Skocz do zawartości

Wątek ogólny - wrażenia z użytkowania, opinie, itp.


talib1990

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 5.02.2019 o 08:30, PurpleHaze napisał:

Ja wzialem i nie narzekam, z gearbest wyszlo <800zl za wersje 6/128. 
Przesiadlem sie z mi5 na redmi 4x i teraz na mi note 3, odczulem to po r4x jako powrot do normalnosci :)

Widzisz, a ja po przesiadce z Redmi 4X mam mieszane uczucia. Telefon użytkuję tak samo jak poprzedni i bateria spada w oczach. Nawet jak nie używam telefonu sygnał sieci zjada baterię. Po wyłączeniu wszystkich bajerów w nocy ubywa 7%. Bluetooth po wyłączeniu nie załącza się z powrotem, muszę restartować telefon. Na Redmi 4X nie miałem żadnych problemów. Telefon ładny i wydajny, ale niewygodny... Mam mieszane uczucia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Dukee napisał:

Widzisz, a ja po przesiadce z Redmi 4X mam mieszane uczucia. Telefon użytkuję tak samo jak poprzedni i bateria spada w oczach. Nawet jak nie używam telefonu sygnał sieci zjada baterię. Po wyłączeniu wszystkich bajerów w nocy ubywa 7%. Bluetooth po wyłączeniu nie załącza się z powrotem, muszę restartować telefon. Na Redmi 4X nie miałem żadnych problemów. Telefon ładny i wydajny, ale niewygodny... Mam mieszane uczucia.

Sugeruje zainstalowanie jakiegos monitora baterii i procesow i sprawdzenie co i jak.
Moj roczny 4x sprawuje sie aktualnie gorzej jesli chodzi o baterie niz nowy (miesieczny) mi note 3. 
Miedzy 23 a 5 rano zjada mi 2-3%. 

Tylko ja moge miec troche zaburzony obraz, bo ze spolecznosciowek mam tylko messengera lite i hangouty, wykorzystanie to glownie przegladarka i sporo rozmow. Dodatkowo poruszam sie w obrebie sporego miasta, wiec brak problemow z lichym sygnalem. Po dotarciu do domu, tel siedzi na wi-fi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, PurpleHaze napisał:

Sugeruje zainstalowanie jakiegos monitora baterii i procesow i sprawdzenie co i jak.
Moj roczny 4x sprawuje sie aktualnie gorzej jesli chodzi o baterie niz nowy (miesieczny) mi note 3. 
Miedzy 23 a 5 rano zjada mi 2-3%. 

Tylko ja moge miec troche zaburzony obraz, bo ze spolecznosciowek mam tylko messengera lite i hangouty, wykorzystanie to glownie przegladarka i sporo rozmow. Dodatkowo poruszam sie w obrebie sporego miasta, wiec brak problemow z lichym sygnalem. Po dotarciu do domu, tel siedzi na wi-fi. 

Powiedz mi jak u Ciebie wygląda używanie danych i wifi? Ja mam cały czas włączone dane w ciągu dnia i wyłączane harmonogramem na noc. Natomiast wifi mam ustawione ciagle włączone jednak dodałem wyjątki za pomocą programu Wifi Automatic na wyłączanie po minucie od zablokowania ekranu. Czyli w sumie mam włączone tylko podczas włączonego ekranu.

W ogóle dziwne jest, że zniknęły opcje systemowe dotyczące wifi. Brakuje decydowania o wifi po zablokowaniu ekranu i podczas ładowania - nougat to miał

Edytowane przez Dukee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Dukee napisał:

Powiedz mi jak u Ciebie wygląda używanie danych i wifi? Ja mam cały czas włączone dane w ciągu dnia i wyłączane harmonogramem na noc. Natomiast wifi mam ustawione ciagle włączone jednak dodałem wyjątki za pomocą programu Wifi Automatic na wyłączanie po minucie od zablokowania ekranu. Czyli w sumie mam włączone tylko podczas włączonego ekranu.

