Skocz do zawartości

Mi Band 2 - problemy z firmware i baterią [Gearbest]


HUBERTH

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem ze swoim Mi Band 2.

Pierwszym problemem jest firmware. Dostałem opaske z V1.0.1.53 i nie chciała się ona automatycznie zaktualizować do V1.0.1.54 przez Mi Fit (3.10 i 3.12),  przy próbie wgrania custom lub V1.0.1.54 przez GadgetBridge wywala błąd:  Problem z transferem metadanych firmware. Doszło nawet do tego, że opaska nie chciała się sparować, udało mi się to uratować ale przez to opaska jest aktualnie na V1.0.1.52 i nie daję się zaktualizować, co mam z tym zrobić?

Drugim problemem jest bateria. Dostałem opaskę w czwartek wieczorem a już w sobotę musiałem ją ładować, ponieważ się rozladowala, miałem włączone tylko włączanie na ruch nadgarstkiem, nie była nawet praktycznie połączona z telefonem. W nocy z piątku na sobote zeszło mi z 40% baterii! W sobotę o 18 odłączyłem ją od naładowania i gdy kładłem się spać mialem 88%. Gdy wstałem dzisiaj rano miałem 65%, coś tu chyba jest nie tak. Pisać do gearbesta o refund 100%? Ponieważ wydaję mi się, że opaska jest zepsuta

IMG_20171105_132543_HDR.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyluzuj i poczekaj trochę, jak po jakimś czasie numerek nie podskoczy wtedy się zastanawiaj co dalej, na siłę nie trzeba go podnosić, zobaczysz co się będzie działo.

Z baterią tak samo, podłącz pod normalną ładowarkę, naładuj do pełna i obserwuj. Pomiaru pulsu podczas snu nie masz włączonego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem na aliexpress, 3 miesiące temu, od sprzedawcy z najwyższą oceną. Miałem podobny problem. Mój sposób na to. Rozładować do 20%,podłączyć do ładowania pod komputer, do portu USB 2.0(nie 3.0, bo mi ładuje 20min do 100% i trzyma 5h,zamiast 21 dni)(ładowania z usb 1.1 nie testowałem, bo nie chciało mnie się starego compaq z 1998r. odpalać :P) . Naładować do 100%, sparować przez mifit, powinnien wtedy wgrać ci się update.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez nie ma znaczenia czym sie laduje ?
Podlaczajac miernik na kazdym porcie bierze tak male ilosci ze standardowe mierniki pokazuja 0
Sama opaska ma chip ktory bierze tyle ile potrzebuje
Ja ladowalem poprzez ladowarke od ipada 5v 2a i smiga normalnie


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio kupowałem 3 szt. Mi Band 2 w GearBest. Jedną w wersji china, za ok 15 $ i dwie w wersji international za ok 19 $

China jest pierwsza od lewej na foto z prostokątnym pulsometrem, obok 2 szt. International z okrągłymi pulsometrami:

Spoiler

f097ad59a6ad2cfaf20601c5d76e75b0.jpgIMG_20171126_145445.thumb.jpg.bb9ccac9df696b7c3a61d583cc398921.jpg


Jeśli chodzi o opakowania opasek to wygląda to tak:

China:

Spoiler

b5fad8c748822a379b0887f7b83da587.jpg54e3e534c0927bebf063f1c7d978c5b5.jpg20170915_110549.thumb.jpg.7e765d2512d1e0c1958dc6a4a275c02c.jpg


International:

Spoiler

edfa025b43a09c5daef9b59c6bf70a72.jpg4f97a5a92edcfe3682f2a43fff079b5b.jpg20171012_110953.jpg


Z chińska wersja nie ma żadnych problemów, bateria trzyma 3 tygodnie, natomiast wersje International jest słabo. Jedna trzyma bardzo słabo, druga około 2 tygodnie. Czy to mogą być te kiepskie indyjskie wersje ? Na końcu numeru seryjnego są literki IN - co by mogło oznaczać India, a nie International. Wersje na rynek Chiński mają literki CN, a opaska kolegi kupiona w Media Expert ma literki GL - Global. Coś czuję, że GearBest nieźle przygrał w h**a :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Od dobrego roku mam miband 2, i telefon huawei p8 lite. Od jakichś 2 miesięcy opaska nie chce się zaktualizować, ale ok, raz już tak było, minął tydzień i było spoko. A teraz od 2 miesięcy nie dość że opaska nie chce się aktualizować, to nie chce się nawet połączyć z telefonem! Co robić? Jak próbuję łączyć (bluetooth włączony oczywiście), to może leżeć pół godziny i cały czas "łączenie".

Co robić?

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tekjow napisał:

@anqanq chyba pozostaje kupić nową :-P

Albo nowy (telefon). P8 lite miewał problemy i rozłączał bt nawet w trakcie wgrywania fw do opaski., ale chyba już to naprawili.

@anqanq Jeżeli to możliwe, to wywal opaskę z MiFita, zapomnij w ustawieniach BT telefonu, wyłącz bt i spróbuj sparować od nowa z poziomu MiFita zezwalając na włączenie bt telefonu MiFit-owi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No Ja dodam, że dostałem na dniach z GearBest'a MiBanda zakupionego na BlackFriday. Miał być international. Oczywiście jest India. Oczywiście bateria kibel 15%/dobę bez powiadomień i pomiaru tętna.

Druga wpadka Gearbesta w krótkim czasie. Złożyłem wniosek o pełny refund. Lepiej polować na Ali. Nawet jak g... dostaniemy to kasę łatwo odzyskać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...