Skocz do zawartości

Problem z danymi mobilnymi


jacek12212

Rekomendowane odpowiedzi

Tak więc po kolei.

Dnia 27.10 stałem się posiadaczem Xiaomi Redmi 4x w wersji 4/64GB. Przesiadłem się z wysłużonego już Meziu M2mini.

Kiedy kupowałem Meizu pojawił się problem z rozmiarem kary sim. Zamiast wymieniać kartę na nową postanowiłem wyciąć z starej Nano sim.  Wszystko śmigało, co prawda kiedyś był jakiś problem z kartą ale wyciągnąłem ją i włożyłem do kieszeni od nowa i przeszło - najwyraźniej moje wycięcie nie było tak idealne jak oryginalne:D

Teraz kiedy kupiłem Xiaomi po włożeniu karty w gniazdo 2 w ogóle jej nie czytało - nie dziwię się, bo luźno poruszała się w kieszeni. Włożyłem więc kartę do adaptera na Micro Sim i taki zestaw zamontowałem w gnieździe 1. Pierwszy raz wyskoczył brak karty sim, drugi to samo. W końcu żeby unieruchomić kartę lekko po rogach przykleiłem ją klejem do kieszeni. Włożyłem i śmigało!

Zastanawiające jest to, że nie dostałem żadnego smsa z konfiguracją a dane mobilne i wszystko działało... do czasu.

1 listopada wyjechałem do Belgii - po przekroczeniu granicy wszystko działało, łącznie z internetem. Działało aż do soboty. W sobotę rano po wyjściu z mieszkania wyłączyłem Wifi, włączyłem dane mobilne... i tyle! Zero reakcji. Zasięg mam na full a internet nie działa:/

Domyślam się, że przyczyny mogą być dwie:

*karta - Dzwoniłem już do operatora i twierdzą, że u nich wszystko gra. Mówiłem, że mam nowy telefon więc Pani przysłała mi instrukcję (taką samą jaką znalazłem na stronie Nju mobile) do konfiguracji ustawień ale nie pomogło:/ Może ma jakieś znaczenie to, że karta  jest stara i swoje już przeszła... dziwi tylko to, że zasięg jest pełny (sieć 3G) a internetu brak.

* telefon - może w nocy była jakaś aktualizacja  czy coś. Zrobiłem przywrócenie do ustawień fabrycznych i zero poprawy.

 

Gdyby to stało się zaraz po przekroczeniu granicy to domyślał bym się, że coś z roamingiem ale stało się dopiero po dwóch dniach pobytu tutaj. Na starym telefonie internet działał normalnie i na tym przez dwa dni też...

Dodaję dwa screeny. Gdyby ktoś mógł pomóc bo ja już mam mętlik w głowie.

Nju.pngnju2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacek12212. Skoro kombinowałeś tyle z kartą sim to w pierwszej kolejności wziąłbym się za jej wymaine. Skoro nagle przestaje wszystko działać a reset do factory nie pomaga może to oznaczać problem z kartą. Przełóż kartę do innego telefonu i zobacz czy tam działają dane mobilne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@saataniel Mam pakiet 1,96GB w Unii Europejskiej, sprawdzałem i zostało mi jeszcze 1,46GB więc problem raczej nie w tym leży a wcześniej wszystko działało na Meizu bez problemu także w Belgii;)

@kamillm Postaram się zorganizować jakiś drugi telefon bo znajomy ma tutaj Xiaomi Redmi 4A żeby sprawdzić kartę bo niestety teraz opcji wymiany raczej nie mam a do Polski będę zjeżdżał dopiero na święta Bożego Narodzenia.

Jak tylko sprawdzę na drugim telefonie to dam znać;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem dziś Belgijską kartę z internetem mobilnym. Sprzedawca w salonie Proximusa twierdził, że nie muszę nic konfigurować bo samo się automatycznie skonfiguruje.

