Skocz do zawartości

ROMy i inne rzeczy alternatywne (nie MIUI) - pytania, technikalia, linki


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najnowsze:

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.01.2018 o 18:14, Orjon napisał:

Najnowsze:

czemu tego RR nie próbować 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz napisane wyżej - zrzut z apki Telegram.

FlymeOS z dzisiaj - http://rom.7to.cn/romdetail/66484, link bezpośredni do downloadu - http://rfilec-2014.7to.cn/C/5E/7F/flyme_Redmi-4A_ycjeson_6.8.1.22R.zip?key=e2f887cc5b9bf7b6b4a1e3cde4bda6e8

UWAGA! Na Telegramie userzy zgłaszają problem z konfiguracją - podczas wyboru regionu wyświetla się komunikat "System UI stopped working". Trwa wyjaśnianie przyczyn ;-)

Dzisiaj została udostępniona wersja poprawiona, niestety moje doświadczenia nie potwierdzają poprawy - nadal błąd występuje...

Edytowane przez Orjon
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, popik napisał:

Działa bez problemów. Dodane są dwie apki do obsługi kamery. Jedna wiesza się na próbie zrobienia zdjęcia z lampą błyskową (Footej). Druga (od Lenovo) działa dobrze. Błędów nie zauważyłem. Baseband naprawiony. Miałem problem z MMS-ami ale trzeba po prostu było ręcznie dodać APN, bo nie wiedzieć czemu nie czytał z SIM.

dMNalP5.png

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MacTavish przygotował RedWolf Recovery pod Redmi 4A. Po 7 fixach (pierwsza wersja nie miała działającego menedżera plików), 3-4 bootloopach po nieudanych wersjach (osobiście sprawdzałem, bo flashowałem "przedpremierowe" wersje z Telegrama) udało się zrobić działającą wersję finalną. Większość rzeczy powinna funkcjonować zupełnie normalnie. Link: https://androidfilehost.com/?fid=890129502657580907

Screenshoty - jedyną niedającą się "zrzucić" rzeczą jest niestandardowy menedżer plików - screeny z niego są białe...

Spoiler

Screenshot_2018-02-04-17-38-22.thumb.png.4959f77c009d27b98381faf92d1233ed.pngScreenshot_2018-02-04-19-30-03.thumb.png.3f08b4861d6b24c6e84f3605e6c6c222.pngScreenshot_2018-02-04-19-43-08.thumb.png.42be182e542d0f20e545d9c826c1432d.pngScreenshot_2018-02-04-19-49-07.thumb.png.74e15b05e29912c0f66b3e8af8062e52.pngScreenshot_2018-02-04-19-51-23.thumb.png.aad85c19ac9d826a2a6446e8cbad20b7.pngScreenshot_2018-02-04-19-51-29.thumb.png.48675d8d5eb06ff3a9b9b9ac74d3c7c2.pngScreenshot_2018-02-04-19-51-42.thumb.png.0f852876a514ef18cad45c6b300da10a.pngScreenshot_2018-02-04-19-51-46.thumb.png.a74d265ce6a61c94220788a5f99f6744.pngScreenshot_2018-02-04-19-36-34.thumb.png.a9ce898a63bd2ebd4b39127bda5c74a5.png

ten ekran blokady z GTA najbardziej mnie rozbawił ;p

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wypakowujesz RARa i instalujesz wszystkie 3 części jedną po drugiej

tapnięte z Redmi 4a

@popik @Malpa73 @Kamil33 @vvvzc @MasaMasen @Kokodzambo @Redmi4A @And.N @ZielonyBuszmen i inni których nie wymieniłem, bo nie pamiętam wszystkich nicków:

Wyszedł dotOS z dzisiaj:

https://sourceforge.net/projects/dotos-ota/files/rolex/DOT-N-v1.2-20180218-rolex-OFFICIAL.zip/download

Changelog:

Cytat

-fixed slow charging
-fixed dark video by third party camera
-added footej pro camera as default
-added lenovo camera (for external use )
-fixed speaker sound noise
-January security patch Merged
-Clean up ramdisk removed unwanted bg services  @- Fixed mtp bug
- Fixed powercut off
- Fixed Volte video Camera 
- Fixed alarm at boot not working 
-Added Xiaomi Doze
- Included Firmware in ZIP no need flash firmware again
-Update Modem
-Source Sync on 18/02/2018

 

Edytowane przez Orjon
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Orjon napisał:

Wypakowujesz RARa i instalujesz wszystkie 3 części jedną po drugiej

tapnięte z Redmi 4a

@popik @Malpa73 @Kamil33 @vvvzc @MasaMasen @Kokodzambo @Redmi4A @And.N @ZielonyBuszmen i inni których nie wymieniłem, bo nie pamiętam wszystkich nicków:

Wyszedł dotOS z dzisiaj:

https://sourceforge.net/projects/dotos-ota/files/rolex/DOT-N-v1.2-20180218-rolex-OFFICIAL.zip/download

