Skocz do zawartości

Podziel się opinią na temat codziennego użytkowania.


maciek04

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem telefon w piątek. Po wymianie z powodu wadliwego egzemplarzu MI4 powiem Ci że jak dla mnie kosmos. Myślałem że te 5,5" będzie troszkę za dużo ale swobodnie obsługuję telefon jedną ręką, wykonanie jak dla mnie elegancja. System- czysty andek ani razu nie zaciął czy coś podobnego ;) W ogóle nie brakuje mi nakładki MIUI. Optymalizacja systemu jest bardzo dobra. Jedynie brak stabilizacji w aparacie czasem poddenerwuje ale nie ma tragedii. Do wyświetlacza też przyczepić się nie mogę choćbym chciał. Moja opinia- jeśli ktoś się zastanawia to niech przestanie i kupuje! Polecam szczerze. Jeśli ktoś ma pytania to postaram się odpowiedzieć. Pozdro!

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Telefon mam od 11.12.17. Jak na 3 dni użytkowania jestem bardzo zadowolony. Zero ścięć, lagów. Czysty android jest super, bardzo przypadł mi do gustu.

Mankamentem jest aparat. Niestety nie powala. Jak na razie zainstalowałem aplikację aparatu z OnePlus 5 i już widać różnicę. Co prawda to jeszcze nie odblokowany port i gcam z hdr+ ale jest lepiej. Na dniach zamierzam wgrać gcam. Z relacji innych użytkowników widać, że z aparatu można wyciągnąć znacznie więcej niż sugeruje to aplikacja od Xiaomi.

Edytowane przez lukikow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na wstępie witam Forumowiczów ;) 

Co do opinii. Telefonu używam od miesiąca. Lepszego urządzenia nie miałem w dłoniach. (przewijały się Iphony 5,6, Samsungi Galaxy 6,7,8 czy Sony XZ) Stosunek ceny do tego co dostajemy to kosmos. I brak jak ja to mówię bzdetów/gadżetów z których nie każdy korzysta (choćby NFC - dla mnie zbędne)

Płynność bardziej niż zadowalająca (używam Nova Launchera) w mojej opinii bije prędkością interfejsu SGSa 8.. (bo pierwotnie miałem kupować właśnie model Samsunga)

Aparat mógłby być lepszy ale fotomaniakiem nie jestem więc do sporadycznego cykania fotek wystarczy. Wadą dla mnie jest aplikacja do zdjęć a raczej jej brak. Ta fabryczna od googla jest delikatnie mówiąc słaba. Podobnie z odtwarzaczem muzyki ale obie aplikacje dograłem ze Sklepu ;) Bateria to fenomen wg mnie. 6-7h SOT to dużo przy odpalonej grze ;) 

Co do aktualizacji do Oreo. Jakby szybszy się wydaje. Odpala się szybciej. Dostał nową aplikację Telefon (wywnioskowałem po tym jak mi zniknęła z pulpitu Novy Launchera) - inny design i szybciej pracuje. 

Belka powiadomień jest teraz jasna. Zamiast skróty do zużycia baterii jest teraz od razu oszczędzanie baterii (dłuższe przytrzymanie wywołuje dawne menu z ustawień)

Kolor paska w trybie oszczędzania baterii jest teraz krwisto czerwony. No i nareszcie można na górnej belce ustawić procentowy stan baterii ;)  I co do baterii - nie wiem czemu ale wcześniej po podłączeniu do ładowania zwyczajnie było napisane ładowanie i czas przewidywany do jego zakończenia. Teraz jest "Szybkie ładowanie". Może mi się wydaje ale jakby się ciut szybciej ładował. Nie jest to QI :D ale zawsze coś ;) 

A co do ustawień - posortowane z głową i łatwo wszystko znaleźć. 

To tyle z moich kilkudniowych obserwacji :) 

 

Edit : I nie mogę znaleźć sterowania gestami do czytnika palcem. Gdzieś zaginęło w ustawieniach.

Poza tym znalazłem już kilka opcji w ustawieniach po angielsku nie wiedząc czemu. (wybór operatora/sieci)

Edytowane przez Moreee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja Wam powiem szczerze.

Do niedawna używałem Xiaomi Redmi Note 4X i powiem.. że za cholerę nie mogę się przyzwyczaić do tego "czystego androida".

MIUI jako nakładka była jak dla mnie o wiele bardziej przyjazna i przystępna w codziennym użytkowaniu. Myślałem, że android bez nakładki będzie "WOW" przez te regularne i długoterminowe aktualizacje. Po ponad dwutygodniowym użytkowaniu Xiaomi Mi A1 zauważyłem np. że:
- na ekranie aplikacji telefonu (ekran który widzimy podczas nawiązania połączenia) nie ma opcji nagrywania rozmów, co było jak dla mnie bardzo przydatne oraz dobrej jakości (aplikacje zewnętrzne nie spełniają moich oczekiwań);
- brak szybkiej i łatwej edycji zdjęć, jak to było w MIUI, np. bazgroły dla podkreśleń itp.
- jeżeli chodzi o temat wskaźnika procentowego naładowania baterii, to pojawił się on wraz z aktualizacją androida do najnowszej na dzień dzisiejszy wersji, tj. ver. 8.0.0, czego nie było wcześniej, o czym był poruszony temat w oddzielnym wątku;
- nie znalazłem aplikacji dyktafonu ?
- nie znalazłem aplikacji Radio ?

