ZduneX25

MIUI 7.11.9

Recommended Posts

MIUI 7.11.9

• Poprawiony Asystent MIUI
  • Do pokazywania wydarzeń z kalendarza w Asystencie MIUI wymagane jest ręczne udzielenie uprawnień dla Kalendarza w aplikacji Systemowy Launcher (Zainstalowane > Systemowy Launcher > Uprawnienia aplikacji > Kalendarz)
  • Pełna lista zmian

DFG_2017-11-08-21-33-10.pngDFG_2017-11-08-22-57-15.png

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

• Wybierz odpowiednie TWRP recovery pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • W TWRP wybierz wipe > format userdata
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install)
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Czym miuipolska różni się od Global?

Aktualizacja Mi4c/Mi4s/MiNotePro do 7.0

Pierwsza aktualizacja do nowego Androida dla wyżej wymienionych modeli niestety wymaga nowego bootloadera (bez niego system nie wstaje), stąd też nasz niezablokowany bootloader, który funkcjonował do tej pory nie może być użyty do dalszych aktualizacji. Instalacja Xiaomi.eu z 6.12.22 (Android 5.1) na Android 7.0 jest możliwa tylko raz, ponieważ po niej bootloader w Waszych telefonach zostanie ZABLOKOWANY i będzie wymagał odblokowania oficjalną metodą przez pozwolenie na koncie Xiaomi. Wymagane jest też ręczne zaktualizowanie TWRP recovery po odblokowaniu bootloadera.

Procedura instalacji Xiaomi.eu Android 7.0 prosto na 6.12.22:

1. Usunąć wzór lub kod blokady ekranu
  2. Instalacja Xiaomi.eu Android 7.0 bez wipe przez aplikację Aktualizacje lub z TWRP 3.0.1*
  3. Odblokowanie bootloadera oficjalną metodą przez Mi Unlock Tool
  4. Instalacja nowego TWRP przez fastboot flash recovery twrp.img
  5. Instalacja następnych aktualizacji standardowo przez Aktualizacje

* – w pkt 1 aktualizacja blokuje bootloader. Próba przejścia do recovery wyłącza telefon.
W razie problemów z błędnym kodem ekranu blokady ten poradnik pomoże.
Nowe TWRP dla Androida 7 do instalacji po odblokowaniu bootloadera*:

* – twrp.img znajduje się w archiwum zip, które trzeba rozpakować i zainstalować wg komendy powyżej.

O instalacji fastboot można przeczytać w naszym FAQ

Instalacja na MIPAD

MIPAD musi mieć połączone partycje systemowe aby zainstalować nasz rom. Poradnik.

ROOT

Dla Android 7 root z SuperSU 2.82.
Dla Mi3/Mi4/MiNote i pozostałych root do opcjonalnej instalacji przez TWRP: tutaj
Dla MiPad 2 root: tutaj

Dodatki MIUIPolska

Paczka dodatków MIUIPolska zawiera:

• Blokadę reklam w aplikacjach (/etc/hosts)
  • Nową klawiaturę MIUI (na bazie Xperia)
  • Samouczek MIUIPolska
  • Aplikację MiCenter

Paczka do opcjonalnej instalacji po każdej instalacji aktualizacji romu przez TWRP (Menu Install)*.
Każdą aplikację można też odinstalować.
Data kompilacji: 20 Maj 2017

• Dodatki MIUIPolska (tylko dla Androida 5.0 i wyżej): POBIERZ

* – dla Mi5 i nowszych (ze strukturą .dat) kolejność instalacji jest inna:
rom w twrp > restart > powrót do twrp > instalacja dodatków.

**- Android 4.4 nie jest już wspierany

Polecane aplikacje MIUI

Aktualizacje tygodniowe MIUI są opcjonalne i nie są bezwzględnie wymagane do prawidłowego działania telefonu. System w wersji rozwojowej może zawierać błędy, które mogą lub nie muszą być poprawione.
Przed każdą aktualizacją warto wykonać kopię systemu w TWRP recovery (/system i /boot).
Terminy pojawienia się aktualizacji dla konkretnych urządzeń nigdy nie będą podawane wg motto Acida: „Będzie kiedy będzie„.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska możecie nas wesprzeć tutaj:

• Like 1

3 minuty temu, przemonk25 napisał:

jak sie aktualizuje te aktualizacje cotygodniowe? wchodze w twrp czyszczę cache i odpalam aktualizacje z pliku zip? czy w jakiej kolejności?

Ja mam taką metodę, że biorę pierwszy update z nowego miesiąca pakuję z ręki do fona potem twrp i po instalacji czyszczę dalvik/cache i miesiąc czekam na kolejny pierwszy piątek :) 

Nie, lepiej nie czyścić. Czyszczenie rób tylko wtedy, gdy po aktualizacji wystąpią jakieś problemy z systemem.

• Thanks 1

W tej i poprzedniej wersji nie działają powiadomienia sms z zewnętrznej aplikacji Chomp SMS.

Konkretnie, przy nadejściu wiadomości brak dźwięku, brak wibracji, brak migającej diody.

Po odblokowaniu telefonu pływające powiadomienie jest, odpowiednia ikona na belce wraz z powiadomieniem po rozwinięciu również.