Muszę poczekać do jutra, aż ją aktywują bo z zagranicznym dowodem tożsamości trwa to dłużej niż z krajowym tak, że mam nadzieję jutro napisać coś pozytywnego:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Chciałbym prosić o pomoc w problemie, który spotkał mnie w nowym Redmi 4x. Czy ktoś spotkał się i rozwiązał może następujący problem:

Przy aktywnym połączeniu wifi i wyjściu poza obszar wifi telefon nie przełącza się na dane sieciowe. Po zresetowaniu telefonu, jak najbardziej łączy się. Nie działa również podtrzymanie danych przy połączeniu z wifi. Niestety kończą mi się pomysły. Czy ktoś spotkał się z takim problemem?

Telefon jest w sieci nju. Roaming krajowy włączony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

Mam ten sam problem co @jacek12212.

Jestem we Francji od początku września. Internet działał do 2-4 Listopada dokładnie nie jestem w stanie stwierdzić.

Aktualnie internetu brak.

Obiajwy/wnioski:

- Internet przestał działać z dnia na dzień co świadczy o tym, że przyczyną najprawdopodobniej jest aktualizacja OS

- Krata nie jest przyczyną bo na Windows Phone internet śmiga. 

- Był soft i hard restet do ustawień fabrycznych, co nic nie dało.

- Internet w innych krajach też nie działa (n.p. roaming Niemcy)

Co robić?

Pozdrawiam Dawid.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam,

Od niedawna zmieniłem telefon na Redmi 4X i zmagam sie z brakiem internetu (inaczej nazwałbym to blokowaniem, zatrzymywaniem, etc). Posiadam swój internet na karcie SIM. Po włączeniu danych, ustawieniu roamingu i konfiguracji APN ikonka danych pojawia się jak zwykle na ekranie oraz widnieje podwójna strzałka oznaczająca przesył i odbiór danych  , lecz żadna aplikacja Googl'a nie widzi połączenia z internetem i prosi o włączenie Wi-fi lub danych komórkowych.

Dokładny opis sprzętu:

-wersja Android: 6.0.1 MMB29M

-poziom poprawek zabezpieczeń Androida: 2017-05-01

wersja MIUI: MIUI Global 8.2 | Stabilna 8.2.12.0(MAMMIEA)

-procesor: 8x1,4GHz

-Ram/pamięć wbudowana: 3/32Gb

Rzeczy, które odkryłem i mogą pomóc:

-aplikacja Forum MIUI, która jest na telefonie od początku ładuje się i wyświetla podczas danych komórkowych

-przeglądarka internetowa nie wykrywa dostępu do internetu przy próbie włączenia np. Facebook'a czy YouTuba'a, lecz na stronie xiaomi można wejść bez problemu

-gdy włączę dane i hotspota, urządzenie, które połączyło się z nim, ma dostęp do internetu

-jest internet na innych telefonach na mojej karcie SIM

Moje pierwsze pytanie dotyczy winy: urządzenia czy operatora. Z jednej strony żadna konfiguracja od operatora nie zadziałała(internetowa, automatyczna, ręczna). Na stronie operatora wybiera się model telefonu i sprawdza czy istnieje konfiguracja. Dla Redmi 4X takiej konfiguracji nie ma, co usprawiedliwiałoby nie działanie np. ręcznego ustawienia APN. (Rzeczą dziwną w tym aspekcie jest to, że mój poprzedni telefon, Mi 4LTE nie miał problemu z dostępem do własnego internetu, mimo że na stronie operatora również nie ma ustawień konfiguracji.

Z uwagi na to myślę, że wina leży po stronie urządzenia.

Zgłosiłem problem do operatora, lecz nie wiem kiedy otrzymam odpowiedź i jaka ona będzie (podobno mają możliwość wprowadzenia konfiguracji dla innych telefonów)

Moje ogólne pytanie to: Co mogę w tej sytuacji zrobić?
Myślę, że:

-nie warto czekać aż operator wprowadzi konfiguracje bo to może potrwać albo nie działać

-mógłbym odblokować telefon i zainstalować MIUI Polska v9 ale boję się że odblokowany telefon ewentualnie nie zostanie przyjęty jako reklamacja (Tu pytanie czy rozwiąże to mój problem?)