Changelog:

 

Z tego co przeczytałem na Telegramie, dzisiejszy build jest niestabilny ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Który custom, jest najbardziej zdatny do codziennego użytku? Telefonu używam głównie do przeglądania internetu, komunikatory (Viber, Hangouts), czasami jakaś mapa - żeby się za bardzo nie zgubić przy wycieczkach rowerem. No i wiadomo, żeby bateria trzymała nie gorzej jak na MIUI. Co polecacie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, majoballs napisał:

Który custom, jest najbardziej zdatny do codziennego użytku? Telefonu używam głównie do przeglądania internetu, komunikatory (Viber, Hangouts), czasami jakaś mapa - żeby się za bardzo nie zgubić przy wycieczkach rowerem. No i wiadomo, żeby bateria trzymała nie gorzej jak na MIUI. Co polecacie?

Wszystkie te custom romy są podobne. Mogę polecić dwa, z którymi nie ma problemów:

Na grupie dotyczącej Redmi 4A na Telegramie bardziej polecają dla naszego modelu telefonu ROMy oparte o AOSP niż ROMy oparte w całości o Lineage. Bo coś tam coś tam, jakieś techniczne coś z driverami. AEX (Android Open Source Project Extended) mogę polecić z czystym sumieniem do codziennego używania. https://androidfilehost.com/?fid=818070582850493205

Miałem też zainstalowanego CrDroida (mimo tego, że jest na Lineage) i jakoś tam specjalnej różnicy nie zauważyłem. https://androidfilehost.com/?fid=818070582850493743

Weź pod uwagę, z to nie MIUI i dla odmiany większość aplikacji będzie miała ustawiony autostart, ale to jednak Andoid 7 i pozwolenia i powiadomienia trzeba sobie poustawiać ręcznie.

Bateria: żeby uzyskać takie wyniki jak w MIUI będziesz musiał włożyć trochę wysiłku, bo po zainstalowaniu,  wydajność w tych romach (mierzona jakimś tam standardowym benchmarkiem) jest wyższa niż w MIUI, co oznacza, że nie za bardzo dbają o oszczędzanie procesora (i prądu). W MIUI jest to domyślnie ustawione tak, żeby zapewnić standardową wydajność przy jak najdłuższym trzymaniu baterii. Dlatego w benchmarkach jest gorszy, ale wytrzymuje dłużej na jednym ładowaniu.

Może jakiś gov tuner sobie doinstaluj. Chociaż u mnie różnica była w granicach max 1 godziny krócej. W sumie mało mnie ta różnica obchodziła, bo i tak go ładuję w nocy, niezależnie ile mu tam zostało kresek. Za tani telefon, żeby jakoś specjalnie dbać o baterię.

No i weź pod uwagę, że po trzech dniach przestawiania ikonek w launcherze i ustawiania nowych preferencji, wreszcie się znudzisz i pozwolisz swojemu smartfonowi poleżeć w spokoju i długość pracy na ładowniu się znacznie poprawi :)

 

I doinstaluj sobie jakiś normalny Launcher (Nova Launcher np.) bo te domyślne w romach są żenujące...

Edytowane przez wanarek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wanarek Dzięki za odpowiedź.

Nie wiem co to za Telegram ale OK ;) 

Jestem świadomy, że po instalacji czeka mnie dwa, trzy dni stukania w ekran i ustawiania pierdół nie z tej ziemi. Co do baterii, to ja ładuję z reguły wieczorem jak już "robota zrobiona a chałupa ogarnięta" a na noc z reguły telefon wyłączam, żeby mieć święty spokój (stare przyzwyczajenie z czasów, kiedy znajomi za bardzo nudzili się na nockach w pracy) więc na rano mam naładowany telefon na cały dzień i to mi wystarcza aby do wieczora dojechał do 10 - 20%.

Launcher najfajniejszy jest w MIUI :D przecież to oczywiste B) 

Sprawdzę tego crDroid, ze względu na oficjalne wsparcie, jak nie podpasuje ze względu na coś tam techniczne z driverami, to spróbuję AEX.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, majoballs napisał:

@wanarek Dzięki za odpowiedź.

Nie wiem co to za Telegram ale OK ;) 

Sprawdzę tego crDroid, ze względu na oficjalne wsparcie, jak nie podpasuje ze względu na coś tam techniczne z driverami, to spróbuję AEX.

 

Crdroid i AEX - dla mnie nie ma różnicy. Serio. Mają rochę różnącego się od siebie preinstalownego tego samego szajsu (dziwne domyślne open sorce aplikacje, które każdy zastępuje tym co lubi - typu launcher, odtwarzacz muzyki, menadżer plików, inne gó.no) . Nikt niestety nic nowego nie wynalazł i to jest prawie to samo. Mają inne loga i minimalnie różne opcje w preferencjach telefonu i nic więcej. No to jest Android 7 i nie oczekujmy cudów, ponad to co oferuje. 

