silver2004

Thumbnail, thumbdata rosnący plik miniaturek zżerający miejsce

Recommended Posts

Witam, problem plików .thumbdata / .thumbnails pewnie wielu grzebiącym w plikach / dbającym o porządek w telefonie znany,
niestety Google zwaliło sprawę bo już od Androida 4.1.2 problem rozrastających się nieraz do niebotycznych rozmiarów plików miniaturek istnieje,
otóż do rzeczy :) :

Na karcie pamięci w \External storage\MIUI\Gallery\cloud\.cache\
są pliki które się mocno rozrastają, na przykład ten:

thumbnail_blob.0

Cały folder .cache od Galerii MIUI jak dzisiaj robiłem porządki - zjadł mi z karty pamięci około 500MB !!
Jest to sporo - karta ma 16GB więc strata miejsca duża.
I to nie wiem jakim cudem bo zdjęć robiłem mało.

Zdjęcia zgrywam regularnie, dlaczego nie ma mechanizmu usuwającego po usunięciu zdjęcia również 
danych z jego miniaturek?
Warto by to poprawić.

Z tym:
\Internal storage\.thumbnails\.thumbdata-6.0_8
sobie poradziłem po prostu usuwając stary i tworząc pusty nowy plik o tej samej nazwie,
a tu widzę drugi problem z samym MIUI - pytanie moje czy z tym ktoś walczył i udało się?

Tutaj nie chcę ryzykować jakimś crashem więc pytanie - czy można zrobić tak samo jak z thumbdata wyżej i MIUI nie zwariuje
po zamianie tych plików? :)

Dość kiepska sprawa bo zrobiłem kilka zdjęć, usunąłem je, telefon zrestartowałem, a tu te małe pliki zostały.
I miejsce zabierają.
Fajnie by było to jakoś usprawnić bo nie każdy grzebie w katalogach w telefonie,
a potem nagle po jakimś czasie skargi od użytkowników że "na telefon nic nie można wgrać, nie ma miejsca :D"
A jeszcze nie wiadomo nawet co zjadło bo na pierwszy rzut oka nie widać.

A no i właśnie - nie mam synchronizacji włączonej i nie wgrywałem na Chmurę zdjęć.

Pozdrawiam

Aaahaa, so there is the memory eater.png

12,2 memory eater.png