Jump to content

ROMy i inne rzeczy alternatywne (nie MIUI) - pytania, technikalia, linki

Kacper Skrzypek
 Share

Recommended Posts

@Malpa73 @popik @vvvzc @Redmi4A @Kamil33 @ZielonyBuszmen @And.N @Radius @Kokodzambo

Szybki przegląd ostatnich dni:

• wydany został Lineage 14.1 (20171206, na 4PDA jest też link do bootfixa ale wywala 404), rzekomo wideo nie działa,
  • wydano Lineage 13 (20171205),
  • wydano Resurrection Remix z naprawionym wideo (20171207), ale rzekomo go nie zapisuje, rozwiązanie w tym miejscu
  • nowe wersje: Viper (20171206, 20171208) i CrDroid (20171208), na CrDroid wedle 4pda nie stwierdzono błędów
  • wyszedł oficjalny DotOS, rzekomo nie ma błędów (20171208)
Edited by Orjon
  • Like 3

Dnia 7.12.2017 o 15:21, qweasdzxc3212 napisał:

Panowie według waszych testów który najbardziej stabilny i funkcjonalny czyli najlepiej jakby wszystko działało ? 

MIUI :) poważnie, próbowałem większość, bo lubię pogrzebać. A to bateria nie trzyma, a to coś am nie działa. Generalnie w wiekszości przypadków prowizorka, nawet "oryginalny" Lineage to troche taka samoróbka. Np. Launcher zajmuje kupę ramu i żre CPU. Po zainstalowaniu jakiegoś innego z PlayStore znów coś się wykrzacza. Albo system startuje kurde 5 minut. Taka wieczna walka. Jak lubisz, to próbuj. Naprawdę ciężko coś polecić. Wszystkie niby fajnie działają przez dwa dni. A potem tęsknisz za MIUI.

Edited by wanarek

Szczerze to czekam aż będą jakieś romy bez problemów bo na razie jadę AOSP Extended i nie widzę sensu zmieniać na coś innego gdzie dodatkowo trzeba wgrywać jakieś Fixy a to że mi nie działa Hotspot WiFi to mnie nie rusza bo tego nie używam. Więc czekam na 100% sprawne romy na 7.1.2 lub na 8 chociaż na to chyba jeszcze nie ma co liczyć xD

2 godziny temu, qweasdzxc3212 napisał:

Dzieki za rade z Miui ale podziekuje nie mam zaufania do ich softu po prostu wole czysty android a niz nie wiadomo co. Zainstalowalem Viper os jestem zadowolony bateria trzyma lepiej niz na miui i nie ma tego interfejsu co scierpiec nie moge

Testowałem LineageOS 14.1, RR, MIUI Global Dev i Vipera. RR to trochę klocek, cięższy od innych. Global Dev to dla mnie porażka, ilość bugów i problemów mnie przytłaczała. Viper to LOs z trochę większymi możliwościami konfiguracji. Używam go obecnie i jestem zadowolony. Zarówno na nim, jak i na LineageOS, nie miałem żadnych problemów :) Czekam na Miui Polska na Nougacie. 

@wanarek nie miałem problemów, o których mówisz. Korzystam z Microsoft Launchera i działa bezproblemowo. Uruchamia się szybko, nie mam z kim walczyć. Za MIUI najbardziej tęskniłem na Global Dev, bo tam "Dev" znaczy właśnie otwartą betę. Pierwsze wrażenie było dobre, ale po kilku dniach uznałem, że to zbyt mocna beta i custom ROM-u są zwyczajnie lepsze. 

Przed dwoma godzinami pojawiła się poprawiona oficjalna wersja DOT na sourceforge.

https://sourceforge.net/projects/dotos-ota/files/rolex/

z 4pda (jechane po tłumaczu google, więc niedokładne):

Cytat
  • Poprawione błędy
  • Szybkie ustawienie płytek dostosowuje się do kolorów
  • Dodano wskaźnik sieci (Ustawienia-> Wykorzystanie danych).
  • Dodano sekcję Zmiany w sekcji Informacje.
  • Nowe ikony ustawień.
  • I wiele innych poprawek i ulepszeń wydajności.

Edited by Orjon
  • Like 3

Nowe aktualizacje:

EDIT: @vvvzc @Malpa73 @Radius @ZielonyBuszmen @Zulwiczek2017 @And.N @popik @MasaMasen @Zulwiczek1983 działający link od Carbona - https://userscloud.com/fptq5d291lbt

Edited by Orjon
  • Like 2

Dnia 8.12.2017 o 17:00, Orjon napisał:

@Malpa73 @popik @vvvzc @Redmi4A @Kamil33 @ZielonyBuszmen @And.N @Radius @Kokodzambo

• wyszedł oficjalny DotOS, rzekomo nie ma błędów (20171208)

No to zainstalowałem. (stwierdziłem, że nie będę się dalej bawić w Globala tylko poczekam jak wyjdzie MIUI 9 EU z andkiem 7 dla Redmi 4A). 

DotOS Właściwie to nie ma błędów. System startuje bardzo szybko, wszystko działa, nic się nie zawiesza. ROM jest mały ale ma wszystko co potrzeba. W komplecie instaluje się Magisk (można odinstalować, jak ktoś nie lubi, i zainstalować sobie Super SU). Bateria trzyma normalnie. (przynajmniej, przy programach, które używam). Działają łączone powiadomienia, działa przełączanie aplikacji podwójnym kliknięciem w przycick menu.