Co do wsparcia, to za wiele bym sobie nie obiecywał. Niby ma być, ale to w tym całym Open Sorcowym światku, wygląda tak, że jak developer zmieni sobie telefon na lepszy to i wsparcie umiera. Taka prawda.

Edytowane przez wanarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, wanarek napisał:

Crdroid i AEX - dla mnie nie ma różnicy. Serio. Mają rochę różnącego się od siebie preinstalownego tego samego szajsu (dziwne domyślne open sorce aplikacje, które każdy zastępuje tym co lubi - typu odtwarzacz muzyki, menadżer plików, inne gó.no) . Nikt niestety nic nowego nie wynalazł i to jest prawie to samo. Mają inne loga i iminimalnie różne opcje w preferencjach telefonu i nic więcej. No to jest Android 7 i nie oczekujmy cudów, ponad to co oferuje. 

Co do wsparcia, to za wiele bym sobie nie obiecywał. Niby ma być, ale to w tym całym Open Sorcowym światku, wygląda tak, że jak developer zmieni sobie telefon na lepszy to i wsparcie umiera. Taka prawda.

Spoko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, majoballs napisał:

Nie wiem co to za Telegram ale OK ;) 

Telegram - taki komunikator jak whatsapp czy messenger (dostępny wszędzie), pozwalający (poza tym co każdy komunikator umie, czyli gadaniem albo pisaniem z innymi ludźmi), na tworzenie stałych grup użytkowników  (z adresem do grupy w postaci linka) rozmawiających ze sobą jednoczesnie (na zasadzie jak coś chcesz powiedzieć to widać co powiedziałeś, jak nie chcesz to widzisz wszystkie wypowiedzi innych uczestników chatu).

Telegram musisz najpierw zainstalować na telefonie. Potem możesz korzystać np. tylko na komputerze.

Grupa na Telegramie ma wbudowne dodatkowe funkcje (gdzie zakładający grupę, lub moderator) może skorzystać na wprowadzenie dla użytkowników wielu dodatków pozwalających na automatyzację zapytań. Przykład: wpisujesz na grupie: #AEX no i dostajesz w odpowiedzi linka do ściągnięcia romu AEX. Tak to mniej więcej działa . 

Zapraszam na grupę. Język angielski obowiązkowy. Główni członkowie grupy to Azjaci, więc dopasuj sobie to do czasu europejskiego .
https://t.me/redmi_4a

/notes - pokazuje wszystkie dostępne dobra (to co wybierzesz poprzedź #) 
Marie to grupowy mod. Nie gadaj z modem.

Edytowane przez wanarek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wanarek Sprawdzę ten Telegram… zarzuciłem oko, nic nie kumam, kiedyś internet był prostszy :? 

Zainstalowałem crDroid, spoko, śmiga jak motorynka po osiedlu, szkoda tylko że szybkość WiFi jest ustawione na 72Mbps, tak jak w MIUI9 Global Stable, wydaje mi się, że ma to związek z Androidem 7 bo na xiaomi.eu z Androidem 6 miałem normalnie 150Mbps. 

A takich ustawień w ogóle nie znajduję.

Edytowane przez majoballs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, majoballs napisał:

@wanarek Sprawdzę ten Telegram… zarzuciłem oko, nic nie kumam, kiedyś internet był prostszy :? 

Zawsze możesz skorzystć z kanału na Telegramie (nie grupy)  https://t.me/Redmi4A_Development

gdzie po prostu masz nowości i aktualizacje - wszystkio co dotyczy Redmi 4A. Nie, nie możesz tam nic pisać. Tylko korzystasz. Klikasz i pobierasz.

Edytowane przez wanarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nowy  FLYME OS 6 NOUGAT BUGFREE  https://4pda.ru/pages/go/?u=https%3A%2F%2Fandroidfilehost.com%2F%3Fw%3Dfiles%26flid%3D259083&e=71650189 tylko nie gasnie ekran do końca

[PORTED][NETHUNTER][NOT ROM] Kali Nethunter https://www.androidfilehost.com/?fid=673956719939826366 tylko nie wiem jak zainstalowac  Pobierz Nethunter
Uruchom ponownie do odzyskiwania
Flash Nethunter, wybierz aplikację lub mody, które chcesz. Jeśli nie wiesz, co robić, po prostu dalej, aż do momentu instalacji
Po zakończeniu instalacji kliknij Zakończ
Restart
Po ponownym uruchomieniu otwórz apk Nethunter, przesuń palcem, aby otworzyć menu, wybierz menedżera Nethunter . poczekaj, aż to się potwierdzi 

Edytowane przez popik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NetHunter to coś o ile wiem do penetracji urządzeń, sprawdzania podatności itd. Instalujesz to przez TWRP, i tam chyba wybierasz co chcesz zainstalować. nie robisz wipe, bo to nie ROM.

Flyme ma język polski?

Edytowane przez Orjon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...