kusz

MIUI 9 bez google - debloat

Recommended Posts

Hej, 

Niedawno znalazłem taki temat: http://en.miui.com/thread-884539-45-1.html

Gość prezentuje jak usunąć Gapps przed wgraniem softu. Próbowałem kilka godzin i ciągle mi się coś wysypywało. 

Próbowałem też wgrać soft na telefon i po pierwszym odpaleniu (lub przed) usunąć zaznaczone apki google. W każdym przypadku telefon nie wstawał. Kręcił się przy uruchamianiu nawet godzine. 

Zakładam, że albo ja coś robiłem źle, albo te apki mają jakieś korzenie w systemie. Disablowanie/usuwanie tych apek google też nic nie daje, bo po reboocie znów wszystko jest na miejscu. Jedyna opcja, to wywalenie ich z romu całkowicie. 

Czy ktoś ma pomysł jak to zrobić skutecznie? Przewalczyłem ze 2 skryptów do dekompresji softu i kompresji ponownej. Nie udało mi się to nigdy skutecznie. Z drugiej strony wystarczy po flashowaniu systemu odpalic skrypt, który usuwa wszystkie nichciane apki - to przydatne przy miui-dev. 

Chciałem pozbyć się google i potestować system z micro-G.

PS. china rom to też niezbyt dobre rozwiązanie - najlepiej by było debloatować/degooglować xiaomi.eu ;)

PS2. testowałem na mi5pro

@kusz nie wiem czy Ci się to uda zrobić na xiaomi.eu. Ja to mam zrobione na RR przez Magisk i moduł NanoMod. ROM nie może mieć wgranych GApps, musi wspierać "signature spoofing", jeśli nie to musi być "deodexed" żeby dograć patch. 

[MODULE/SYSTEM-MODE] NanoMod 14.6.20171031 (microG, pseudo-debloat, F-Droid + apps)

EDIT: Takie coś znalazłem może Ci w czymś pomoże https://github.com/CHEF-KOCH/Remove-Gapps

Edited by slimdick
  • Thanks 1

Zabawa z microG na xiaomi.eu kończy się w momencie wgrywania patcha dla "signature spoofing", a samo usunięcie GApps i system już się nie uruchamia.

kdmzAzv.png

@Acid może Ty masz pomysł jak wywalić skutecznie Gapps z Miui?

Po wywaleniu apek z priv-app już system nie wstaje...

Udało mi się zainstalować rom z oreo i micro-G - fajnie to działa, ale jednak tęsknię do MIUI

Edited by kusz

Powrót do oryginalnego ROMu lub Xiaomi.eu - później w panelu sterowaniu możesz pozabierać uprawnienia dla wszystkich aplikacji i w optymalizacji baterii ustawić automatyczne wyłączenie ich, żeby nawet w tle nie wstawały. Myślę, że to wystarczająco, jeśli twoim motywem jest oszczędność baterii :)