Skocz do zawartości

ROMy i inne rzeczy alternatywne (nie MIUI) - pytania, technikalia, linki


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 5.12.2017 o 15:16, Orjon napisał:

DirtyUnicorns: https://androidfilehost.com/?fid=745849072291692851

fix do niego, prawdopodobnie do boota, sam nie wiem: https://androidfilehost.com/?fid=962021903579496602

ten fix to jest między innymi do całkowitego gasnięcia wyświetlacza . dla mnie jajleprzy jest rom VIPER OS

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Malpa73 @popik @vvvzc @Redmi4A @Kamil33 @ZielonyBuszmen @And.N @Radius @Kokodzambo

Szybki przegląd ostatnich dni:

  • wydany został Lineage 14.1 (20171206, na 4PDA jest też link do bootfixa ale wywala 404), rzekomo wideo nie działa,
  • wydano Lineage 13 (20171205),
  • wydano Resurrection Remix z naprawionym wideo (20171207), ale rzekomo go nie zapisuje, rozwiązanie w tym miejscu
  • nowe wersje: Viper (20171206, 20171208) i CrDroid (20171208), na CrDroid wedle 4pda nie stwierdzono błędów
  • wyszedł oficjalny DotOS, rzekomo nie ma błędów (20171208)
Edytowane przez Orjon
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.12.2017 o 15:21, qweasdzxc3212 napisał:

Panowie według waszych testów który najbardziej stabilny i funkcjonalny czyli najlepiej jakby wszystko działało ? 

MIUI :) poważnie, próbowałem większość, bo lubię pogrzebać. A to bateria nie trzyma, a to coś am nie działa. Generalnie w wiekszości przypadków prowizorka, nawet "oryginalny" Lineage to troche taka samoróbka. Np. Launcher zajmuje kupę ramu i żre CPU. Po zainstalowaniu jakiegoś innego z PlayStore znów coś się wykrzacza. Albo system startuje kurde 5 minut. Taka wieczna walka. Jak lubisz, to próbuj. Naprawdę ciężko coś polecić. Wszystkie niby fajnie działają przez dwa dni. A potem tęsknisz za MIUI.

Edytowane przez wanarek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze to czekam aż będą jakieś romy bez problemów bo na razie jadę AOSP Extended i nie widzę sensu zmieniać na coś innego gdzie dodatkowo trzeba wgrywać jakieś Fixy a to że mi nie działa Hotspot WiFi to mnie nie rusza bo tego nie używam. Więc czekam na 100% sprawne romy na 7.1.2 lub na 8 chociaż na to chyba jeszcze nie ma co liczyć xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, qweasdzxc3212 napisał:

Dzieki za rade z Miui ale podziekuje nie mam zaufania do ich softu po prostu wole czysty android a niz nie wiadomo co. Zainstalowalem Viper os jestem zadowolony bateria trzyma lepiej niz na miui i nie ma tego interfejsu co scierpiec nie moge

Testowałem LineageOS 14.1, RR, MIUI Global Dev i Vipera. RR to trochę klocek, cięższy od innych. Global Dev to dla mnie porażka, ilość bugów i problemów mnie przytłaczała. Viper to LOs z trochę większymi możliwościami konfiguracji. Używam go obecnie i jestem zadowolony. Zarówno na nim, jak i na LineageOS, nie miałem żadnych problemów :) Czekam na Miui Polska na Nougacie. 

@wanarek nie miałem problemów, o których mówisz. Korzystam z Microsoft Launchera i działa bezproblemowo. Uruchamia się szybko, nie mam z kim walczyć. Za MIUI najbardziej tęskniłem na Global Dev, bo tam "Dev" znaczy właśnie otwartą betę. Pierwsze wrażenie było dobre, ale po kilku dniach uznałem, że to zbyt mocna beta i custom ROM-u są zwyczajnie lepsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed dwoma godzinami pojawiła się poprawiona oficjalna wersja DOT na sourceforge.

https://sourceforge.net/projects/dotos-ota/files/rolex/

z 4pda (jechane po tłumaczu google, więc niedokładne):

Cytat
  • Poprawione błędy
  • Szybkie ustawienie płytek dostosowuje się do kolorów
  • Dodano wskaźnik sieci (Ustawienia-> Wykorzystanie danych).
  • Dodano sekcję Zmiany w sekcji Informacje.
  • Nowe ikony ustawień.
  • I wiele innych poprawek i ulepszeń wydajności.