Gdyby miały się pojawić komentarze typu "zainstaluj sobie dyktafon, radio, voice recorder i po kłopocie" to nadmieniam, że oczywiście jest to moja subiektywna opinia.

Sam model Xiaomi Mi A1 (zamówiony w wersji Global poprzez stronę Ger_est.com) działa bardzo szybko, jest responsywny, nie wiesza się itp. Może po prostu taki "chłodny" android jako produkt Google na chwilę obecną jeszcze mnie do siebie nie przekonał. Zobaczę jak wypadnie test i recenzja Xiaomi Redmi 5 Plus, którą niebawem wypuści Pirzu na yotubie :-)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie miałem nigdy doczynienia z MIUI także dla mnie to inaczej się prezentuje :D ze starych zmulonych Iphonów i Samsungów Mi A1 to rakieta ;) a z funkcji które opisujesz i tak ja nie korzystam :) Dla mnie liczy się prędkość działania i ograniczona liczba bajerów ;) to jest telefon jakby nie było ;P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Moreee napisał:

I co do baterii - nie wiem czemu ale wcześniej po podłączeniu do ładowania zwyczajnie było napisane ładowanie i czas przewidywany do jego zakończenia. Teraz jest "Szybkie ładowanie". Może mi się wydaje ale jakby się ciut szybciej ładował. Nie jest to QI :D ale zawsze coś ;) 

Nie wydaje ci się. Oreo odblokowuje opcję Quick Charge 3.0 (czy jak to qualkomowe ustrojstwo się nazywa). Na co w 7.1 Xiaomi nie miało wykupionej licencji. teoretycznie pełne ładowanie skraca się z 2h do 1.5h. Oczywiście na odpowiednio mocnej ładowarce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Galeria to podstawowa apka od googla. Mało tam bajerów a szczególnie wątpie w obecność biometrycznej blokady katalogu. 

Być może jakaś zewnętrzna apka będzie korzystać ze skanera.

 

A tak wgle to po co podwójne zabezpieczenie? Kodem lub palcem blokujesz telefon i wszystko masz zabezpieczone :P

Edytowane przez Moreee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Dzisiaj kupiłem Mi A1. Właśnie staram się go ogarnąć i mam mętlik w głowie, bo wielu rzeczy nie potrafię odnaleźć :/

Bardzo Was proszę o pomoc w tych kilku podstawowych kwestiach:
1. Nie mam nigdzie aplikacji do muzyki i zdjęć - czy to "wina" tego czystego Androida i do wszystkiego muszę ściągać osobne apki?
2. Nie widzę nigdzie żadnego menedżera plików. Mogę je przeglądać tylko w Ustawieniach => Pamięć.
3. Nie umiem ustawić swojego dzwonka. Gdy wchodzę na ustawienia dźwięków, mam tam tylko fabryczne dzwonki, nigdzie nie ma opcji wybrania swoich plików.
4. Nie umiem się pozbyć paska wyszukiwarki z góry ekranu głównego.

Z góry dzięki za pomoc.

Edytowane przez Benson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do apek to fakt biednie ;) Jest tylko to do zdjęć od googla. Nic więcej z wymienionych przez Ciebie fabrycznie nie ma. 

Co do dzwonka to nie wiem dokładnie. Ale prawdopodobnie musisz zrobić folder w pamięci Ringtones jak kiedyś to było. I w dźwięku jak masz wybór dzwonka z listy na samym dole jest +Dodaj dzwonek > Wyrzuca do pustego katalogu (pewnie do Ringtones) 

Co do paska wyszukiwania to niekoniecznie wiem jak wygląda fabryczny launcher bo od zakupu mam Nova Launchera więc jakby nie przyglądałem się jak wygląda ten fabryczny ;)

Dodam , że mam już Androida Oreo (chodzi o ustawienie dzwonka , bo nie wiem czy w starszej wersji była ta opcja)

Co do apek to do Zdjęć mam QuickPic i Poweramp do muzyki. Menadzera plików nie posiadam bo nie jest mi potrzebny. Ale tych apek jest sporo więc myślę, że coś znajdziesz ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź.

To trochę słabo, że trzeba ściągać te wszystkie apki, żeby zaśmiecić czystego Androida. No ale co zrobić.

Z dzwonkiem mam taki problem, że właśnie nie ma tam żadnej opcji dodania własnego. A gdy wchodzę na konkretną mp3 (przez Ustawienia, Pamięć), to nie mogę nawet żadnej odtworzyć, mimo że mam już zainstalowaną Pi Music.