-może lepiej po prostu wymienic telefon

-to może być równiez problem częstotliwości odbierania sygnału internetu, który być może odbiera zasięg LTE albo taki który dopiero w Polsce powstaje(moja wiedza o tym że zbyt mała, więc byłbym wdzięczny) Tutaj dodam że zasięg wynosi 2-4 kreski, czasami trace zasięg, gdy położe telefon w nieodpowiednie miejsce(ale tak mają wszyscy domownicy i tak zawsze było)

Problem bardzo rozłożysty, jedno wyklucza drugie tak naprawdę, trochę się już w tym gubię także proszę o pomoc.

Będę wdzięczny za wszystkie rady i odpowiedzi na moje pytania otrzymane tutaj. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Krzyś1997 napisał:

-może lepiej po prostu wymienic telefon

Nie, to nie wina telefonu a co najwyżej uprawnień do korzystania z danych mobilnych tych nie działających aplikacji. Operator ci tego nie zmieni, sam musisz to sprawdzić i poustawiać. Ja bym zaczął od wgrania nowszego romu, bo masz rom prawie z przed pół roku. Jak sam nie chce pobrać aktualizacji, to pobierz i zainstaluj z pliku ostatnie wydanie global stable już na Androidzie 7.1  http://en.miui.com/download-323.html Posprawdzaj uprawnienia aplikacji i ewentualne ograniczenia w korzystaniu z danych mobilnych. Panel sterowania, Użycie danych, Ogranicz użycie danych i tam sprawdź, czy te aplikacje mają ustawiony dostęp do danych mobilnych. Ewentualnie w Ustawienia, Zainstalowane aplikacje, Ogranicz użycie danych. Niektóre aplikacje (Googla również), mają swoje własne ustawienia sposobu korzystania z danych. Reset do ustawień fabrycznych też powinien rozwiązać problem, o ile przy pierwszym uruchamianiu i konfiguracji aplikacji będziesz zatwierdzał dostęp do danych mobilnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, FromWP napisał:

Nie, to nie wina telefonu a co najwyżej uprawnień do korzystania z danych mobilnych tych nie działających aplikacji. Operator ci tego nie zmieni, sam musisz to sprawdzić i poustawiać. Ja bym zaczął od wgrania nowszego romu, bo masz rom prawie z przed pół roku. Jak sam nie chce pobrać aktualizacji, to pobierz i zainstaluj z pliku ostatnie wydanie global stable już na Androidzie 7.1  http://en.miui.com/download-323.html Posprawdzaj uprawnienia aplikacji i ewentualne ograniczenia w korzystaniu z danych mobilnych. Panel sterowania, Użycie danych, Ogranicz użycie danych i tam sprawdź, czy te aplikacje mają ustawiony dostęp do danych mobilnych. Ewentualnie w Ustawienia, Zainstalowane aplikacje, Ogranicz użycie danych. Niektóre aplikacje (Googla również), mają swoje własne ustawienia sposobu korzystania z danych. Reset do ustawień fabrycznych też powinien rozwiązać problem, o ile przy pierwszym uruchamianiu i konfiguracji aplikacji będziesz zatwierdzał dostęp do danych mobilnych.

Po wejściu w Ustawienia->Uprawnienia-> Uprawnienia aplikacji,  nie ma uprawnień dotyczących korzystania z danych komórkowych. W zainstalowanych aplikacjach, aplikacje typu: Usługi Google Play, Sklep Play, Internet mają pełny dostęp do sieci oraz nie mogę zmienic tych uprawnień. Nie widzę tam również pozycji: Ogranicz użycie danych. Nie znalazłem równiez panelu sterowania.

Chciałbym prosić o dokładniejsze informacje na ten temat. Telefon nie chce sam pobrać aktualizacji a ja nigdy tego nie robiłem i nie wiem jak to robić. Chciałbym wiedzieć co mam po kolei robić i co tak właściwie będe robił(aktualizował androida, wersje MIUI czy jeszcze coś innego).

Mam coś nowego. Znalazłem panel sterowania, wszedłem w Monitor danych i tam widnieje:

SIM1(SIM1) -nazwa karty sim

podpunkty:

Użycie danych (włączone)

Limity danych mobilnych(brak)

Niepodświetlona podkategoria Ustawienia użycia danych a tam:

użycie danych(wyłączone)

Limity danych moblinych

Całej podkategorii nie można zmieniać(szary kolor)

Może tu powinna być możliwość włączenia użycia danych?