 

Edytowane przez Orjon
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.12.2017 o 18:15, Orjon napisał:

Przed dwoma godzinami pojawiła się poprawiona oficjalna wersja DOT na sourceforge.

https://sourceforge.net/projects/dotos-ota/files/rolex/

 

Jak jutro (22.12) znowu nie będzie uaktualnienia Globala Dev dla Redmi 4A to będę to instalował. Jakby co to powiem jak chodzi.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe aktualizacje:

EDIT: @vvvzc @Malpa73 @Radius @ZielonyBuszmen @Zulwiczek2017 @And.N @popik @MasaMasen @Zulwiczek1983 działający link od Carbona - https://userscloud.com/fptq5d291lbt

Edytowane przez Orjon
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.12.2017 o 17:00, Orjon napisał:

@Malpa73 @popik @vvvzc @Redmi4A @Kamil33 @ZielonyBuszmen @And.N @Radius @Kokodzambo

  • wyszedł oficjalny DotOS, rzekomo nie ma błędów (20171208)

No to zainstalowałem. (stwierdziłem, że nie będę się dalej bawić w Globala tylko poczekam jak wyjdzie MIUI 9 EU z andkiem 7 dla Redmi 4A). 

DotOS Właściwie to nie ma błędów. System startuje bardzo szybko, wszystko działa, nic się nie zawiesza. ROM jest mały ale ma wszystko co potrzeba. W komplecie instaluje się Magisk (można odinstalować, jak ktoś nie lubi, i zainstalować sobie Super SU). Bateria trzyma normalnie. (przynajmniej, przy programach, które używam). Działają łączone powiadomienia, działa przełączanie aplikacji podwójnym kliknięciem w przycick menu.

Zauważyłem pewne niedogodności: dioda nie wyłącza się kiedy telefon jest naładowany, aplikacja kamery (a włąściwie dwie) dołączana z systemem trochę lipna, ale wystarczy zainstalować darmową apkę Open Camera i wszystko działa (w opcjach apki trzeba koniecznie zaznaczyć: Używaj Camera2 API). ROM oczywiście jest pod Andka 7, więc trzeba doinstalować Firmaware, albo tak jak w moim wypadku instalować np. na betę MIUI 9 Global DEV.

Screeny:

wQLkVaY.png8kb0cYG.pngmpVOAuL.pngQIXtIfk.pngjHN05oV.pngZhhV4ww.pngDkCoJbh.png

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Orjon napisał:

Na AFH pojawił się AOKP z 22 grudnia - https://androidfilehost.com/?fid=962021903579499854

Dostaliśmy jakiś kernel - https://androidfilehost.com/?fid=817906626617954526, nie wiadomo czy działa, nikt tego jeszcze nie sprawdził ;p

linki nie działają coś z netem mam bo juz działają

Edytowane przez popik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie obydwa działają...

tapnięte z Redmi 4a
@Malpa73 @popik @Radius @ZielonyBuszmen @Zulwiczek1983 @Redmi4A @And.N @vvvzc @Kamil33 @MasaMasen Slim z dzisiaj https://androidfilehost.com/?fid=962021903579500401

Edytowane przez Orjon
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.

tapnięte z Redmi 4a
edyta [29.12., 13:15] - @Malpa73 @Kamil33 @ZielonyBuszmen @vvvzc @popik @And.N @Redmi4A @Radius @MasaMasen @Kokodzambo @Zulwiczek2017 @Zulwiczek1983 Jako że ostatnio nie miałem czasu (gry się same nie zagrają, CS itd. ;p ) aktualizacja romów: Candy 25 grudnia, jakiś modowany TWRPlauncher Lawnchair pod TWRP najwidoczniej

Edytowane przez Orjon
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym jest problem ;p

Próbowałem się dzisiaj zarejestrować, ale nic z tego - musiałbym sobie rosyjską klawiaturę ustawić by przepisać ich zabezpieczenie ;p spróbuję i jak się uda to może podeślę.

