ZduneX25

MIUI 7.11.9

Recommended Posts

Dnia 12.11.2017 o 12:20, Lex Luthor napisał:

Na moim Mi Note ten ROM jest super! Nic się nie dzieje. Nie ma lagów, wczoraj SoT 5'30" do 10% baterii.

Wysłane z mojego MI NOTE LTE

a jak wygląda sprawa z autoobrotem ekranu ? Działa ?
Jeżeli tak, to jaki masz czas od załączenia telefonu ? Bez restartu ?

Proszę daj znać czy nadal szwankuje po dłuższym czasie bez restartu.

Jak wygląda obecnie update z poprzednich wersji? Wystarczy plik zip wgrać przez recovery? Czy stracę wszystkie dane gdy tak zrobię? 

36 minut temu, lg4xhd napisał:

a jak wygląda sprawa z autoobrotem ekranu ? Działa ?
Jeżeli tak, to jaki masz czas od załączenia telefonu ? Bez restartu ?

Proszę daj znać czy nadal szwankuje po dłuższym czasie bez restartu.

W sobotę wieczorem resetowałem więc zapewne rotacja padnie w czwartek. Póki co to 65h od włączenia i wszystko ok.

• Thanks 1

Wytrzymam :) W sumie gdyby nie to, że chciałem wrzucić mi bug report.apk przez TWRP (kiedyś wywaliłem i nie mam podglądu błędów teraz) to jutro miałbym odpowiedź na to pytanie ;) 

• Like 1

Czy u Was też występują podwójne powiadomienia na ekranie blokady? Nie zawsze ale raz na jakiś czas tak mam

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

a15e308cbca9d353e943e4d45151633b.jpg

36 minut temu, emarcin napisał:

Czy u Was też występują podwójne powiadomienia na ekranie blokady? Nie zawsze ale raz na jakiś czas tak mam

Tak, w przypadku whatsapp oraz telegram.

1 godzinę temu, emarcin napisał:

To już od poprzedniej wersji, ale u mnie na razie (chyba) tylko na Gmailu.

Szkoda bo w wersji 7.10.26 zostało to naprawione

Poprawione podglądy powiadomień na ekranie blokady (np. Gmail)

A już w następnej wersji znowu to nie działało.

Na moim redmi pro po ostatniej aktualizacji co raz gorzej wysyła smsy. Nie zawsze chce wysłać trzeba zrobić restart telefonu.

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

Pytanie do posiadaczy Mi5 - jak wygląda aktualnie sytuacja z Xiaomi.eu w kwestii baterii (sporo używam przeglądarki, telegrama, steama, discorda i messengera lite)? Myślę, czy nie przejść z global dev.

@Dzienny zależy pewnie od kilku czynników, ale ja np dziś miałem bardzo fajny wynik baterii na ekranie ponad 5 godz. 20 min., (20% baterii pozostało) i łącznie 14h ogółem, więc myślę że OK

@QBAQ wynik na wifi czy 3g/4g? Mogę wiedzieć z jakich aplikacji głównie korzystasz? Jakieś bardziej uciążliwe błędy są na eu, czy raczej nie?

Edited by Dzienny

@Dzienny musisz pośledzić wątek i poczytać z czym najczęściej ludzie "walczą" na xiaomi.eu/MIUI Polska – w moim mniemaniu większych jaj nie ma, zdarzają się akcje takie jak niegdyś niedziałający GPS, ale trzeba się z tym liczyć na wersji rozwojowej gdzie deweloperzy grzebią w kompilacjach i sprawdzają na żywym materiale. Stąd ja czekam na wydanie stabilne xiaomi.eu z utęsknieniem :-)

7.11.9 uważam za dobre wydanie przykładowo.

P.S. wynik baterii na WiFi w dniu dzisiejszym, więc to pewnie dzięki temu. W terenie na LTE mam w okolicach 4-4:30h SoT, aczkolwiek liczę do około 20-15% baterii, staram się unikać rozładowania akumulatora do zera.

(Aplikacje głównie: YouTube, FB, Messenger, Instagram, przeglądanie www, Aparat, PowerAmp)

Edited by QBAQ

Mi5 trzeba używać. Jak się nie używa to bateria leci szybko i sot mniejszy. Testuje aktualnie tylko samo H plus. Odinstalować FB i messenger. Zainstalowane Friendly. Zostało 48 procent baterii a sot to 1h.17 minut Szału nie ma.

Wysłane z Mi5

8 godzin temu, JacekBB napisał:
Mi5 trzeba używać. Jak się nie używa to bateria leci szybko i sot mniejszy.

No o takiej teorii to jeszcze nie słyszałem

W ogóle po co te zabawy z odinstalowywaniem aplikacji? Aplikacji trzeba używać jak się nie używa to po co tak "wypasiony" fon?

