Skocz do zawartości

Wątek ogólny - wrażenia z użytkowania, opinie, itp.


talib1990

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

Jest to ogólnie mój pierwszy telefon z tej marki. Zrobiłem przesiadkę z HTC E8 (miałem go 3 lata) i powiem szczerze że jestem mile zaskoczony jego działaniem. 

Prawie wszystko działa jak należy. 

Jedyne mankamenty to głośnik delikatnie charczy od rozmów na maksymalnym poziomie głośności oraz mam małe przebarwienia na matrycy. Poza tym telefon sprawuje się wyśmienicie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, 
Jest to ogólnie mój pierwszy telefon z tej marki. Zrobiłem przesiadkę z HTC E8 (miałem go 3 lata) i powiem szczerze że jestem mile zaskoczony jego działaniem. 
Prawie wszystko działa jak należy. 
Jedyne mankamenty to głośnik delikatnie charczy od rozmów na maksymalnym poziomie głośności oraz mam małe przebarwienia na matrycy. Poza tym telefon sprawuje się wyśmienicie
A jak bateria ? Masz jakieś już etui do niego lub szkło ? Mój już leci do mnie

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokrowiec silikonowy w zestawie był, a szkło z aliexpress też leci bądź płynie
Aku trzyma 2 dni przy takim standardowym użytkowaniu, podczas intensywnego użytkowania trzyma 24h... 
Czyli bez tragedii
Do mnie leci ten case ( mam go w RN3P i jest rewelacyjny )
http://s.aliexpress.com/YNvY7juY
Oraz te szkła
http://s.aliexpress.com/bM3UnqYn
Zobaczymy jak będę pasować ;)

Na jakim sofcie pracujesz ?



Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy case, ten z opakowania jest trochę za luźny i musiałem taśmą dwustronną go potraktować :/

Szkiełko zamówiłem takie : https://pl.aliexpress.com/item/0-26mm-2-5D-9-H-Premium-Szk-o-Hartowane-Dla-Xiaomi-Mi-Uwaga-3-Uwaga/32835958186.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.RAyy4n

Sofcik pobrałem z działu "pobierz MIUI', a Ty na jakim działasz? 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, niepewny napisał:
Ciekawy case, ten z opakowania jest trochę za luźny i musiałem taśmą dwustronną go potraktować :/ Szkiełko zamówiłem takie : https://pl.aliexpress.com/item/0-26mm-2-5D-9-H-Premium-Szk-o-Hartowane-Dla-Xiaomi-Mi-Uwaga-3-Uwaga/32835958186.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.RAyy4n

Sofcik pobrałem z działu "pobierz MIUI', a Ty na jakim działasz? 

Tamto które pokazałem jest idealne mam je na swoim RN3P i żona ma na RN4 . Ja na swojego Mi note 3 czekam - zamówiony w niedzielę czarny 64 GB. Od razu będzie odblokowany BL i wrzucone Miui polska  

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zmienił(a) tytuł na Wątek ogólny - wrażenia z użytkowania, opinie, itp.

Powiem Wam, że sam ostrzę sobie zęby na ten telefon, bo z tego, co zauważyłem, to cena znacząco spadła. 
Jedyne, co mnie trochę odstrasza to brak gwarancji EU. Takie IBG to dobry sprzedawca, ale nie chciałbym się bawić w ewentualne odsyłanie fona do Chin...
Już miałem kupować Mi6, ale jeszcze poczekam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Wam, że sam ostrzę sobie zęby na ten telefon, bo z tego, co zauważyłem, to cena znacząco spadła. 
Jedyne, co mnie trochę odstrasza to brak gwarancji EU. Takie IBG to dobry sprzedawca, ale nie chciałbym się bawić w ewentualne odsyłanie fona do Chin...
Już miałem kupować Mi6, ale jeszcze poczekam
Prawie kupiłem mi6 ale.... Mam teraz RN3P i przeszkadza Mi czytnik palucha na plecach , wydajność jest zadowalająca więc Minote3 mając parametry o 50% lepsze będzie idealnym rozwiązaniem ze względu chociażby wielkości gdzie 5,5" jest idealne dla mnie

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A jak ma się sprawa diody powiadomień? Jest kolorowa choćby jak w note 4? Zmienia kolor podczas ładowania - czerony-zolty-zielony? Oraz czy dopasowuje kolor diody do powiadomienia aplikacji tj. niebieski fb, błękitny Messenger, czerwony Gmail itp. poprzednio w redmi pro tak miałem, obecnie na redmi 4x tego nie mam (jednokolorowa dioda ale na miuipolska można ustawić różne kolory ale dioda się nie dopasowuje). Teraz leci do mnie mi note 3.

