Skocz do zawartości

MIUI 9 Global Stable


ralf102

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Na pewno MIUI9 jest zauważalnie szybsze. Aplikacje uruchamiają się równie płynnie co na czystym androidzie. Niestety mam wrażenie, że zarządzanie ramem jest jeszcze bardzie agresywne a nie tędy droga, by przełączając się między aplikacjami trzeba było co chwila czekać na przeładowanie. Zwłaszcza w wypadku przeglądarki to przeszkadza bo o ile włączy się szybko to doczytanie strony od nowa potrafi chwilę potrwać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adnege, jeśli oczekujesz odpowiedzi to pisz konkretnie o co Ci chodzi.

Z innej beczki.

1. Po aktualizacji do miui9 nie działa mi asystent głosowy googla (typu "przypomnij mi"). Telefon reaguje i pojawi się pole na wpisanie np przypomnienia ale nie ma asysty głosowej.

2. Bardzo wolno działa aparat w aplikacjach Streetview oraz Aparat google - mam na myśli robienia zdjęć sferycznych na tych aplikacja - każde ujęcie to kilka sekund oczekiwania a na np Luneage os działa to błyskawicznie.

 

Jeśli ktoś się spotkał z podobnym problemem lu wie jak je rozwiązać poproszę o kilka słów/.

Kuba

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adnege, jeśli oczekujesz odpowiedzi to pisz konkretnie o co Ci chodzi.
Z innej beczki.
1. Po aktualizacji do miui9 nie działa mi asystent głosowy googla (typu "przypomnij mi"). Telefon reaguje i pojawi się pole na wpisanie np przypomnienia ale nie ma asysty głosowej.
2. Bardzo wolno działa aparat w aplikacjach Streetview oraz Aparat google - mam na myśli robienia zdjęć sferycznych na tych aplikacja - każde ujęcie to kilka sekund oczekiwania a na np Luneage os działa to błyskawicznie.
 
Jeśli ktoś się spotkał z podobnym problemem lu wie jak je rozwiązać poproszę o kilka słów/.
Kuba
 
A co mam konkretnego napisać jeszcze? Chyba można wysnioskowac, że chodzilo o to, że Mi5 gra bardzo cicho na Globalu, prawda?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś działające TWRP na MIUI 9 Global Stable, instalowałem najnowsze dostępnedla Mi5,  ale po instalacji telefon wisi na logo miui.

 

10 godzin temu, adnage napisał:

A co mam konkretnego napisać jeszcze? Chyba można wysnioskowac, że chodzilo o to, że Mi5 gra bardzo cicho na Globalu, prawda?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka
 

Może spróbuj tego https://forum.xda-developers.com/android/software/r-s-e-sound-systems-auditory-research-t3379709

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mi podpowie jak włączyć na tym Romie MiDrop? Po aktualizacji z MIUI 8 ikonka z paska przełączników po prostu znikła. Wysyłać pliki przez MiDrop mogę bez problemu, ale nie mam pojęcia gdzie go włączyć, aby odebrać pliki. Proszę o sugestię.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z Was ma również problemy z drenowaniem baterii na MIUI 9 Global? Przy v8.5 i poprzednich nie miałem żadnych problemów żeby tel wytrzymał dwa dni na jednym ładowaniu. Po aktualizacji przez OTA bateria schodzi praktycznie w oczach. Zawsze mam włączone WiFi i wcześniej przez noc schodziło może 5% a teraz koło 20%. Telefon nie rootowany, oryginalny bootloader, nic nie kombinowane. Skanowanie wifi wyłączone, BT i GPS wyłączone. Ogólnie te same ustawienia co poprzednio a baterie zjada duużo szybciej. W poprzedniej wersji było coś takiego jak wyłączenie animacji (chyba w opcjach programistycznych) więc je wyłączyłem. W v9 nie widzę tej opcji. Najwięcej zżerające usługi to "System Android" a zaraz za nim "Android". Dopiero później "Usługi Google" i cała reszta w ułamkach procent.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie widzę różnicy między MIUI8 i 9 jeśli chodzi o baterię - ani na plus ani na minus. Jak przez noc schodziło 2-3% tak się tego trzyma. Jeśli schodzi Ci koło 20% to już wygląda na jakieś wakelocki, które nie koniecznie mają związek ze zmianą romu. Czasem przypadkowe zbieżności się zdarzają. Może zainstaluj coś typu wakelock detector?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie widzę różnicy między MIUI8 i 9 jeśli chodzi o baterię - ani na plus ani na minus. Jak przez noc schodziło 2-3% tak się tego trzyma. Jeśli schodzi Ci koło 20% to już wygląda na jakieś wakelocki, które nie koniecznie mają związek ze zmianą romu. Czasem przypadkowe zbieżności się zdarzają. Może zainstaluj coś typu wakelock detector?
2-3% przez noc? Jak to zrobiłeś?

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...