Skocz do zawartości

Telefon wyłącza się podczas spoczynku


KaBooM2408

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 198
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja chyba znalazłem winowajcę. Ale nie dam sobie rękę uciąć. Doinstalowałem jakieś apki i motyw. Między innymi zainstalowałem Acrobat Reader. Zaczęły się zwiechy. Tym razem ziechy były większe i telefon włączał się od zera i wołał PIN. Po odinstalowaniu Acrobat Readera problem ustał. Mam nadzieję, że to jest winowajca. Chwilowo telefon działa ok. Sprawdźcie u siebie czy też pomoże odinstalowanie tej aplikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przedwczoraj zrobiłem kolejny wipe i zainstalowałem xiaomi.eu_multi_hermes_5.9.24_v7-5.0 (chyba najbardziej popularny po ilości ściągnięć), po tym znów wipe, oczywiście te aplikacje co pisałem wyżej zainstalowałem, wczoraj zaobserwowałem postęp tylko raz nie dało się wybudzić ekranu i i potrzebne było wyłączenie i włączenie telefonu od nowa, poza tym jeden samowolny restart który udało mi się zaobserwować, od wczoraj jak napisał lukaszl o Adobe odinstalowałem, do dziś na razie żadnej zwiechy zobaczymy co dalej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem wczoraj odpowiedz od serwisu xiaomi, do pobrania film z instrukcją i ROM który podobno ma być pozbawiony wielu problemów zobaczę czy u mnie zadziała i udostępnie jak coś, mam nadzieje że przy tym aplikacje typu adobe reader czy aliexpress są przydatne w tel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w załączniku z serwisu dostałem https://mega.nz/#!aJ1BxT7Z!cSE7FDvFk0snSni0R-TR7oQfh06KRyC0nwPOFe9E-Zc to filmik instruktażowy jak wrzucić ten ROM bez błędów, ja własnie próbowałem wrzucić to ale mam windowsa 10 i coś nie chce mi iśś , jak ktoś ma czas proszę o pw to wyśle link do tego ROMU to przetestujemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon dotarł bo mnie 02.11 ROM 5.9.24 Multi. Chciałem sprawdzić jak się będzie sprawował na sofcie wgranym u Goldiego i poinstalowałem trochę apek. Rano nie dało się wyłączyć alarmu - ciemny ekran. Wczoraj zainstalowałem TWRP, wyczyściłem wszystko łącznie z partycją System i wgrałem Miui Polska 5.10.29. Dziś po nocy nie było problemów a Acrobat Reader jest zainstalowany (Aliexpress dopiero dziś dodałem). Na razie widzę że Google Earth się wysypuje po chwili działania, innych problemów na razie brak. Dodatkowo na sofcie od Goldiego aparat miał max rozdzielczość 8Mpx.

 

Edytowane przez KrzysiekGP
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wystarczył jeden dzień testów, niestety ten ROM do którego wrzuciłem link, niestety zauważone przeze mnie restarty 2 razy, raz już po kilku godzinach podczas ładowania telefonu, 2 raz podczas przeglądania na chrome zwiecha i restart, poza tym 2 razy po wyciągnięciu tel z kieszeni niemożność wybudzenia ekranu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkryłem właśnie kolejnego zonka na 5.9.24 miuipolska telefon nie ma już co prawda opisanych w wątku problemów, nie da się za to go wyłączyć ani zrestartować, pojawia się menu wyłączania/ściszanie/trybu samolotowego/rebootu ale nie da się wybrać żadnej opcji.

Śmieszne ale tez coraz bardziej żenujące stają się te telefony.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma do tego najtaniej czy najdrożej, oryginał to oryginał. Wina leży ewidentnie w sofcie bo po pierwsze, telefon jest świeży a po drugie siedzi w nim MTK a jak wiadomo MTK to bugowisko. Mi się osobiście raz zdarzyło, że telefon nie chciał się wybudzić i były podświetlone tylko klawisze nawigacji na 5.9.24.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, tmdevil napisał:

A co ma do tego najtaniej czy najdrożej, oryginał to oryginał. Wina leży ewidentnie w sofcie bo po pierwsze, telefon jest świeży a po drugie siedzi w nim MTK a jak wiadomo MTK to bugowisko. Mi się osobiście raz zdarzyło, że telefon nie chciał się wybudzić i były podświetlone tylko klawisze nawigacji na 5.9.24.

Gdyby to była tylko wina softu, to by to się działo na każdym telefonie. A tak nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupie gadanie, wszystko zależy od tego jak intensywnie telefon jest użytkowany, to ze u kogoś telefon czeka standby 23 godziny na dobę nie znaczy ze u innych ma zachowywać się identycznie. Ilośc danych, maili, czas rozmów, ilość, czas, intensywność użytkowana aplikacji decyduje o stabilności działania. Jeśli telefon jest oryginalny,a tylko o takich rozmawiamy, nie ma co uskuteczniać spiskowej teorii i "złym" i "dobrym" sklepie. Proces MTK lubi bugować jak opisał to ktoś na branżowym forum

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze, to ja już nie wiem. Widocznie tak jest jak napisał TMDEVIL oraz KADE. Telefon jest widocznie ścierwem i tyle. Bo na czystym sofcie, bez względu na nr Romu telefon działa bez problemu. Kiedy dołoży się aplikacji, zacznie go bardziej katować, procek zacznie się grzać, to telefon potrafi się resetować bez względu na moment i na obciążenie. Jak dla mnie to taki telefon to jedna wielka porażka. Żeby uspokoić to moja wersja jest kupiona od XON24 i wersję mam Prime. 

Jestem niesamowicie zniesmaczony tym telefonem, a miało być tak pięknie :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam nowe spostrzeżenie. Wczoraj nakleiłem szkło hartowane, telefon dostaje świra, mam wrażenie że czujnik światła źle rozpoznaje czy ekran jest zasłonięty czy nie. Naciskam włącznik, zapalają się dolne diody rysuje wzór słychać jak telefon się odblokowuje, ale ekran czarny.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może głupie ale dobrze jest naklejone? Niektóre szkła nie są dokładnie wycięte i może przysłania szkło ten czujnik i świruje?

Nie ma co się spierać tylko trzeba ustalić co powoduje te restarty. Z tego co widzę to na Prime również to się zdarza? Już myślałem że może mocniejsza wersja jest tego pozbawiona. U mnie póki co ani jednego restartu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...