Pierwsze tyczy się karty sim, telefon jest w wersji DualSim ale jest tylko jedna karta a to drugie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Krzyś1997 napisał:

Nie znalazłem równiez panelu sterowania.

To podstawowa aplikacja, jak jej nie znalazłeś, to nie wiem jak mógłbym ci pomóc, bo tam są wszystkie ustawienia ograniczeń danych i inne rzeczy. W Ustawieniach miałeś wejść w zainstalowane aplikacje i tam w konkretną aplikację, nie Ustawienia->Uprawnienia-> Uprawnienia aplikacji, bo tam rzeczywiście tego nie ma. Co do aktualizacji z pliku, to pobierasz rom z linka który podałem, kopiujesz do telefonu i w Aktualizacjach wybierasz aktualizację z pliku, wskazujesz ten który skopiowałeś i już. Będziesz aktualizował rom telefonu, bez rozgraniczeń na wersję Androida, czy Miui. W nowym romie jest zarówno nowsze Miui jak i Android. W sumie wszystko masz na tym forum i w intenecie a to raczej takie podstawowe informacje. Najprostszym rozwiązanie, jak kompletnie nie wiesz o co chodzi jest reset do ustawień fabrycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym pobrał najnowszy stable ROM jw wspomniał.

Jeśli masz blokadę odciskiem palca lub hasłem to koniecznie wyłączyć.

Wejść w aplikację Aktualizacje > 3 kropki po prawej > Zainstaluj aktualizację z pliku .zip

@FromWP Ostatnio na gdy chciałem na globalu zrobić reset do fabrycznych to uruchomił się do recovery (coś przypominającego) i wyskoczył komunikat aby podłączyć Mi PCSuite który wtedy nie obsługiwał 4X (co za idiota to wymyślił). Dobrze że mogłem odblokować boot loader i wgrać twrp recovery.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, preston2009 napisał:

Ostatnio na gdy chciałem na globalu zrobić reset do fabrycznych to uruchomił się do recovery (coś przypominającego) i wyskoczył komunikat aby podłączyć Mi PCSuite który wtedy nie obsługiwał 4X (co za idiota to wymyślił).

Nikt tego nie wymyślił, po prostu błąd w tym romie, a stockowe recovery we wczesnych romach global stable jest na tyle prymitywne że nic w nim nie można zrobić. W global dev jest już trochę nowsze i tam przynajmniej jest menu z opcją resetu do ustawień fabrycznych. Teraz najprawdopodobniej jak bedziesz chciał zrobić reset do ustawień fabrycznych też cię przeniesie do recovery (tym razem już twrp) i dopiero w nim zrobisz reset, bo reset robi recovery, tyle że przy stockowym powinno się zrobić automatem i tego recovery nie powinieneś zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, FromWP napisał:

To podstawowa aplikacja, jak jej nie znalazłeś, to nie wiem jak mógłbym ci pomóc, bo tam są wszystkie ustawienia ograniczeń danych i inne rzeczy. W Ustawieniach miałeś wejść w zainstalowane aplikacje i tam w konkretną aplikację, nie Ustawienia->Uprawnienia-> Uprawnienia aplikacji, bo tam rzeczywiście tego nie ma. Co do aktualizacji z pliku, to pobierasz rom z linka który podałem, kopiujesz do telefonu i w Aktualizacjach wybierasz aktualizację z pliku, wskazujesz ten który skopiowałeś i już. Będziesz aktualizował rom telefonu, bez rozgraniczeń na wersję Androida, czy Miui. W nowym romie jest zarówno nowsze Miui jak i Android. W sumie wszystko masz na tym forum i w intenecie a to raczej takie podstawowe informacje. Najprostszym rozwiązanie, jak kompletnie nie wiesz o co chodzi jest reset do ustawień fabrycznych.