Udało się, wykop jest wszechmocny ;p

@popik proszę uprzejmie. jeśli czegoś potrzebujecie to piszcie, ściągnę ;-)

mokee-7.1.2-bootloop-fix.zip

Edytowane przez Orjon
dodanie załącznika
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.12.2017 o 23:59, wanarek napisał:

Odnośnie ROMU DotOS o którym pisałem tu

Trochę na nim podziałałem i jednak, jak to zwykle bywa w custom ROM-ach w końcu wyszło to, o czym kiedyś pisałem - wciąż najlepiej zoptymalizowane na telefony Xiaomi jest MIUI. DotOS, który początkowo wydawał sie być OK, po krótkim czasie i lepszym sprawdzeniu zaczął przycinać się np. w grach. Nawet w takich prostych, "nakiblowych" typu pasjans - animacje po prostu przycinają się - nic takiego oczywiście nigdy nie zdarzyło mi się na MIUI.

Zdjęcia, zarówno z aplikacji systemowej, jak i zainstalowanej przeze mnie Open Camera, również okazały się dużo gorsze niż te wykonane apką z MIUI. O fotkach z lampą w ogóle lepiej nie wspominać bo to tragedia. Także sorry. Cofam to co napisałem. Nie wszystko w DotOS działa tak jak powinno. Co tylko potwierdza, że jednak MIUI jest dużo lepiej zoptymalizowane pod swoje firmowe telefony.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie ROMU DotOS o którym pisałem tu

Trochę na nim podziałałem i jednak, jak to zwykle bywa w custom ROM-ach w końcu wyszło to, o czym kiedyś pisałem - wciąż najlepiej zoptymalizowane na telefony Xiaomi jest MIUI. DotOS, który początkowo wydawał sie być OK, po krótkim czasie i lepszym sprawdzeniu zaczął przycinać się np. w grach. Nawet w takich prostych, "nakiblowych" typu pasjans - animacje po prostu przycinają się - nic takiego oczywiście nigdy nie zdarzyło mi się na MIUI.

Zdjęcia, zarówno z aplikacji systemowej, jak i zainstalowanej przeze mnie Open Camera, również okazały się dużo gorsze niż te wykonane apką z MIUI. O fotkach z lampą w ogóle lepiej nie wspominać bo to tragedia. Także sorry. Cofam to co napisałem. Nie wszystko w DotOS działa tak jak powinno. Co tylko potwierdza, że jednak MIUI jest dużo lepiej zoptymalizowane pod swoje firmowe telefony.

A ja się nie zgodzę ;o Może co prawda zdjęcia robi ciut gorsze, ale na jakieś lagi nie narzekam ;v A gram ostatnio w gry typu GTA. Obecnie GTA 3 które chodzi na wysokich ustawieniach i jakoś się nie tnie ;o

Aplikacji też mam sporo poinstalowanych, 74 to jednak jest trochę.

Nie wiem od czego to zależy ale ja jadę już prawie miesiąc na tym systemie bez żadnych wipe itp. a system nadal chodzi jak bym go wgrał przed chwilą na nowo

 

I tak apropo pytam, czy wam też jakość zdjęć na tylniej kamerce w snapie spadła w dół? Na przedniej wszystko jest ok.

 

 

4A

 

 

69dccc4a55d6601d2544135b8298a587.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@popik proszę bardzo.

AOSP-BASED-RIL-Fix.zip

SoundFix(3)(1).zip

@Malpa73 @MasaMasen @Kokodzambo @Radius @Kamil33 @vvvzc @popik @ZielonyBuszmen @Zulwiczek2017 @Zulwiczek1983 @wanarek @qweasdzxc3212 - najnowsze:

Edytowane przez Orjon
dodane nowe rzeczy :)
  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...