Raczej nie jest to wina aplikacji (ostatnia aktualizacja, 25 października).

jakieś sugestie ?

Edited by MartInR

Rom był dostępny wczoraj wieczorem, później wycofany i znów jest dostępny. Orientujecie się może czy to jest poprawiona wersja (czy dalej jest FC przy diodzie powiadomień?) Nazwa pliku się nie zmieniła a ja wczoraj zdążyłem zassać. Pobierać ponownie to co jest teraz czy v2 jeszcze będzie?

Mam MIUI 7.11.2, czy aktualizacja do 7.11.9 pojawi się w OTA? Czy trzeba pobierać paczkę z miuipolska.pl?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

• Haha 1

18 minut temu, JayZ93 napisał:

Mam MIUI 7.11.2, czy aktualizacja do 7.11.9 pojawi się w OTA? Czy trzeba pobierać paczkę z miuipolska.pl?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Powinna pojawić się w OTA.

W tej i poprzedniej wersji nie działają powiadomienia sms z zewnętrznej aplikacji Chomp SMS.
Konkretnie, przy nadejściu wiadomości brak dźwięku, brak wibracji, brak migającej diody.
Po odblokowaniu telefonu pływające powiadomienie jest, odpowiednia ikona na belce wraz z powiadomieniem po rozwinięciu również.
jakieś sugestie ?
To samo dotyczy telegrama. Od co najmniej 3 tygodni.
@ZduneX25 co za motyw? Wrzucaj info, nie będę musiał raz po raz pytać. :D

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

Kurde, pomocy. Szukam tego systemowego launchera, no i znaleźć nie mogę. Redmi Note 4 MTK

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

3 godziny temu, DJYano napisał:

Ja mam taką metodę, że biorę pierwszy update z nowego miesiąca pakuję z ręki do fona potem twrp i po instalacji czyszczę dalvik/cache i miesiąc czekam na kolejny pierwszy piątek :) 

A kto Ci naopowiadał głupot o czyszczeniu cache?

Pobranie pliku -> skopiowanie go do telefonu -> (ewentualnie) czyszczenie Cache i ART/Dalvik -> instalacja ROMu -> restart. Koniec

Ewentualnie, jeśli chce się instalować paczkę dodatków MIUI Polska, po restarcie ponownie: Pobranie paczki -> skopiowanie jej do telefonu -> instalacja -> restart. Koniec

Żadnego czyszczenia po instalacji. Robi się to tylko, gdy coś nie działa prawidłowo - aplikacje lub system.

Streamowanie muzyki przez BT działa i działało poprawnie.

Wysłane z mojego Redmi Pro przy użyciu Tapatalka

5 minut temu, wfal napisał:

Streamowanie muzyki przez BT działa i działało poprawnie.

W poprzedniej aktualizacji, jest kilka komentarzy o wadliwym działaniu BT, konkretnie przy streamowanie muzyki i nie jestem jedyny co ma z tym problem. 

W poprzedniej aktualizacji, jest kilka komentarzy o wadliwym działaniu BT, konkretnie przy streamowanie muzyki i nie jestem jedyny co ma z tym problem. 
Ok. Więc powinienem napisać "U mnie ..."

Ktoś już patrzył na rn3pro?
Też macie tak z yt że co chwile przerywa odtwarzanie filmu i trzeba kliknąć "play"?

8 minut temu, Uri0550 napisał:

Też macie tak z yt że co chwile przerywa odtwarzanie filmu i trzeba kliknąć "play"?

U mnie ten problem nie występuje - odtwarza normalnie.

Nadal występuje słaby zasięg WIFI.

Edited by terbit

1 godzinę temu, _mARk_ napisał:

Na prośbę użytkowników wrzucam najświeższą wersja HOSTS z AdAwaya do wrzucenia przez TWRP

Przy instalacji wymagane jest odznaczenie weryfikacji sygnatury pliku zip ?

36 minut temu, Uri0550 napisał:

Tak pojawia mi się co jakiś czas takie coś  

1 godzinę temu, Heisenberg napisał:

Jakieś 10 minut temu wyskoczyło mi OTA. Wcześniej mi się to nie zdarzało. Sprawdzę jak to działa

Jaki fon ? Mi zawsze działa OTA :P odkąd mam redmi note 4x

Jaki fon ? Mi zawsze działa OTA odkąd mam redmi note 4x
Również Note 4X. Wcześniej OTA nie działało, nie wiem czemu

Wysłane z mojego Redmi Note 4X

Co do asystenta miui, to według mnie powinna być możliwość w karcie "notatki" dodania notatki już istniejącej, utworzonej wcześniej w systemowej aplikacji notatki.

Poza tym próbując wejść poprzez szukajkę do opcji "region" wyrzuca FC ustawień.

Redmi 3S

72dbbd1b2b1705a3c6a14c7b88135ee6.jpg

Wysłane z mojego Redmi 3S przy użyciu Tapatalka

Edited by robaks

3 godziny temu, MartInR napisał:

jakieś sugestie ?

Korzystaj z tej wbudowanej.... 

Ja się przyzwyczaiłem i problemów nie mam.

Tylko nie rób flash/all z tego powodu.

Guest
This topic is now closed to further replies.