W zainstalowanych aplikacjach też wchodziłem w konkretne aplikacje. W aplikacji panel sterowania Szczegóły uprawnień dają tylko szczegóły, nie można tego zmieniać, nie ma tam też czegoś w stylu: użycie danych, są tylko powiadomienia, pamięc i uprawnienia o których mówie. W następnym podpunkcie: Uprawnienia aplikacji jest brak uprawnień. Po prawej stronie jest odnośnik wszystkie uprawnienia lecz to też daje tylko informacje jak na to klikne. Nie wiem jak zmieniać uprawnienia aplikacji wchodząc w Zainstalowane aplikacje poza tym aplikacje te mają pełny dostęp do sieci i wiele innych z tym związanych.

21 minut temu, preston2009 napisał:

Ja bym pobrał najnowszy stable ROM jw wspomniał.

Jeśli masz blokadę odciskiem palca lub hasłem to koniecznie wyłączyć.

Wejść w aplikację Aktualizacje > 3 kropki po prawej > Zainstaluj aktualizację z pliku .zip

@FromWP Ostatnio na gdy chciałem na globalu zrobić reset do fabrycznych to uruchomił się do recovery (coś przypominającego) i wyskoczył komunikat aby podłączyć Mi PCSuite który wtedy nie obsługiwał 4X (co za idiota to wymyślił). Dobrze że mogłem odblokować boot loader i wgrać twrp recovery.

 

Gdzie w tej aplikacji Aktualizacje są 3 kropki po prawej? U mnie są tylko, jak wejde w uprawnienia aplikacji a tam wszystkie uprawnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, FromWP napisał:

Panel sterowania, Użycie danych, nie szczegóły uprawnień, albo w ustawieniach panelu sterowania (zębatka w górnym prawym rogu) i Monitor danych.

No właśnie w aplikacji Panel sterowania, nie ma Użycia danych.  W monitorze danych jest to co opisałem już wyżej

Edytowane przez Krzyś1997
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Krzyś1997 napisał:

Tylko że nie wiem gdzie znajde instalowanie aktualizacji z pliku bo tam gdzie ktoś napisał wyżej nie ma czegoś takiego u mnie.

To prawie niemożliwe. Jak uruchomisz program Aktualizacje, w prawym górnym rogu powinny być trzy kropeczki (symbol menu). W najnowszych romach to się uruchamia w Ustawienia, informacje o telefonie, sprawdź aktualizacje, czy aktualizacje systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, FromWP napisał:

To prawie niemożliwe. Jak uruchomisz program Aktualizacje, w prawym górnym rogu powinny być trzy kropeczki (symbol menu). W najnowszych romach to się uruchamia w Ustawienia, informacje o telefonie, sprawdź aktualizacje, czy aktualizacje systemu.

Co mam rozumieć pod słowami: "Jak uruchomisz program aktualizacje"? Co to  znaczy, jak to zrobic? Wybacz ale nie jestem wprawiony, trochę załącza się już desperacja, niestety nie mam możliwości wrzucać screenów żeby wszystko było jasne i czytelne dlatego musze korzystać tylko z opisywania tego co widze w ustawieniach a tych ustawień, aplikacji i możliwości jest jednak sporo dlatego proszę o cierpliwość i zrozumienie

Przed chwilą, Krzyś1997 napisał:

Co mam rozumieć pod słowami: "Jak uruchomisz program aktualizacje"? Co to  znaczy, jak to zrobic? Wybacz ale nie jestem wprawiony, trochę załącza się już desperacja, niestety nie mam możliwości wrzucać screenów żeby wszystko było jasne i czytelne dlatego musze korzystać tylko z opisywania tego co widze w ustawieniach a tych ustawień, aplikacji i możliwości jest jednak sporo dlatego proszę o cierpliwość i zrozumienie

Już chyba rozumiem. Ten program Aktualizacje znajduje się w narzędziach na głównym ekranie. Prosze tylko o informację, która wersja jest odpowiednia: Stable ROM czy Developer ROM.

