Skocz do zawartości

Telefon wyłącza się podczas spoczynku


KaBooM2408

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj dwa razy wyłączył mi się telefon gdy nic na nim nie robiłem. Chcąc go wzbudzić nie reagował (tak jakby był wyłączony) lecz żeby go włączyć musiałem trzymać przycisk POWER przez ok. 10 sekund... Dzisiaj rano po raz pierwszy mi się to stało a teraz drugi. Pomoże ktoś? W czym może tkwić problem?

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 198
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

U mnie to samo, 3 razy w ciągu 2 dni i coś mi się wydaje że to po ostatniej aktualizacji. co prawda długo telefonu nie mam ale przed aktualizacja przez tydzień nic takiego się nie działo. Telefon jest w tym czasie włączony na pewno bo raz zauważyłem to gdy włączył się budzik i nie moglem go wyłączyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na jakim MIUI jesteś? Mi nie wyszukuje tej najnowszej z października i mam 5.9.24

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

 

Przecież ręcznie się ściąga..

 

Z tego co widzę to Mi4 też ktoś zgłasza restarty. Ta wersja jest pobugowana chyba, jutro ma wyjść nowa? Więc albo cofnąć się do 5.9.24 albo przeczekać na nowszą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 5.10.8... I właśnie przed chwila znowu budzenie w wersji ekstremalnej, czyli bez możliwości wyłączenia dzwonka :(

 

EDIT: A i taka ciekawostka po tym przyśnięciu zmienia mi się ustawienie domyślnej karty dla połączeń wychodzących na brak zdefiniowanej

Edytowane przez Alatar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

u mnie ten sam problem telefon dzis 5 razy sie wyłączył, 4 razy w kieszeni, raz na fotelu samochodowym objaw taki sam, nie dało sie go uruchomić ponownie trzeba było wyjąć baterie i dopiero wtedy odpalał "miui 5.10.16" jak ktoś ogarnie co to dajcie znać

 

dziś aktualizacja do miui 5.10.22 również się raz wyłączył leżał kilka minut na stole, dopiero przytrzymanie przycisku włączania 10 sekund, później ponowne włączenie telefonu, po tym przywrócone ustawienia fabryczne, łącznie z łącznie z czyszczeniem pamięci telefonu, po tym zainstalowanie najpotrzebniejszych aplikacji facebook, adobe, chrome, youtube, mapy google, messenger, gmail, tłumacz google przed tym było trochę więcej (oraz kilka gier), zobaczę jak przy dzisiejszym użytkowaniu będzie się spisywał

Edytowane przez slav85
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem dalej je rozwiązany, widzę że wiele osób ma z tym problem zrobiłem aktualizację z miui polska tydzień temu MIUIPolska_hermes_5.10.16_v7-5.0, kilka dni temu MIUIPolska_hermes_5.10.22_v7-5.0, przy aktualizacjach oczywiście przed jak i po przywracane ustawienia fabryczne, w ustawieniach nic wiele nie grzebane, zainstalowane podstawowe aplikacje( messenger facebook instagram youtube chrome mapy google) beż żadnych gier i śmieci, ekran kilka razy(2-4) dziennie nie da się wybudzić przyciskiem power, trzeba albo wyciągnąć baterię albo 10 sek przycisk power, po czym ponowne włączyć tel. poza tym 1-2 razy dziennie samoczynny restart telefonu. Temat poruszany na kilku forach, nigdzie nie rozwiązany. Proszę o poradę, odsyłanie na gwarancję opłacalne czy może kolejne aktualizacje naprawią problem? To będzie raczej wina oprogramowania? na forum spotkałem się z 1 sugestią, że może wina baterii , ale drugiej nie mam żeby sprawdzić, a zamawiać gdy problemu nie rozwiąże nie ma sensu. Poniżej link do oficjalnej strony miui gdzie problem jest opisywany (jeśli linki to tej strony będą naruszeniem regulaminu proszę o wykasowanie)

http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=160455&extra=page%3D1&page=1&mobile=2

http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=159652

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem na tablecie. Teclast x98 z windows 10, jestem ciekaw czy przyczyna problemu jest taka sama. Z moich obserwacji wyszło, że przycisk dostaje jakby zwiechy od strony programowej. Gdy się zatnie nie da się zablokować, ani odblokować, siłowe restarty działają, a po nich przycisk działa bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam ten sam problem. Samoistne zwiechy, których nie da się odblokować i resetuje się telefon. Wersja MIUI to: 7 5.10.8

Ta wersja działała bez problemu kilka tygodni. Wczoraj nagle mi się to stało. Później w trakcie dnia kilka zwiech. Dzisiaj od samego rana nie dało się użytkować telefonu. Za każdym razem jak telefon się zablokował, to po 5-10 min nie dało się go odblokować. Podczas ładowania telefonu zwiech nie ma. Po odłączeniu ładowarki problem powraca. Drugi raz zrobiłem wipe do ustawień fabrycznych i tym razem nie instaluję żadnych dodatkowych aplikacji. Zobaczę i czekam na zwiechę. To jest jakaś porażka :( telefon raptem ma 3 tygodnie i tak ch... działa :(

Tel to RN2 Prime.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem raz taką sytuacje, telefon na biurku i nie dało się go odblokować (szybki power nic nie daje) długi też z pozoru nic się nie dzieje.

