Skocz do zawartości

Wątek ogólny - wrażenia z użytkowania, opinie, itp.


talib1990

Rekomendowane odpowiedzi

Dnia 12.03.2018 o 14:15, niepewny napisał:

Hej,

Czy Wy też macie problem z głośnikiem wewnętrznym po aktualizacji do 8.3.8 że jest bardzo cichy?

Na 8.3.1 tego problemu nie ma...

U mnie to samo było. Zdziwiłem się, że tak cicho, wczesniej czasami zmniejszałem poziom głośności bo był za wysoki, a nagle na maksa a ja nic nie słyszę. W trybie stereo również ciszej.

Ja sam wróciłem na 8.1.11.  I tutaj pytanie, czy na aktualnych ROMach też tak macie ?

Nie działa popup w przeglądarce, tzn nie da się np. odpalić YT w tle na pulpicie, ikonka komputera jest na szaro.

Druga rzecz, to brak przyciemnienia w folderach na pulpicie, wcześniej po kliknięciu w folder tapeta się przyciemniała i czcionka aplikacji w folderach nie gryzła się z tapetą kiedy ta jest jasna np.

Do tego usunęli dźwięk dostarczenia SMSa i zamiast tego dali dźwięk ogólnego powiadomienia, a jeszcze wcześniej usunęli opcję zmiany dźwięku dostarczenia sms :/ Ale to już ma mniejsze znaczenie,

U mnie czytnik działa bez zarzutu, szybko i dokładnie, płynność systemu, odpalania aplikacji itd. również ok. W Warszawie mam bardzo dobry zasięg, u siebie w niedużej mieścinie dość dobry, w trasie również ok rzadko mi znika całkiem jak to miało często miejsce w pierwszym Mi Note, gdzie ogólnie miałem gorszy zasięg niż teraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od początku zainstalowałem xiaomi.eu(obecnie wersja 9.5.3.0 stable) i tych problemów co Wy tutaj wymieniliście kompletnie nie miałem a też jestem wyczulony na takie tematy.
To w końcu masz xiaomi.eu czy global stable ?
Mam wrażenie , że ten model nie jest do końca poważnie traktowany na tle swojego faworyzowanego brata Mi6. Przez kilka komplikacji były niezłe jaja z rozpoznawanie twarzy - raz opcja była ale nie działała , a raz z ustawień po prostu znikała . Zauważyłem też problem z Gmailem, muszę go ręcznie odświeżać aby zobaczyć nowe wiadomości.

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam, wszystko jest w porządku.
Tylko mi note 3 dostał najlepszy algorytm do aparatu - jest przetwarzanie jak 2 google camera i ois+eis. Czego inne xiaomi w tym "faworyzowany" mi6 nie ma. Od 8.2.1. tak mamy

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, talib1990 napisał:

To w końcu masz xiaomi.eu czy global stable ?
Mam wrażenie , że ten model nie jest do końca poważnie traktowany na tle swojego faworyzowanego brata Mi6. Przez kilka komplikacji były niezłe jaja z rozpoznawanie twarzy - raz opcja była ale nie działała , a raz z ustawień po prostu znikała . Zauważyłem też problem z Gmailem, muszę go ręcznie odświeżać aby zobaczyć nowe wiadomości.

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka
 

Xiaomi.eu również wydaje wersje stabilne (stable) oraz rozwojowe(dev) i ja mam xiaomi.eu wersje stabilną i wszystko działa poprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.03.2018 o 19:13, yankovic87 napisał:

Witam, jestem zainteresowany tym telefonem.  Powiedzcie mi, jak to jest z tym pasmem b20/800mhz, czy ten Mi Note 3 je obsługuje? W sieci znalazłem kilka sprzecznych informacji na ten temat.

 

mi note 3 w żadnej wersji nie ma B20

Dnia 15.03.2018 o 15:20, krzchsob napisał:

Witam, przymierzam się do kupna tego modelu i moje pytanie brzmi kupował ktoś z was telefon od tego sprzedawcy z allegro ? 

http://allegro.pl/xiaomi-mi-note-3-6-64-pl-lte-gratisy-wroclaw-fv23-i7146128200.html

czy może lepiej z chin zamówić?

W Chinach czarnego dostaniesz za połowę tego. Niebieski trochę drożej, ale nadal jakieś 800zł taniej (chyba, że trafi na VAT)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam mały dylemat między Mi Note 3  a Mi6 . Mianowicie jak się ma szybkość pamięci wbudowanej Flash co do  szybkości telefonu czy responsywnośći ?  eMMC 5.1 w Note 3  a w Mi6 UFS 2.1

    123.thumb.jpg.d0bc56b568116f87b3e106d27ba19d7b.jpg

 

 

 

 

Edytowane przez mucha6630
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupiłem mi note 3 w wersji chińskiej 9.5.4.0(nchcnfa), wysłałem już prośbe o odblokowanie bootloadera. Jestem zielony w sprawach zmiany romu itp. Jak w najprostszy sposób zainstalować jakąś "używalną" wersje, da rade wgrać global na zablokowanym bootloaderze czy musze czekac na zaakceptowanie przez xiaomi możliwości odblokowania i potem działać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ptynako, mój tel. jest w wersji global- 9.1.3.0. Chciałbym przejść  na MIUI Polska, czy muszę odblokować bootloader. Jak to jest w ogóle  z wersja global tego telefonu.