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja sztuka dotarła do mnie w piątek. Mam wrażenie mimo tej samej rozdzielczości i wielkości względem Redmi note 3 pro że jest bardziej wyraznie ... Odblokowanie twarzą działa wzorowo ... Wydajność jest na wysokim poziomie :) dioda z tego co widzę tylko biała a szkoda

Wysłane z mojego Mi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pojawił się kolejny problem. Z racji tego, że zależy mi na android pay ściągałem soft global. Aktualizacja poszła bez problemu. Przy konfiguracji pierwszy problem był region: do wyboru tylko chiny. Potem monit, że kilka aplikacji zostało zablokowanych, bo mogą mnie śledzić (jakieś aplikacje o nazwie" krzaczkowej"). Bootloader się nie zablokował więc Android Pay dalej nie działa. Soft global z pełnym językiem polskim. Natomiast problem jest teraz, bo chcą wrócić do miui polska telefon podaje komunikat, że aktualizacja nie może zostać zweryfikowana i nie jest to oficjalne oprogramowanie. Jak się uporać z tym?

I jeszcze jedno: na miui polska miałem tylko zasięg H+ natomiast na globalu zawsze 4G ktoś ma tak samo?

Edytowane przez miroslawus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam Mi Note 3 od wczoraj, na razie z chińskim Dev. Oto moje pierwsze wrażenia:
- wersja blue ze złotymi ramkami jest piękna, kolor niebieski w zależności od oświetlenia przechodzi w granat/fiolet, jak dla mnie bomba, ale nie jest to kolor dla wszystkich, bo telefon bardzo rzuca się w oczy,
- ramka jest matowa, nie licząc szlifu przy ekranie, i wg mnie to lepiej wygląda niż ramka w Mi 6, sama powłoka (anodowane aluminium) powinna też być trwalsza od prawdopodobnie lakierowanej ramki w Mi 6,
- wykonanie obudowy jest perfekcyjne, ostatnio oglądałem Mi 6 black i spasowanie plecków w Mi Note jest lepsze,
- czytnik linii papilarnych działa zanim jeszcze go dotknę ;-) (taki żarcik), ale na serio jest mega szybki,
- najbardziej zaskoczył mnie GPS, w pomieszczeniu, gdzie Mi 5 nigdy nie łapało fixa, Mi Note złapał w ciągu 2-3 sekund,
- face unlock działa bardzo bardzo szybko, ale jeszcze nie sprawdzałem, czy np. da się go odblokować zdjęciem twarzy? (pyska) małpy, ta jak to robił bodajże Majster Pirzu,
- głośniki zewnętrzne bardzo głośne, dużo głośniejsze (bez zniekształceń) od Mi 5, jakość dżwięku dość przeciętna,
- płynność i responsywność interfejsu bardzo dobra (ROM China Dev), na razie nie stwierdziłem aby się nagrzewał, nawet po instalacji kilku apek, jedna po drugiej, jest chłodny,
- aparaty, przedni 16 Mpix robi fajne selfiaki, gęba wygląda dużo ładniej niż w rzeczywistości, tylne muszę jeszcze potestować, na razie z pozytywów zauważyłem b. szybki autofocus.

Na razie tyle. Jestem pod wrażeniem tego telefonu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Posiadacze Mi note 3 powiedzcie jak Wam działa teleobiektyw? Bo ja jak zasłaniam jedną kamerę (tą bliżej lampy błyskowej) to druga nie działa natomiast druga kamera (ta dalej od lampy błyskowej) działa tylko przy robieniu zdjęcia "portret". Oprogramowanie mam MIUI 9.1 (7.12.21 rozwojowa)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie na ROMie Global Stable "teleobiektyw" (ten bardziej oddalony od lampy) działa tylko po włączeniu trybu ręcznego i  ręcznej zmianie obiektywu. Na trybie photo jest używany obiektyw z szerokim kątem, nawet po ustawieniu opcji "x2".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,
Od jakiegoś czasu jestem szczęśliwym posiadaczem Mi Note 3 ale chciałbym zapytać czy u Was również nawet po zamknięciu wszystkich apek w tle pokazuje, że dostępne jest tylko 2-3GB z 6GB RAM? Co "zjada" aż 3GB RAMu?
Stawiam na miui bo co innego. Na mi note mam jakieś 1,5 zajęte z 3 . Na mi5 jest podobnie , a nawet więcej zajęte. To normalne. Wygląda na to że około połowy ramu zajmuje system.

Wysłane z mojego MI NOTE LTE przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, również jestem posiadaczem mi note 3 i mam pytanie czy ma on pasmo B20 bo w kilku źródłach widziałem, że tak pisali - mi kompletnie na tym nie zależy ale z ciekawości warto wiedzieć. P.S próbował ktoś softu global Stable? Czy działa poprawnie? Ja obecnie jestem na ostatnim miui polska Stable i jest bdb.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam Xiaomi mi note 3 dwa tygodnie.Pierwsze wrażenia to bdb bateria 7 h sot do 20% ,na 3/4 jasności ekranu.A największe pozytywne zaskoczenie to zasięg LTE.W miejscu pracy gdzie poprzedniczka Xperia z2 nie miała nawet zasięgu GSM (Play) i zmieniała sieć na tmobile.Tu mam dwie,czasem trzy kreski LTE( Play) i mogę swobodnie korzystać z internetu.Wolny ram to max 3,5 GB,smartfon szybki.Wersja androida to Xiaomi.eu 7.12.28 (rozwojowa)Szkoda że nie ma tego smartfona w polskiej dystrybucji.Nie wiecie czy mi note 3 ma szansę na więcej niż aktualizacja do Oreo? Bo nie wiem jak z tym u xiaomi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...