Skocz do zawartości

Brak możliwości konfiguracji odcisku palca w menu telefonu


ham3r78

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

w ustawieniach telefonu "znika" opcja odcisku palca: Zamiast "Ekran blokady i odcisk palca" jest "Ekran blokady i hasła". Zdarzało się, że po restarcie pojawiał się poprawny wpis w menu telefonu i funkcja dała się skonfigurować. Powyższe zjawisko występowało zarówno na romie global stable, jak i miuipolska.

Czy może mieć to związek z sprzętową awarią czytnika linii papilarnych?

Jak można to sprawdzić... czy jest on wykrywalny i czy działa poprawnie?

Może rozebranie telefonu i przeczyszczenie styków czytnika mogłoby pomóc, ew jego wymiana... jak to zdiagnozować.

Pozdrawiam, Piotrek

Edytowane przez ham3r78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

@mariusz.urwskazana opcja "auto fingerprint test" występuje w moim redmi note 4x i rzeczywiście telefon przeprowadza samodzielny test i u mnie wszystko jest ok.

U kolegi w redmi 3s menu hardware test jest nieco inne (obrazki):

Jeśli mam ekran 1.png (pierwszy obrazek) i kliknę IDENTIFY to pokazuje się ekran 2.png (drugi obrazek). Dotykanie czytnika linii papilarnych (FP) nic nie daje - nic się nie dzieje.

Jeśli na ekranie 1.png wybioreę ENROL to mogę ustawić zabezpieczenie - pin, symboli, Face ID. Ustawiam PIN i telefon przechodzi do ekranu 3.png (trzeci obrazek) gdzie każe mi dotykać FP 12 razy. Dotykam FP ale nic się nie dzieje.

Wnioskuję, ze FP jest uszkodzony. Na aliexpress 24 zł za nowy czytnik linii...

1.png2.png3.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witajcie. Mam ten sam problem tylko przyczyna jest inna. Z powodu pojawienia się białej plamy na dole ekranu postanowiłem zdjąć klapkę zobaczyć co się tam dzieje. Niestety coś nie wyszło objechało poleciało i taśma od czytnika linii urwana. Okazało się że bateria jakoś dziwnie napuchła w tym miejscu gdzie ta kropa na ekranie. Zamówiłem nową baterię (niby oryginał ale jakiś taki podejrzany, ważne że działa i trzyma w miare.) no i czytnik. Niestety z baterią bez problemu a czytnik... telefonu w ogóle nie dało się uruchomić. Zamówiłem inny już z tym samym układem na taśmie co oryginalny, telefon startuje no ale nic więcej nie da się zrobić z menu znikło "ekran blokady i odcisku palca" pojawia się za to "ekran blokady i hasła." 

Powiem szczerze uciążliwe jest to odblokowywanie wzorem. 

Kilka dni temu telefon zaktualizował się do miui9 jednak było to przed urwaniem taśmy i wszystko działało.

Czy komuś udało się rozwiązać ten problem i zechciał by się podzielić metodą na to ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...