Chciałem wyjąć baterie i nagle pokazało się białe tło MIUI 7 i telefon się uruchomił co ciekawe bez pinu a mam go ustawionego.

I teraz tak, nie było loga mi podczas uruchomienia, nie było żądania pinu jak podczas uruchomienia, wykonał dziwny ponowny rozruch systemu.

 

Edytowane przez d3tr0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że jest to wina aplikacji, tylko której. Jak masz możliwość to zrób fabryczne i nie instaluj nic, sprawdź na czysto jak będzie się zachowywał.

Mój coś zaczął świrować, jak długo był spokój to teraz restarty dziwne i jeszcze freezuje się w apce aliexpress (nie zawsze ale już 2x się zdarzyło)

Edytowane przez d3tr0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety problem dalej występuje, zrobiłem jednak pełny wipe jedynie bez formatu karty sd, po tym wrzucilem nowe miui 29.10 po tym znów wipe, po czym zainstalowałem aplikacje facebook, messenger, instagram, YouTube, mapy google,aviary,chrome, tłumacz google, avg(czy potrzebny nie wiem, jak zaczęły się problemy z tym tel to postanowiłem sprawdzić),olx, mxplayer, adobe, to mój jedyny tel tych aplikacji używam na co dzień  więc nie dam rady sprawdzić tel przez dłuższy czas bez aplikacji. Po ok 6 godzinach po czarny ekran, przestał reagować na przycisk wyburzania, 10 sekund przytrzymany power po czym ponownie uruchomiony(tel może z 30 min był w kieszeni spodni wygaszony przed tą zwiechą ekranu) odpowiedzi z serwisu jeszcze nie mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja po wipe w czwartek i wgraniu ROMa 5.10.22 chodzi stabilnie. Ale nie ruszałem motywów i aplikacji. Mam wgrane tylko FB, messengera, Garmin connect, Strave, Mapy google. Działa stabilnie. Czuję, że to jednak problem z aplikacjami, albo telefon siada podczas gdy jest za dużo aplikacji. Ale to by wskazywało na totalny zgon telefonu :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie,  po to tel ma takie parametry żeby tych aplikacji można było wrzucić dużo i żeby to płynnie chodziło, inaczej to nie ma sensu. Trochę uciążliwe będzie wyłączanie wszystkich nieużywanych aplikacji i zaobserwowanie tego dlatego, że ekran zwiesza się ok 4 razy dziennie, restart ok 2 razy, jak nie zapomnę to będę tak robił, chyba że ktoś ma możliwość i czas żeby sprawdzić tel przez jakiś czas nie instalując żadnych aplikacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie chodzi raczej o ilość zainstalowanych apek bo tych to można sobie wgrać do woli :)

Myślę bardziej o zamykaniu procesów (albo zwolnienie całości) kiedy skończymy ich już używać (np. skończysz przeglądać mapy wyłącz je).

Niezbyt wygodne ale będzie wiadomo czy powoduje to sam system bez udziału aplikacji.

U ciebie slav występuje to często to już po pół dnia może dzień powinieneś znać odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co ma usuwanie apek z pamięci? Jak systemowi będzie brakować to sobie zwolni .. Poza tym czyszcząc i tak wiele procesów jest w tle, więc nie wykryjesz który to .. 

Jedyna rada dla tych co mają ten problem - full wipe i nic nie instalować. Bo tak to możecie gdybać i nic nie wyniknie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj, nawet jeśli FB, messengery robią taką zwałę w telefonie, to taki telefon nadaje się jedynie na śmietnik. Problem w tym, że telefon używany na jednym romie działał 2-3 tygodnie bez problemu. Po czym nagle dostaje takie zwały, że nie da się go normalnie używać. Teraz używam nowszego ROMa, mniej apek i ustawienia motywu standardowe. Jest ok. Jak będę miał więcej chwili wolnego to zaintaluję więcej apek i jakiś motyw dorzucę i zobaczymy co się będzie działo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie coś sprawdzić ?, zainstalujcie apke mobilną aliexpress, poużywajcie jej chwilę po czym zamknijcie i otwórzcie coś innego.

Po tym z uruchomionych procesów uruchomcie zminimalizowany wcześniej aliexpress. Zawiesił się ? :)

Może to bug 5.10.16, ale ciekawe jak u was z tym będzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...