Skocz do zawartości

Xiaomi wchodzi na rynek Hiszpański!


davi.th

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak w tytule - od wczoraj Xiaomi oficjalnie weszło na rynek Hiszpański. Więcej informacji w tym artykule.

Cieszy fakt, że Xiaomi zaczyna coraz szersza ekspansje w Europie. Zaczęło się od Polski, a dziś mamy też Ukrainę, Grecję, no i od wczoraj Hiszpanię.
Miejmy też nadzieję, że wraz z taką rozbudową na rynku europejskim doczekamy się też Mi Sklepu z prawdziwego zdarzenia w naszym kraju.

Edytowane przez davi.th
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, galakty napisał:

Pytanie po co i co to zmieni? Zwiększy ceny produktów? Coś poza tym?

Na pewno nie ma to dla nich sensu, jedynie dla prestiżu.

Nie wiem w jaki sposób otwarcie sklepu miałoby wpłynąć na ceny produktów.

Jak dla mnie otwarcie sklepu wiązałoby się chociażby z możliwością przetestowania danego sprzętu. Ponieważ zgaduję, że oferowałby on większy wachlarz produktów Xiaomi w stosunku do innych sklepów elektronicznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, davi.th napisał:

Nie wiem w jaki sposób otwarcie sklepu miałoby wpłynąć na ceny produktów.

Polska, już się nie martw o to. 

Nie wiem co byś chciał testować, każde Xiaomi ma ten sam system, a testów pełno w internecie czy tutaj na forum. Dla mnie przerost formy nad treścią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, galakty napisał:

Polska, już się nie martw o to. 

Nie wiem co byś chciał testować, każde Xiaomi ma ten sam system, a testów pełno w internecie czy tutaj na forum. Dla mnie przerost formy nad treścią.

Hehe, kumam :-P

Tak czy siak, jak dla mnie duży sklep stacjonarny wydawałby się ciekawą opcją. Nie trzeba być od razu negatywnie nastawiony do tego co nowe :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale po co jakiś sklep? - toż to nie te czasy, lepiej porządnie wypchany magazyn do dystrybucji i nie tylko z telefonami + niech się przyłożą jeszcze bardziej do oprogramowania wszystkich urządzeń. Więcej naprawdę nie trzeba, a "europejską ekspansję" widać doskonale po tym forum.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, FromWP napisał:

To bardzo dobrze. Im więcej oficjalnej dystrybucji w Europie, tym lepie. Może zaczną w końcu myśleć o wstawianiu NFC w tańszych modelach i odpowiednich pasm LTE w droższych. Hindusi mają inne wymagania, a teraz sprzedają głównie tam (poza Chinami).

Generalnie jeśli chcą podbijać Europę, to muszą w końcu dawać w każdym telefonie B20... W niektórych krajach to główna sieć LTE, a nie poboczna jak u nas.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oni robią konsekwentnie swoje, obrali sobie za cel dane rynki, a te inne podbijają się same bez większych nakładów :P Wystarczy, że pociągną dalej ten trend, że jeden model jest w wersji "super multi" i od razu ma obsługę większości popularnych pasm - po problemie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można i Warszawie jeden punkt i będą organizować wycieczki autokarowe z całej Polski dadzą atrakcje jakieś nagrody typu garnek i przegonią konkurencję bez budowania sieci:-D

A tak serio nie da się pogodzić B20,(to akurat jest wykonalne widać po innych firmach )NFC bez wzrost ceny niestety jak dają  to to stracą główny atut cena widać to chodź by na Huawei mają NFC,b20 zainwestowali we własne procesory i serwisy, reklamę i cena jest jaka jest ale i tak przystępna w stosunku do konkurencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LG potrafi ale powiedzmy szczerze to firma która jest obecna długo na rynku i jeden z głównych rynków to Europa.

Xiaomi dopiero raczkuję na rynku europejskim a główny rynkiem są Chiny a tam NFC w tej chwili jest zbędne i powoduję koszta.A na rynku europejskim musieli by mieć większe wpływy a tak przyciągają osobny które nie chcą wydać dużo pieniędzy na smartfona a nie korzystają z Android pay.A dlaczego w flagowym smartfonie nie ma B20 LTE nie mam pojęcia to jest trochę niezrozumiałe jak mieli plany na wejście do Europy ale może mi7 będzie mieć jedno i drugie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...