Na razie raczej jestem zawiedziony tym Xiaomi, bo jest wybitnie "niedostosowalny" :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia>Dźwięk>Zaawansowane>dzwonek telefonu>+Dodaj dzwonek

Po lewej wybierasz Menu i dajesz np Pobrane > Wybierasz plik (nawet całe MP3) i pokazuje na liście. Dowód w załącznikach.

Masz na pewno aktualizację zrobioną?

Screenshot_20180112-120130.pngScreenshot_20180112-120221.pngScreenshot_20180112-120234.png

Poza tym co jest dla Ciebie niedostosowane?:D to Pixel zamknięty w obudowie Mi5X. Jedyne zażalenia możesz mieć do komponentów oraz podzespołów samego urządzenia. Strona softowa to już Google ;)  Moim zdaniem brak pewnych aplikacji to ogromny plus. Wgrywasz to czego potrzebujesz. Do tego nie ma opcji o fabrycznym syfie od Custom SW od innych producentów (np Samsung - gdzie UI cierpi na płynności przez te gadżety) Porównywałem Sony XZ i Mi A1 z SGS 8 Plus mojego kolegi z pracy - UI wolniejsze w obu przypadkach na SGS8 Plus ku mojemu zdziwieniu ;) Startowanie apek wiadomo że S8 jednak dla mnie prędkość UI a nie hardcorowy Gaming ( bo tylko tam przydają się takie bebechy jak we flagowcach za 3k). Dlatego goły soft i Mi A1 dla mnie to nr 1 (pomijając oczywiście stosunek jakość/cena/możliwości bo z tym się kłócić nie da ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy numer konfiguracji ma wpływ na dostęp do systemu aktualizacji?

Masz całkiem inne protokoły (czy jak to nazwać) xD

Może się okazać że wersja pochodząca z Chin i ta kupiona w Polsce mogą się niewiele softowo różnic (tempo aktualizacji lub pewne bugi, których ludzie już doświadczają po aktualizacjach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam ten telefon i się zastanawiam co to za g_wno. Używałem przez pół roku Redmi note 4 (global b20...) i będę dalej używał. Tego a1 kupiłem bardzo tanio po ostatniej akcji z Media Expert. 

- Aparat ma tylko trochę lepsze kolory i rozbudowany tryb manualny, który nie jest potrzebny.

- Kamera nagrywa GORZEJ niż note4 a myślałem że w note4 to już jest padaka w trudnych warunkach oświetlanie dopóki nie dostałem A1 !!! NIE wierzcie ze jest to aparat/kamera jak z flagowca te portrety z ich strony pewnie zostały wykonane tym telefonem, ale przez profesjonalistów ze statywem i dodatkowym oświetleniem i obrobione.

- Ekran jak w ~ Note4 

- dźwięk ze słuchawek lepszy dla laika nie zauważalny bez dobrego sprzętu. Note4 równie dobrze gra.

- bateria 3080mAh przy większej obudowie niż note4 (4100) do 4X nawet wsadzili 4100mAh PORAŻKA do 4A wsadzili 3120mAh

- Dźwięk z głośnika multimediów/dzwonka o wiele lepszy i głośniejszy 

- brak wielu Aplikacji podstawowych jak i dodatkowych funkcji. Goły telefon do dzwonienia i poczty/internetu. Dobrze że jest w ogóle aplikacja aparat.

- ustawienia ubogie nic prawię nie ustawisz w porównaniu z Miui. Dobrze że można aplikacje niektóre zbędne wyłączyć Google kiosk, książki itp.

- aparat wystaje łatwo go porysować i zbić szybkę.

Jeżeli ktoś dał za niego 1000zł w sklepie niech żałuje za 650zł z Chin jeszcze ujdzie dla kogoś kto nie miał żadnego telefonu z Miui. 

To jest podstawowy telefon dla laika (nie chce nikogo wyzywać) jeżeli ktoś się zna na podstawowym zainstalowaniu Miui Polska niech kupi sobie coś z Miui. Np te nowe redmi 5, 5Plus albo Nota 4 i nie będzie zawiedziony jak tym pudełkiem. Chociaż nawet jak nie umie to też niech kupi coś z Miui.

W Miui Polska też są błedy jest problem z powiadomieniami raz z tego raz z czegoś innego albo coś przestaje działać ale jest zaraz naprawiane. Po prostu plusem  w A1 jest to że nie ma się co zepsuć a też nie potrafią stabilnej aktualizacji wydać.

Jeżeli miał bym wybierać jeszcze raz bez wahania wybrał bym w tych pieniądzach Nota 4 4/64, 3/32 też jest spoko takiego mam pół roku temu kupiłem za 600zł, A1 teraz kupiłem za 729 z polskiej dystrybucji i żałuje że tyle wydałem, ale bez problemu go sprzedam drożej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...