Skocz do zawartości

W jaki sposób zlokalizować "zgubiony" telefon Xiaomi Redmi 3s?


bischop

Rekomendowane odpowiedzi

1. W jaki sposób zlokalizować "zgubiony" telefon Xiaomi Redmi 3s?

Na stronie:

https://us.i.mi.com/mobile/find

oraz serwisie ustalania lokalizacji google.

Na us.i.mi.com mam informację:

One device
image.png.55fec563765f9c532794cba7aba3c8c8.pngRedmi 3S+48XXXYYYZZZ Disable Offline >

This may be because "Find Device" function is disabled on your device, or no location records for your devices.

Please enable "Find Device" on your device. Choose one in the following list and locate it.

Czyli jak rozumiem albo telefon jest rozładowany, wyłączony albo nie posiada obecnie w sobie katy SIM.

Na serwisie google również nie ma informacji co do położenia telefonu w dniu jego zaginięcia oraz późniejszych dniach.

 

2. Czy w ogóle karta SIM przy lokalizacji jest niezbędna?

Od utraty telefonu minęło co najmniej 2 tygodnie. Od tego momentu nie pojawiła się informacja co do lokalizacji. Więc szczerze wątpię że pojawi się w przyszłości. Jeżeli zamówię od operatora duplikat karty SIM, aktywuję go - zakładam, że stara karta SIM która znajdowała się w środku telefonu przestanie działać. Czy ewentualna lokalizacja na dezaktywowanej karcie jest w ogóle możliwa?

 

Co robić, jak żyć.

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, mrosi napisał:

To zmień region w telefonie. Nie pamiętam, gdzie to jest w ustawieniach...

On już nie ma telefonu i właśnie chce go zlokalizować. Tylko jak nie miał ustawionej zgody na zdalną lokalizację w ustawieniach chmury to to nie zadziała. Googlowe find device ma ostatnio jakieś problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, mrosi napisał:

Napisał "zgubiony" w cudzysłowie, więc nie jestem przekonany...

Ja cudzyslów zrozumiałem jako ukradziony. 

57 minut temu, bischop napisał:

mnie przekierowuje przy logowaniu na

A twoja chmura się otwiera jak się tam zalogujesz i jest tam twój telefon przypisany?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, robaks napisał:

więc chyba karta może być niezbędna.

Karta, albo wi-fi. Jak w danym momencie nie ma dostępu, to powinno przynajmniej ostatnią lokalizację pokazać. A jak się uruchomi "lost mode" to po pierwszym zalogowaniu do sieci powinien się zablokować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mrosi@ i rozumiałeś poprawnie.

 

robaks@ no właśnie na 

Cytat

po kliknięciu w moje urządzenie:

"image.png.525df72667fbf290d28a1f98421ae222.pngRedmi 3S+48MÓJ_NUMER_TELEFONU Disabled Offline >

Pokazuje się mapa i Chiny. Ale ktoś gdzieś na forum napisał, że jeżeli nie ma sygnału do zlokalizowania do domyślnie się pokazują właśnie Chiny.

 

Zgody na zdalną lokalizację w ustawieniach chmury była udzielona swego czasu (kilka miesięcy temu) aczkolwiek w ramach oszczędności baterii moduł GPS był wyłączony.

Przesył danych był raczej włączony.

 

Rozważam przypadki:

- telefon gdzieś sobie leży z rozładowaną baterią

- albo został skradziony, a złodziej nie potrafi złamać zabezpieczeń

- został skradziony i złodziej podmienił kartę sim a zabezpieczenia złamał.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Każdy telefon warto zabezpieczyć przed zgubieniem lub kradzieżą. Dla mnie najlepsze opcje ma mySafety Mobile. Bardzo użyteczna aplikacja z całą masą przydatnych funkcji. Sama używałam tylko lokalizacji, bo szczęśliwie telefon został przeze mnie zapodziany na imprezie u znajomych, ale opcji jest o wiele więcej. Można go zdalnie zablokować, również kartę sim. Można go namierzyć, można też robić zdjęcia otoczenia. Na telefonie można wyświetlić informacje o numerze alarmowym dostawcy aplikacji, lub o ewentualnej nagrodzie za znalezienie telefonu. Opcji jest wiele, apka jest lekka i jak dla mnie warto, szczególnie że telefony nie kosztują 5 złotych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...