymi jest właśnie ta różnica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym różnią się opaski na Indie i na całą resztę? Mam świeżą z GB z sensorem okrągłym. Bateria trzymała ledwo 9 dni. Praktycznie cały czas sparowana z telefonem, nocą pomiar snu z tętnem, kilka spacerów, oraz bieganie z pomiarem tętna i niestety dziś to zauważyłem kilka opcji włączonych z kilku aplikacji. Czy słaba bateria to między innymi jest właśnie ta różnica?
Jakie masz firmware opaski? Obecnie najnowsze to 59. Indyjskie chyba mają własne.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, tekjow napisał:

Jakie masz firmware opaski? Obecnie najnowsze to 59. Indyjskie chyba mają własne.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

Końcówka 53. Z tego co wyczytałem to Indian. Opaskę zamawiałem przez PP. Trochę słabo z tą baterią. Robić refund?

A i przy ładowaniu nie pokazuje % tylko wyświetla baterie i postęp ładowania graficznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio kupowałem 3 szt. Mi Band 2 w GearBest. Jedną w wersji china, za ok 15 $ i dwie w wersji international za ok 19 $

China jest pierwsza od lewej na foto z prostokątnym pulsometrem, obok 2 szt. International z okrągłymi pulsometrami:

Spoiler

f097ad59a6ad2cfaf20601c5d76e75b0.jpgIMG_20171126_145445.thumb.jpg.bb9ccac9df696b7c3a61d583cc398921.jpg


Jeśli chodzi o opakowania opasek to wygląda to tak:

China:

Spoiler

b5fad8c748822a379b0887f7b83da587.jpg54e3e534c0927bebf063f1c7d978c5b5.jpg20170915_110549.thumb.jpg.7e765d2512d1e0c1958dc6a4a275c02c.jpg


International:

Spoiler

edfa025b43a09c5daef9b59c6bf70a72.jpg4f97a5a92edcfe3682f2a43fff079b5b.jpg20171012_110953.jpg


Z chińska wersja nie ma żadnych problemów, bateria trzyma 3 tygodnie, natomiast wersje International jest słabo. Jedna trzyma bardzo słabo, druga około 2 tygodnie. Czy to mogą być te kiepskie indyjskie wersje ? Na końcu numeru seryjnego są literki IN - co by mogło oznaczać India, a nie International. Wersje na rynek Chiński mają literki CN, a opaska kolegi kupiona w Media Expert ma literki GL - Global. Coś czuję, że GearBest nieźle przygrał w h**a :(

Edytowane przez pkonrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, pkonrad napisał:
A pulsometr jaki masz ?

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

 

Okrągły, India. Aczkolwiek mierzy bez zarzutu.

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka
 

Edytowane przez drapichrust
Nowa myśl ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie opaska china po wyjęciu z pudełka miała firmware 1.0.1.53, a ten niby international (India) 1.0.1.69.

7c8f3396764be05110d037ef70f116ad.jpg

 

Po aktualizacji Mi Fit apki obie opaski zaciągnęły firmware. Co ciekawe w opasce chińskiej firmware podskoczył z wersji 1.0.1.53 do 1.0.1.54, natomiast w opasce india firmware spadł z wersji 1.0.1.69 do 1.0.1.53   Na tą chwilę opaska china ma firmware 1.0.1.59, a India cały czas 1.0.1.53

d9f8c271a1cd03a443dd179877e02401.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...