PS:wcześniej już sam próbowałem zaaktualizowac ten ROM, pobrałem pierwszą wersję ale program Aktualizacje nie chce wczytać pobranego pliku. Po rozpakowaniu do nowego folderu nie widzę czegos w rodzaju instalki, a bynajmniej program, który widzi same foldery. Będę wdzięczny za rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krzyś1997 pobierasz ROM w zipie. Nic nie rozpakowujesz a jedynie przenosisz to na pamięć telefonu. Następnie w aplikacji Aktualizacji w prawym górnym rogu naciskasz "zainstaluj aktualizację z pliku .zip" wskazujesz ten plik i instalujesz aktualizację, czekasz aż się zaktualizuje a następnie cieszysz się nowym oprogramowaniem. Zdaję sobie sprawię, że wielu osobom nie chce się samym niczego poszukać i wolą mieć podane na tacy ale proszę tutaj masz dokładnie to wytłumaczone jak zainstalować rom z zip. http://en.miui.com/a-232.html  Przestudiuj to dokładnie i dopiero zadawaj kolejne pytania, na razie grzecznie proszę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, kamillm napisał:

@Krzyś1997 pobierasz ROM w zipie. Nic nie rozpakowujesz a jedynie przenosisz to na pamięć telefonu. Następnie w aplikacji Aktualizacji w prawym górnym rogu naciskasz "zainstaluj aktualizację z pliku .zip" wskazujesz ten plik i instalujesz aktualizację, czekasz aż się zaktualizuje a następnie cieszysz się nowym oprogramowaniem. Zdaję sobie sprawię, że wielu osobom nie chce się samym niczego poszukać i wolą mieć podane na tacy ale proszę tutaj masz dokładnie to wytłumaczone jak zainstalować rom z zip. http://en.miui.com/a-232.html  Przestudiuj to dokładnie i dopiero zadawaj kolejne pytania, na razie grzecznie proszę ;)

Hm, po prostu u mnie zakładki i nazwy występują w innej wersji albo znajdują się w innym miejscu niż piszą użytkownicy albo wcale ich nie ma. A co do instrukcji to czytałem ją nie jeden raz. Szkoda że inaczej piszesz tutaj a inaczej jest w instrukcji, bo z tego co piszesz, zabieg ten nie wymaga użycia komputera a w instrukcji tak. Odpowiedzi są precyzyjne ale nie zawsze na tyle dokładne żeby bez problemu, obaw i z pewnością je wykonywać a robiąc to wszystko chce się również czegoś dowiedzieć, nauczyć. Myślę jednak, że nie warto o tym dyskutować.

Wracając do tematu nadal nie wiem którą wersję aktualizacji mam wybrać, do tego jak już pisałem aplikacja Aktualizacje nie chce wczytać aktualizacji z pliku .zip. Telefon jest zablokowany jeśli mogłoby chodzić o to ale nie wiem...

Ważniejszą sprawą jest problem, który najpierw chciałbym rozwiązać. Aczkolwiek nie mogę wprowadzić ustawień fabrycznych ponieważ mimo dostępu do internetu przez sieć Wi-fi, wprowadzenie hasła do konta Xiaomi skutkuje informacją: Autoryzacja niedostępna. Nie udało sie połączyć z serwerem. Wiem, ze można to zrobić na wyłączonym telefonie, wciśkając klawisz blokowania i "+" ale nie znam chińskiego żeby wybrac odpowiednią opcję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Krzyś1997 napisał:

to np. zwykły screen z zaznaczeniem tego co mam wybrać.

http://en.miui.com/a-232.html  - masz tam screen, analogicznie zrób tak w swoim smartfonie.

14 minut temu, Krzyś1997 napisał:

Co zrobić z tą aktualizacją?

Jeśli nie potrafisz wgrać przez aktualizacje pozostaje Ci użyć MiPcSuite, tylko nie pytaj jak go używać bo było to omawiane wielokrotnie na tym forum. Uprzedzę Twoje pytanie tak będzie potrzebny komputer oraz internet bez tego nie ruszysz.

18 minut temu, Krzyś1997 napisał:

I sory ale nie wiem jak mam przepisać chińskie znaczki do translatora

Google translate zrobi to za Ciebie.

19 minut temu, Krzyś1997 napisał:

myślałem już nawet o zapłacie temu kto rozwiąze tu mój problem i czegoś mnie nauczy.