Zauważyłem pewne niedogodności: dioda nie wyłącza się kiedy telefon jest naładowany, aplikacja kamery (a włąściwie dwie) dołączana z systemem trochę lipna, ale wystarczy zainstalować darmową apkę Open Camera i wszystko działa (w opcjach apki trzeba koniecznie zaznaczyć: Używaj Camera2 API). ROM oczywiście jest pod Andka 7, więc trzeba doinstalować Firmaware, albo tak jak w moim wypadku instalować np. na betę MIUI 9 Global DEV.

Screeny:

wQLkVaY.png8kb0cYG.pngmpVOAuL.pngQIXtIfk.pngjHN05oV.pngZhhV4ww.pngDkCoJbh.png

• Like 2

28 minut temu, Orjon napisał:

Na AFH pojawił się AOKP z 22 grudnia - https://androidfilehost.com/?fid=962021903579499854

Dostaliśmy jakiś kernel - https://androidfilehost.com/?fid=817906626617954526, nie wiadomo czy działa, nikt tego jeszcze nie sprawdził ;p

linki nie działają coś z netem mam bo juz działają

Edited by popik

Tak.

tapnięte z Redmi 4a
edyta [29.12., 13:15] - @Malpa73 @Kamil33 @ZielonyBuszmen @vvvzc @popik @And.N @Redmi4A @Radius @MasaMasen @Kokodzambo @Zulwiczek2017 @Zulwiczek1983 Jako że ostatnio nie miałem czasu (gry się same nie zagrają, CS itd. ;p ) aktualizacja romów: Candy 25 grudnia, jakiś modowany TWRPlauncher Lawnchair pod TWRP najwidoczniej

Edited by Orjon
  • Like 2

W tym jest problem ;p

Próbowałem się dzisiaj zarejestrować, ale nic z tego - musiałbym sobie rosyjską klawiaturę ustawić by przepisać ich zabezpieczenie ;p spróbuję i jak się uda to może podeślę.

Udało się, wykop jest wszechmocny ;p

@popik proszę uprzejmie. jeśli czegoś potrzebujecie to piszcie, ściągnę ;-)

mokee-7.1.2-bootloop-fix.zip

Edited by Orjon
dodanie załącznika

Dnia 23.12.2017 o 23:59, wanarek napisał:

Odnośnie ROMU DotOS o którym pisałem tu

Trochę na nim podziałałem i jednak, jak to zwykle bywa w custom ROM-ach w końcu wyszło to, o czym kiedyś pisałem - wciąż najlepiej zoptymalizowane na telefony Xiaomi jest MIUI. DotOS, który początkowo wydawał sie być OK, po krótkim czasie i lepszym sprawdzeniu zaczął przycinać się np. w grach. Nawet w takich prostych, "nakiblowych" typu pasjans - animacje po prostu przycinają się - nic takiego oczywiście nigdy nie zdarzyło mi się na MIUI.

Zdjęcia, zarówno z aplikacji systemowej, jak i zainstalowanej przeze mnie Open Camera, również okazały się dużo gorsze niż te wykonane apką z MIUI. O fotkach z lampą w ogóle lepiej nie wspominać bo to tragedia. Także sorry. Cofam to co napisałem. Nie wszystko w DotOS działa tak jak powinno. Co tylko potwierdza, że jednak MIUI jest dużo lepiej zoptymalizowane pod swoje firmowe telefony.

• Like 1

Odnośnie ROMU DotOS o którym pisałem tu

Trochę na nim podziałałem i jednak, jak to zwykle bywa w custom ROM-ach w końcu wyszło to, o czym kiedyś pisałem - wciąż najlepiej zoptymalizowane na telefony Xiaomi jest MIUI. DotOS, który początkowo wydawał sie być OK, po krótkim czasie i lepszym sprawdzeniu zaczął przycinać się np. w grach. Nawet w takich prostych, "nakiblowych" typu pasjans - animacje po prostu przycinają się - nic takiego oczywiście nigdy nie zdarzyło mi się na MIUI.

Zdjęcia, zarówno z aplikacji systemowej, jak i zainstalowanej przeze mnie Open Camera, również okazały się dużo gorsze niż te wykonane apką z MIUI. O fotkach z lampą w ogóle lepiej nie wspominać bo to tragedia. Także sorry. Cofam to co napisałem. Nie wszystko w DotOS działa tak jak powinno. Co tylko potwierdza, że jednak MIUI jest dużo lepiej zoptymalizowane pod swoje firmowe telefony.

A ja się nie zgodzę ;o Może co prawda zdjęcia robi ciut gorsze, ale na jakieś lagi nie narzekam ;v A gram ostatnio w gry typu GTA. Obecnie GTA 3 które chodzi na wysokich ustawieniach i jakoś się nie tnie ;o

Aplikacji też mam sporo poinstalowanych, 74 to jednak jest trochę.

Nie wiem od czego to zależy ale ja jadę już prawie miesiąc na tym systemie bez żadnych wipe itp. a system nadal chodzi jak bym go wgrał przed chwilą na nowo

I tak apropo pytam, czy wam też jakość zdjęć na tylniej kamerce w snapie spadła w dół? Na przedniej wszystko jest ok.

4A

69dccc4a55d6601d2544135b8298a587.jpg

@popik proszę bardzo.

AOSP-BASED-RIL-Fix.zip

SoundFix(3)(1).zip

@Malpa73 @MasaMasen @Kokodzambo @Radius @Kamil33 @vvvzc @popik @ZielonyBuszmen @Zulwiczek2017 @Zulwiczek1983 @wanarek @qweasdzxc3212 - najnowsze:

Edited by Orjon
dodane nowe rzeczy :)
  • Like 1
  • Thanks 2