Głównie chodzi mi o to abym mógł korzystać z Google pay a na mojej wersji jest to niemożliwe :(

Edytowane przez martiniuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ptynako, mój tel. jest w wersji global- 9.1.3.0. Chciałbym przejść  na MIUI Polska, czy muszę odblokować bootloader. Jak to jest w ogóle  z wersja global tego telefonu.
Głównie chodzi mi o to abym mógł korzystać z Google pay a na mojej wersji jest to niemożliwe
Ja mam global 9.1.4.0 i android pay działa bez problemu z multibankiem

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dnia 7.04.2018 o 09:46, martiniuss napisał:

Mam ptynako, mój tel. jest w wersji global- 9.1.3.0. Chciałbym przejść  na MIUI Polska, czy muszę odblokować bootloader. Jak to jest w ogóle  z wersja global tego telefonu.

Głównie chodzi mi o to abym mógł korzystać z Google pay a na mojej wersji jest to niemożliwe :(

 

Dnia 7.04.2018 o 12:02, j_24 napisał:

Ja mam global 9.1.4.0 i android pay działa bez problemu z multibankiem

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka

 

Na miuiEU DEV też działa płatność telefonem , więc śmiało możesz instalować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

z tego co czytałem w globalu tej funkcji nie będzie. Sam na chwile obecną sie zastanawiam czy robić upgrade na docelowe 9.5.3.0 bo telefon mam aktualnie z 9.1.3.0
Zauważyłeś jakieś różnice w pracy tel na tym nowym oprogramowaniu ( oczywiście poza brakiem face unlock'a ) ??

Edytowane przez seyfer
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Muszę kupić żonie nowy telefon - główne kryterium to cena i dobry aparat. Wydaje się, że Mi Note 3 to spełnia. Ale mam prośbę - jakby jakiś właściciel tego telefonu zrobił mi fotkę twarzy, najlepiej żeby było widać brew i oko. Chodzi mi o odwzorowanie kolorów i szegółowość oddania włosów. Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

po ok miesiącu użytkowania muszę przyznać, że jestem jak najbardziej zadowolony z zakupu. W szczególności z aparatu - jak dla mnie rewelacja. Na chwilę obecną zainstalowany global stable  9.5.3.0 - brak face unlocka mi nie przeszkadza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, seyfer napisał:

po ok miesiącu użytkowania muszę przyznać, że jestem jak najbardziej zadowolony z zakupu. W szczególności z aparatu - jak dla mnie rewelacja. Na chwilę obecną zainstalowany global stable  9.5.3.0 - brak face unlocka mi nie przeszkadza. 

Wgraj sobie google sterowoniki (gcam) patrz jaka różnica: http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=1254582&extra=page%3D1&page=1&mobile=2

Na dole postu przykłady zdjęć :)

+ Możesz wgrać epicrom (działa świetnie) albo stable od xiaomi.eu, zebyś mógł wgrać gcam :)

Edytowane przez xRetroN
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mi Note 3 to – w moim odczuciu – model, o którym stanowczo za mało się mówi/pisze. Producent też się nim nie chwali. Nie ma go na oficjalnej stronie z opisem i specyfikacjami telefonów: https://www.mi.com/en/list/

Nie miałem go w ręku i chciałbym poznać wrażenia użytkowników, najlepiej takich, którzy mieli/mają też inne Xiaomi. Szczególnie zaś kwestia aparatu, zwłaszcza video. Jak tam jest z OIS/EIS? Czy działa EIS (we współpracy z OIS), gdy się użyje GoogleCamera, czy raczej OpenCamera?

Obecnie mam Mi5 i myślę nad Mi8, ale ten notch do dla mnie dramat, więc rozważam inne opcje - może właśnie Mi Note 3?

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mi note 3 od lutego 2018. Aparat taki, że podczas wakacji zrezygnowałem z robienia zdjec lustrzanka nikon d90, (czesciowo przez gabaryty) a zawsze robię w manualu. Ostrosc, nasycenie barw, trafność ostrzenia super. Tryb portret super. Ze statywem w nocy w trybie manualnym zdjęcia są tez bardzo dobre.

Mi Note 3 to – w moim odczuciu – model, o którym stanowczo za mało się mówi/pisze. Producent też się nim nie chwali. Nie ma go na oficjalnej stronie z opisem i specyfikacjami telefonów: https://www.mi.com/en/list/
Nie miałem go w ręku i chciałbym poznać wrażenia użytkowników, najlepiej takich, którzy mieli/mają też inne Xiaomi. Szczególnie zaś kwestia aparatu, zwłaszcza video. Jak tam jest z OIS/EIS? Czy działa EIS (we współpracy z OIS), gdy się użyje GoogleCamera, czy raczej OpenCamera?
Obecnie mam Mi5 i myślę nad Mi8, ale ten notch do dla mnie dramat, więc rozważam inne opcje - może właśnie Mi Note 3?


Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
9 godzin temu, Rostii napisał:

Warto jeszcze brać nowego Mi note 3 w cenie 900zł zastanawiam się nad zmiana z RN4 SD 4/64GB najbardziej zależy mi na lepszych zdjęciach i NFC 

Ja wzialem i nie narzekam, z gearbest wyszlo <800zl za wersje 6/128. 
Przesiadlem sie z mi5 na redmi 4x i teraz na mi note 3, odczulem to po r4x jako powrot do normalnosci :)

Edytowane przez PurpleHaze
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...