talib1990

Wątek ogólny - wrażenia z użytkowania, opinie, itp.

Recommended Posts

Przetestowałem w ostatnim czasie kilka romów i według mnie jednak ostatni stable rom miui.eu wydaje się być najbardziej optymalny. Ostatnie dev są jakieś zabugowane,a to jakieś powiadomienia nie przychodzą, problem z autostartem aplikacji, gcam mi się od czasu do czasu crashował (próbowałem różnych wersji) i nie działał ois, chocziaż próbowałem wszelkich opisanych na forach sposobów. Testowałem nawet custom romy (AEX i PEX), nawet spoko wszystko działało, ale sot tam szału nie robił. Ostatecznie spróbowałem tak odradzany rom miui.eu stable (ostatnia wersja z kwietnia) i o dziwo wszystko działa jak należey: gcam nie crashuje (oczywiście trzeba było najpierw zrobić fixa camera2api), nie ma problemu z powiadomieniami i autostartem aplikacji no i przede wszystkim ten soft ma najlepszy sot spośród tych, których do tej pory użytkowałem. Ja myślę, że nie ma co się napalać na wczesną wersję pie na mi note 3, pewnie będzie tak zabugowany jak dotychczasowe devy. Oczywiście ja nie generalizuję, są devy lepsze i gorszę, ale miałem kiedyś mi5 (ponad rok) i wtedy też rajcowałem się cotygodniowymi aktualizacjami, było raz lepiej, raz gorzej - niestety częściej było gorzej, dlatego skończyłem ostatecznie z eksperymentami i pozostałem przy stable. Potem nie miałem styczności z xiaomi od ponad roku, ale teraz widzę, że nic się nie zmieniło w tej materii ;) To jest oczywiście moja subiektywna opinia, każdy ma prawo mieć inną.

10 godzin temu, blask33 napisał:

I jak oceniasz mi note 3 w porównaniu do S7 .

Wysłane z mojego C1-U02 przy użyciu Tapatalka

Szczerze? Cały czas się zastanawiam czy ta zmiana jest dobra...Jeden i drugi telefon ma swoje wady i zalety. Obiektywnie patrząc S7 ma jednak lepszy aparat, lepiej nagrywa filmy (audio i stabilizacja na wyższym poziomie), chociaż note 3 z gcam już niewiele mu ustępuje. Poza tym s7 zmieniłem głownie ze względu na słabą baterię i tutaj faktycznie note 3 jest lepszy, ALE przyznam szczerze, że spodziewałem się więcej. przy moim wykorzystaniu (gps,bt, 50/50 wifi/lte, opaska mi band 3) sot na poziomie 4,5 h vs 3,5 h na samsungu, więc skok nie jest jakiś ogromny. Samsung ma jacka,co było dla mnie dużą zaletą, ale Mi note 3 ma za to irde i to jest dla mnie bardziej istotne. Coś za coś. Generalnie gdyby w S7 była lepsza bateria, pewnie bym go nie zmieniał....

Na weekly xiaomi eu nawet jak gram dochodzę do ok 6h sot. Przy zablokowanych w pamięci i działających w tle 4 apek non stop BT I to są moje gorsze wyniki. Gdzieś znajdziesz moje sot 9h. Stable jest jednak bardzo opóźnione. Co by nie było zrzucik z dzisiaj. 

Screenshot_2019-05-22-20-46-22-920_com.miui.securitycenter.png

Edited by pawelt

No niezle, sot zalezy od wielu czynnikow i u kazdego to indywidualna sprawa. U mnie jakos na sofcie dev sot byl nieco gorszy niz na stable. P.s. W jakiej sieci dziala Ci volte?