Edited by mrosi
Dodaj jeszcze pół strony wątku pustych wierszy...

@QBAQ oraz@Dzienny

Na moim mi 5s+ SOT jest nadzwyczaj dobry. Pół dnia na 3g/4g i pół na wifi i takie oto wyniki.

Telefon nie był ładowany w trakcie dnia. Do pomocy przy wydłużaniu pracy baterii skorzystałem z xposed + greenify + amplify.f2fb2e2472bbe83a51510624932188a0.jpg0c60b79b999fb7d0d5eead242d95d834.jpg

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

@fi9o mi5s plus ma większą baterię, więc w sumie się nie dziwię. Global dev bateria daje radę na wifi, jednak na 4g jest bardzo słabo (rzadko kiedy uda mi się do tych 4 godzin dobić), dlatego właśnie myślę nad eu, bo może tutaj z tym 4g byłoby trochę lepiej.

12 minut temu, Dzienny napisał:

@fi9o mi5s plus ma większą baterię, więc w sumie się nie dziwię. Global dev bateria daje radę na wifi, jednak na 4g jest bardzo słabo (rzadko kiedy uda mi się do tych 4 godzin dobić), dlatego właśnie myślę nad eu, bo może tutaj z tym 4g byłoby trochę lepiej.

I analogicznie większy ekran do tego. SOT na poziomie 5-6h moja dziewczyna wyciąga na MIUI bez dodatków o których pisałem ja(na mi5). 

Przed chwilą, Dzienny napisał:

@fi9o na mi5 również jest Xiaomi.eu?

Ten sam co u mnie, aktualny, ze wszystkimi swoimi bolączkami ;)

Na potwierdzenie mojej wczorajszej tezy - na moich oczach bateria zleciała z 30% do 1% w sekundę. Dodatkowo wyświetlił się jakiś komunikat o nadmiernym zużyciu w ciągu ostatnich 30min.
Ktoś zna przyczynę lub boryka się z podobnym problemem?

5fac664344b61b102706ea2e27e2fed6.jpg

4 minuty temu, krainawilka napisał:

Na potwierdzenie mojej wczorajszej tezy - na moich oczach bateria zleciała z 30% do 1% w sekundę. Dodatkowo wyświetlił się jakiś komunikat o nadmiernym zużyciu w ciągu ostatnich 30min.
Ktoś zna przyczynę lub boryka się z podobnym problemem?

Spróbuj z gsam battery monitor, zobacz co nadmiernie Ci ją drenuje.

9 minut temu, fi9o napisał:

Spróbuj z gsam battery monitor, zobacz co nadmiernie Ci ją drenuje.

Pokazuje mi głównie ekran, żadnych nadużyć ze strony aplikacji. Zresztą - cokolwiek miałoby nadmiernie zżerać baterię, to nie jest w stanie zrobić tego w takim tempie (30% w sekundę).

1 godzinę temu, fi9o napisał:

@QBAQ oraz@Dzienny

Na moim mi 5s+ SOT jest nadzwyczaj dobry. Pół dnia na 3g/4g i pół na wifi i takie oto wyniki.

Telefon nie był ładowany w trakcie dnia. Do pomocy przy wydłużaniu pracy baterii skorzystałem z xposed + greenify + amplify.

Jak Ci pomogło xposed?

@fi9o xposed na miui (z androidem 7) nie powoduje czasami dość niestabilnego działania systemu?

Edited by Dzienny

Przed chwilą, Dzienny napisał:

@fi9o xposed na miui (i androidzie 7) nie powoduje czasami dość niestabilnego działania systemu?

Nie odczuwam. 

@Dzienny chłopie, weź zrób kopie tego co masz, zainstaluj xiaomi.eu i sam oceń, bo naprawdę co użytkownik i urządzenie to różne opinie.

Mam też problem z Yanosikiem - podczas jazdy używam tylko okrągłego okienka, ale program się zwiesza - dopiero wejście w yanosika go odwiesza i tak w kółko. Wszelkie uprawnienia nadane.

Jak przytrzymam w mi5 przycisk home to pojawia się biała kropka i biała ramka na ekranie. Co to za czary? Xd zrzut ekranu to to nie jest 

Druga sprawa to dlaczego mi5 nie ma API Vulcan? Chciałem odpalić lineage na full i się nie da bo urządzenie nie ma Vulkan;( 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.netmarble.lin2ws

Edited by stereo0

9 godzin temu, fi9o napisał:

Pozwoliło korzystać z amplify.

Po jednym dniu tak jakoś bez rewelacji na Redmi3. Sot około 5H i zostało na teraz 15%.

Guest
This topic is now closed to further replies.