W ogóle dziwne jest, że zniknęły opcje systemowe dotyczące wifi. Brakuje decydowania o wifi po zablokowaniu ekranu i podczas ładowania - nougat to miał

Dane mam non stop on, jedynie co to automatyczne zadania wylaczaja wszystko w godzinach 23-5 rano, poza polaczeniem z siecia komorkowa. 
Wifi nfc tez jest stale na on, ale mam wylaczone wyszukiwanie wifi. BT nie uzywam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najnowszy global z oreo tez mam wrażenie ze żre tą baterie w nocy jak dzikus.. Na poprzedniej wersji ubywało ok 1-2%, teraz 4-6. Ogólnie odnoszę wrażenie jakby to było bardziej jakieś syf miui... nieprzetłumaczone niektóre treści i czasami dziwne przywieszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, rmk1 napisał:

Może to tylko odczucie ale im nowsze aktualizacje tym gorzej tel pracuje.
 

Nie chcę uogólniać, ale to nie tylko Twoje odczucie. Przerobiłem już wiele modeli Xiaomi i taka prawidłowość wydaje się istnieć. Klasycznym przykładem jest Mi5, w którym wszystko działało idealnie za czasów MIUI7, a potem już było tylko gorzej, nie wspominając nawet, jak źle było na końcu oficjalnego wsparcia.

Zaryzykowałbym twierdzenie, że większość słuchawek Xiaomi dostaje najlepsze ROM-y w pierwszych 3-4 miesiącach od premiery. Często zmiana bazy (wersji Androida) oznacza początek głębokiej regresji dla danego modelu.

Bez wątpienia jednak istnieje tu wiele wyjątków.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem Gsam Battery Monitor, by prześledzić dokładniej drenaż baterii. Najpierw okazało się, że Chrome wyjada najwięcej baterii, nawet po zabraniu wszelkich uprawnień i ograniczeniu go systemowo do minimum, później Youtube Vanced zainstalowany przez Magiska. Po usunięciu wymienionych telefon zaczął normalnie działać. Szczerze mówiąc nie spodziewałem się takiego obrotu sprawy. Póki co opera zastąpiła mi chrome, a bez Youtube'a w okienku mogę żyć :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czekam na dostarczenie mojego telefonu z GB. Zakladam, ze bedzie w wersji Global Stable i po przeczytaniu całego wątku mam kilka pytań:

- czy dobrze rozumiem, że tylko wersja Global Stable bede mial OTA?

- jesli będę chciał wgrać najnowszą wersję Xiaomi.eu stable to wiąże się to z odblokowaniem bootloadera i czy wtedy coś tracę (chodzi mi o aspekty Android Pay)

- czy GCam można mieć na Global Stable czy tylko na wersji Xiaomi.eu?

- jak się ma root do działania Android Pay i GCam na wersji Global i Xiaomi.eu Stable?

Z góry dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 na xiaomi.eu też

2 tak trzeba odblokować i z tego co wiem GPay działa jak nie to root i też działa. Mam root dla gcam także musiałem mieć też odpowiedni root

3 raczej bez root sie nie obędzie. Z tego co wiem gcam działa tylko na na xiaomi.eu

4 root rozwiązuje oba problemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Mce napisał:

Mam wgrane najnowsze miui.eu 10 i nie mam w opcjach dzwiekow mozliwosci ustawienia oddzielnego dzwonka na SMS. Czy tylko ja tak mam w tej wersji systemu?

Odpal appke sms, lewy przycisk do pokazywania odpalonych appek, przytrzymaj palcem na sms i jak wyskoczy podreczne menu nacisnij "nakretke", nastepnie powiadomienia -> sms -> wlasny dzwiek. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej! Niedługo stanę się posiadaczem mi note 3. Mam zamiar od razu wgrać ostani stable rom od xiaomi.eu. Po prawie 2 letniej rozłące z MIUI, postanowiłem poczytać trochę to forum i mam kilka pytań:

1. Czy na ostatnim sofcie stable xiaomi.eu kamera działa poprawnie, czy działa OIS?

2. Czy na tym romie będę mógł wrzucić gcam, jeśli tak, to jaką wersję polecacie?

3. Czy generalnie ten rom jest rzeczywiście stabilny, czy ma jakieś bugi. Może polecacie wgrać coś innego? Zależy mi na bezproblemowej pracy, bez rzeźbienia co chwilę.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamerka działa poprawnie

Co do gcam masz temat w modyfikacjach wg mnie jak wgrasz gcam na minote 3 to dasz sobie spokój ze stockową. Co ciekawe dzięki temu nie odczuwam potrzeby zmiany komórki np na mi9, może nie ma rozbudowanego trybu ai ale gcam robi super fotki i bez tego. Mi działają na tą chwilę 4 wersje każda ma swoje plusy i minusy. Jedyny minus to niestety root wymagany do działania gcam.

