ZduneX25

MIUI 7.11.9

Recommended Posts

Po jednym dniu tak jakoś bez rewelacji na Redmi3. Sot około 5H i zostało na teraz 15%.
U mnie jak widać zestaw daje radę. Zobaczymy co z następna aktualizacja...

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

[mention=12755]Lex Luthor[/mention] mam nadzieje, że wytrzymasz do tego czwartku bez resetowania w celu sprawdzenia

108h i działa. Zobaczymy rano

Wysłano z Mi Note

• Like 1

Po zainstalowaniu aktualizacji zniknęła mi w narzędziach ikonka z ota( ta od aktualizacji) to normalne ? Wszyscy tak mają? Czy może da się to naprawić jakoś ? Oraz mam dziwnie wysokie zużycie ramu , zawsze było w okolicach 40-50% w stanie spoczynku , teraz 60-70% :/

Telefon to redmi note 3 pro se 

Edited by noski

W trybie jednej ręki nie działa double tap żeby szybko przełączyć aplikacje. Chciałem to napisać w poprzednim temacie ale zamknięty. Wersja druga z 2. listopada 

12 godzin temu, Lex Luthor napisał:

108h i działa. Zobaczymy rano emoji1.png

Wysłano z Mi Note

no no...jeszcze trochę i osiągniesz pułap 120h :) bo to tak mniej więcej po tym czasie zaczynało szwankować.
Ja to samo sprawdzam obecnie na Mokee (sprzed tygodnia) - i u mnie 119h i na razie też działa ok.
Gdy Twoje MIUI przekroczy te 120-130h, to być może ogarnęli w końcu temat.

Jak już chcą porzucić ten nasz telefon, to niech to zrobią z honorem :) hihi

Edited by lg4xhd
  • Like 1

19 godzin temu, stereo0 napisał:

Jak przytrzymam w mi5 przycisk home to pojawia się biała kropka i biała ramka na ekranie. Co to za czary? Xd zrzut ekranu to to nie jest 

Druga sprawa to dlaczego mi5 nie ma API Vulcan? Chciałem odpalić lineage na full i się nie da bo urządzenie nie ma Vulkan;( 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.netmarble.lin2ws

Ta biała ramka z kółkiem to Google. Wejdź w ustawienia aplikacji i ustaw asystenta. Wybierz Google nawet jeśli już był wybrany i wtedy będzie działać ponownie. Aplikacja Google tak się zachowuje jeżeli zostaje zabita, np. poprzez przytrzymanie przycisku wstecz. Przygotowałem na to patch jakby ktoś chciał. Jest to jeden z kilku problemów z Google w MIUI.

Czy może się ktoś wypowiedzieć czy działają w końcu odpowiedzi głosowe Google Now? Nie działa to od kiedy MIUI jest Androidzie 7.  Był to jeden z powodów dlaczego opuściłem MIUI na rzecz custom romów i dziwię się, że tak podstawowa rzecz nie działa w MIUI. Przecież to działa nawet w najtańszym chińskim smartfonie. Ewentualnie czy jest sposób by to naprawić samemu?

Edited by konsolite
Literówki.
  • Like 1

@konsolite generalnie nie korzystam Google Now, jakoś tydzień temu postanowiłem sprawdzić po kilkunastu miesiącach czy jakoś to hula i ku mojemu zdziwieniu wszystko chodziło aż miło i gdyby nie moja ogólna niechęć do takich rozwiązań pewnie bym korzystał ;)

(na Mi5 jakby co)

W takim razie proszę kogoś o potwierdzenie czy to działa na Redmi Note 4X z MIUI9, np. czy Google mówi na głos jaka jest pogoda.

Edited by konsolite

Zauważyłem dzisiaj ,że w aplikacjach domyślnych jako galerii nie mogę wybrać zdjęć google a jedynie aplikację pliki. Też tak macie? RN4 Snapdragon.

Edited by osxman

no no...jeszcze trochę i osiągniesz pułap 120h bo to tak mniej więcej po tym czasie zaczynało szwankować.
Ja to samo sprawdzam obecnie na Mokee (sprzed tygodnia) - i u mnie 119h i na razie też działa ok.
Gdy Twoje MIUI przekroczy te 120-130h, to być może ogarnęli w końcu temat.