MiCenter jeśli nie potrafisz ogarnąć tego sam i z materiałami które znajdują się na tym forum - a jest ich na prawdę ogromna ilość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, widziałem też screen i pobiłem dokładnie to samo. Chodziło mi o wybór przy ustawieniach fabrycznych. Jak na większości forum, informacji jest multum lecz każdy przeważnie występuje z podobnym ale jednak innym problemem. Sory ale nie wiem jak translator zrobi to za mnie poza tym mówiłem że w tej sytuacji nie mam dostępu do internetu dlatego prosiłem o screen i zaznaczoną opcją albo chociaż napisane, który to wariant. Wysłałem już zgłoszenie do MiCenter ale jest przerwa świąteczna i nie wiem kiedy dostane odpowiedź. Mam zaledwie kilka dni na zwrot więc zalezy mi na czasie. Widzę, że chęć Waszej pomocy już zbladła i problemu sam nie rozwiąże więc jeśli potraficie przewidzieć okoliczny koszt takiej naprawy to prosiłbym o taką informacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Krzyś1997 napisał:

Ech, widziałem też screen i pobiłem dokładnie to samo.

Jeśli robiłeś tak samo i nic to nie pomogło to pozostaje Ci jeszcze raz ściągnąć paczkę z softem (może nawet nie najnowszy soft a wersję w tył np ten soft) i ponownie wykonać tę czynność, jeśli to nie pomoże to pozostaje wgranie na nowo ROMu. Tak jak wspomniałem np. za pomocą MiPcSuite

12 minut temu, Krzyś1997 napisał:

Chodziło mi o wybór przy ustawieniach fabrycznych

Wyloguj się z konta xiaomi na telefonie, usuń jakiekolwiek blokady ekranu (wzór, linie papilarne, hasło) i zobacz czy uda się wykonać tą operację, jeśli nie musisz zaktualizować system i spróbować ponownie.

12 minut temu, Krzyś1997 napisał:

nie wiem jak translator zrobi to za mnie

Robisz zdjęcie i tłumaczy ze zdjęcia.

12 minut temu, Krzyś1997 napisał:

jeśli potraficie przewidzieć okoliczny koszt takiej naprawy to prosiłbym o taką informacje

Takie informacje uzyskasz po kontakcie z MiCenter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem już że nie mogę wylogować się z konta Xiaomi i tylko przez ten tryb mogę to zrobic ale to szczegół...

Jeśli mój telefon potrafi wyjśc z siebie, zrobić zdjęcie sobie, połączyć sie z internetem nie wiadomo skąd, wejść na translator i tam przetłumaczyć sobie zdjęcie to mam najlepszy telefon na swiecie! A tak serio pisałem już, że NIE mam dostępu do internetu podczas tego zabiegu, bo to logiczne i nie można go mieć(dla czepialskich mam internet tylko w swoim telefonie więc inny telefon także nie wchodzi w gre, o czym też już mówiłem). Pisałem równiez, że NIE MAM INNEJ MOZLIWOSCI niż wybrac poprawną opcje i muszę znac ją zanim to zrobię.

Naprawdę nie możecie powiedziec którą opcję wybrac?? To aż takie trudne? Musi to zajmować tyle postów i rozpisywania się? No proszę Was, od tego przecież jest to forum tak. Nie powtarzajmy się sto razy, szkoda na to życia. Ułatwiajmy sobie życie nazwajem a nie czepiajmy proszę
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • kamillm zablokował(a) ten temat
  • 3 tygodnie później...

Witam

Po krótce pisząc, mam problem jak w tytule, jeśli usune z zakładki "typ apn" wpis "default" w konfiguracji internetu to internet zacznie działać, ale przestaną mmsy

I na odwrót, jeśli zostawie wpis default beda działać mmsy a internet nie ,

Ktoś zna moze odpowiedz na moją bolączke aby i mms i internet działał równocześnie ?

Dzieki i pozdrawiam bede sledził wątek

Edytowane przez jorket
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • kamillm odblokował(a) ten temat

Jak musi byc, jak nie musi.
Mam dwa profile, nawet jak usunę ogólny to MMS dochodzą i mogę wysyłać.
Te dwa APNy są zupełnie inne, mają inne ustawienia. Ogólny ma typ APN "default" i ten jest od internetu, a drugi ma typ APN "mms". Sieć Orange. 3f7daf48160d29b0f5eeb075930e31be.jpg

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...