Jak dla mnie rom xiaomi eu ale weekly bo stable sprawia wg. mnie więcej błędów niż tygodniówka, a tak działa szybko i na temat ciągle pojawiają się nowe możliwości, jak też działają funkcje, które nie działają na globalu albo ich tam nie ma, jedyny bug to czasem wywala bluetooth  po ręcznym wyłączeniu i trzeba restartować komórkę albo kombinować z trybem samolotowym , wkrótce aktualizacja do pie

Edytowane przez pawelt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

@pawelt Zgodnie z poradą zainstalowałem sobie rom MIUI Polska dev. Wrzuciłem gcam (w magisku dodałem moduły ois i hal3 for jason). Fotki na gcam naprawdę dobre, ale mam problem z kręceniem filmów, tzn w ogóle nie widzę, żeby działał OIS. Trzęsie się niemiłosiernie. Miałem do tej pory S7 i jestem przyzwyczajony do dobrej stabilizacji. Na kilku samplach z testów note 3 na YT widać, że OIS działa całkiem przyzwoicie, a u mnie trzęsiawka straszna. Możesz coś doradzić?

Edytowane przez zimmonx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetestowałem w ostatnim czasie kilka romów i według mnie jednak ostatni stable rom miui.eu wydaje się być najbardziej optymalny. Ostatnie dev są jakieś zabugowane,a to jakieś powiadomienia nie przychodzą, problem z autostartem aplikacji, gcam mi się od czasu do czasu crashował (próbowałem różnych wersji) i nie działał ois, chocziaż próbowałem wszelkich opisanych na forach sposobów. Testowałem nawet custom romy (AEX i PEX), nawet spoko wszystko działało, ale sot tam szału nie robił. Ostatecznie spróbowałem tak odradzany rom miui.eu stable (ostatnia wersja z kwietnia) i o dziwo wszystko działa jak należey: gcam nie crashuje (oczywiście trzeba było najpierw zrobić fixa camera2api), nie ma problemu z powiadomieniami i autostartem aplikacji no i przede wszystkim ten soft ma najlepszy sot spośród tych, których do tej pory użytkowałem. Ja myślę, że nie ma co się napalać na wczesną wersję pie na mi note 3, pewnie będzie tak zabugowany jak dotychczasowe devy. Oczywiście ja nie generalizuję, są devy lepsze i gorszę, ale miałem kiedyś mi5 (ponad rok) i wtedy też rajcowałem się cotygodniowymi aktualizacjami, było raz lepiej, raz gorzej - niestety częściej było gorzej, dlatego skończyłem ostatecznie z eksperymentami i pozostałem przy stable. Potem nie miałem styczności z xiaomi od ponad roku, ale teraz widzę, że nic się nie zmieniło w tej materii ;) To jest oczywiście moja subiektywna opinia, każdy ma prawo mieć inną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, blask33 napisał:

I jak oceniasz mi note 3 w porównaniu do S7 .

Wysłane z mojego C1-U02 przy użyciu Tapatalka
 

Szczerze? Cały czas się zastanawiam czy ta zmiana jest dobra...Jeden i drugi telefon ma swoje wady i zalety. Obiektywnie patrząc S7 ma jednak lepszy aparat, lepiej nagrywa filmy (audio i stabilizacja na wyższym poziomie), chociaż note 3 z gcam już niewiele mu ustępuje. Poza tym s7 zmieniłem głownie ze względu na słabą baterię i tutaj faktycznie note 3 jest lepszy, ALE przyznam szczerze, że spodziewałem się więcej. przy moim wykorzystaniu (gps,bt, 50/50 wifi/lte, opaska mi band 3) sot na poziomie 4,5 h vs 3,5 h na samsungu, więc skok nie jest jakiś ogromny. Samsung ma jacka,co było dla mnie dużą zaletą, ale Mi note 3 ma za to irde i to jest dla mnie bardziej istotne. Coś za coś. Generalnie gdyby w S7 była lepsza bateria, pewnie bym go nie zmieniał....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na weekly xiaomi eu nawet jak gram dochodzę do ok 6h sot. Przy zablokowanych w pamięci i działających w tle 4 apek non stop BT I to są moje gorsze wyniki. Gdzieś znajdziesz moje sot 9h. Stable jest jednak bardzo opóźnione. Co by nie było zrzucik z dzisiaj. 

Screenshot_2019-05-22-20-46-22-920_com.miui.securitycenter.png

Edytowane przez pawelt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...