Jak już chcą porzucić ten nasz telefon, to niech to zrobią z honorem hihi

119h i padła rotacja. Dziady

Wysłano z Mi Note

• Thanks 1

36 minut temu, Lex Luthor napisał:

119h i padła rotacja. Dziady

Wysłano z Mi Note

Czyli sprawdziło się to o czym niedawno pisałem. Od dłuższego czasu aktualizacje MIUI dla naszego MI NOTE LTE  leciały pewnie z "automatu" bez żadnych testów i poprawek systemowych :/

Na MoKee mam już nabite ponad 130h ciągłej pracy i wszystko działa jak na razie prawidłowo. Ekran obraca się oraz jakość rozmów działa w większości ok. Rozmowy psują się owszem, ale znacznie rzadziej niż na MIUI. W ogóle to zauważyłem, że rozmówców słyszę dużo głośniej na tym systemie.

Czekam do jutra i jak nadal będzie wszystko ok, to MIUI chyba niestety będę musiał pożegnać - przynajmniej do czasu, gdy nie zmienię telefonu na inny model. Szybko to pewnie nie nastąpi. MI NOTE posłuży myślę, jeszcze bardzo dłuuugooo, bo to bardzo dobry sprzęt...pechowo trafiliśmy na "team", który chyba nie testował tych softów należycie...
Mało pewnie sprzedali tych modeli i dlatego je olewali od ostatniego roku...

Dziękuję Tobie bardzo za sprawdzenie problemu z rotacją. Masz u mnie wirtualne [piwo] :)

Pozdrawiam. 

Edited by lg4xhd
  • Like 1

w żadnym nawet obecnym MIUI nie mam powiadamiania dźwiękowego w whatsapp a także w twitterze , dźwięk powiadamiania mam jak aplikacja jest otwarta, jak zostaje zminimalizowana to dostaje tylko ikonke na belce na górze ale dźwięku już nie mam, zrobiłem wszystko co jest polecane na forum:
-kłódka na aplikacji
-autostart
-wszystkie uprawienia

czy ma ktoś z tym problem?

@tutek tak u mnie też brak powiadomienia dźwiękowego w WhatsApp i OneFutball. Inne aplikacje zewnętrze reagują poprawnie z dźwiękiem. Ale problem mam dopiero od tej aktualizacji

Wysłane from Sagit by TapaTalk

Dlaczego nie mogę galerii ustawić jako domyślnej aplikacji dla "galerii", tylko aplikacja pliki jest dostępna. Też tak macie?

edit: pytanie dotyczy mi4c

Edited by Sephriot

No i czar prysł. Po kilku dniach powrócił problem z bt na mi note 🤬be8cc82c40568925b1a401320bc189a4.jpg

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

@MD13 Nie zauważyłeś, że już od dłuższego czasu na NOTE prawie nic się nie zmienia w kwestii poprawek ? Jakaś słaba baza pod ten telefon lub ekipa budująca rom nie panuje nad nim. Rozwiązali kilka problemów ale nie do końca (max tydzień jest wszystko ok), może ogólnie jest jakiś problem z tym telefonem - dlatego też z niego tak szybko się wycofują. Kto wie.

Inne telefony miały dłuższe wsparcie np. MI2 czy MI3...a NOTE tak szybko je traci :/

• Like 1

17 godzin temu, lg4xhd napisał:

Czyli sprawdziło się to o czym niedawno pisałem. Od dłuższego czasu aktualizacje MIUI dla naszego MI NOTE LTE  leciały pewnie z "automatu" bez żadnych testów i poprawek systemowych :/

Na MoKee mam już nabite ponad 130h ciągłej pracy i wszystko działa jak na razie prawidłowo. Ekran obraca się oraz jakość rozmów działa w większości ok. Rozmowy psują się owszem, ale znacznie rzadziej niż na MIUI. W ogóle to zauważyłem, że rozmówców słyszę dużo głośniej na tym systemie.

Czekam do jutra i jak nadal będzie wszystko ok, to MIUI chyba niestety będę musiał pożegnać - przynajmniej do czasu, gdy nie zmienię telefonu na inny model. Szybko to pewnie nie nastąpi. MI NOTE posłuży myślę, jeszcze bardzo dłuuugooo, bo to bardzo dobry sprzęt...pechowo trafiliśmy na "team", który chyba nie testował tych softów należycie...
Mało pewnie sprzedali tych modeli i dlatego je olewali od ostatniego roku...

Dziękuję Tobie bardzo za sprawdzenie problemu z rotacją. Masz u mnie wirtualne [piwo] :)

Pozdrawiam. 

Sorki koledzy, że się wtrącę (nie jestem w temacie błędu związanego z rotacją?), ale jeśli to jest to o czym myślę, to problem rozwiązuje (przynajmniej częściowo) zainstalowanie aplikacji GPS Status & Toolbox i w momencie wystąpienia tego problemu odpalenie jej (nie wiem czy pomogłem jak nie to sorki).

Guest
This topic is now closed to further replies.