ZduneX25

MIUI 7.11.2

Recommended Posts

Wczesniej wystarczylo wlaczyc aplikacje "Documents" teraz to ma nazwe "plik"i i cos nie dziala bo proces jest wlaczony a i tak nie dziala.

Pytanie do możnych tego forum, czy Chińczycy grzebią coś przy opragramowaniu aparatu?

Dzisiaj przypadkowo zwróciłem uwagę na coś co wcześniej nie miało miejsca, a mianowicie kiedy przełącza się aparat w tryb video kadr staje się znacznie węższy w porównaniu do kadru zdjęcia (format 16:9).

Ponadto ponownie przy filmowaniu w oświetlonych pomieszczeniach widać szum kreskowy mimo włączonej funkcji usuwania (50Hz).

Hm. Przy okazji nieźle funkcjonuje stabilizacja obrazu w trakcie filmowania i czy przypadkiem nie wpadli na "genialny" pomysł żeby zawęzić nieco kadr i zaimplementować EIS w urządzeniu z OIS? (Mowa o Mi5)

Dorzucam screeny na których widać różnicę w szerokości kadru.

IMG_20171108_155038.jpg

Edited by QBAQ

@QBAQ różnica jest już od jakiegoś czasu (a może od zawsze tylko teraz to zauważyliśmy?). Jeżeli jednak wprowadzają/wprowadzili EIS to chyba wydrukuje zdjęcie Lei Juna albo kogokolwiek z Xiaomi i powieszę w pokoju. 

1 godzinę temu, QBAQ napisał:

@srgn1 OK, tylko jaki to ma sens w urządzeniu z sensorem o optycznej stabilizacji...

OIS jest głównie dla zdjęć, EIS jest tylko dla filmów.

A z tego co wiem to w filmach może być combo OIS+EIS (nie wiem, może w takim przypadku EIS zjada mniejszą część obrazu niż gdyby nie miał OISa i nadrabia w tych miejscach gdzie hardware OIS nie mógł nadrobić).

Pytanie brzmi czy mamy EISa, a jeżeli nie to jaki jest cel obcinania obrazu.

Edited by srgn1

Czy ktos z was tez ma problem z niedzialajacym LTE+ na karcie Orange? I nie chodzi o ta konkretna aktualizacji, poniewaz na innych wersjach tez nie mam lte+. W innych sieciach lte+ dziala. Telefon mi5s.

Zgłaszam problem z BT a konkretnie z muzyką przez BT, często zrywa połączenie i długo łączy ponownie. REDMI PRO

12 godzin temu, marion695 napisał:

dostaliście dzisiaj aktualizacje 7.11.6?

Global dostał.

Niestety coś znowu skaszanili. Wysyłanie emoticon nie działa poprawnie. Inni otrzymują puste SMSy zamiast emotek.

40 minut temu, lg4xhd napisał:

Inni otrzymują puste SMSy zamiast emot

Może masz polskie znaki w sms wyłączone, jak tak, to emotikon też nie wysyła.

• Thanks 1

@FromWP muszę sprawdzić czy się nie powyłączało - ale stało się to na kilku telefonach po ostatniej poniedziałkowej aktualizacji. Zawsze emoty szły bez problemów bo wysyłaliśmy nie raz.

Witam, po wgraniu na nowo(czysto) ostatniej wersji znowu pokazuje 4G zamiast LTE (w poprzednich aktualizacjach to zmienili) wiecie może jak to zmienić?

Pozdrawiam

@FromWP

Miałeś rację, powyłączało się (samo!?) na wszystkich telefonach z MIUI. Po załączeniu są emotki i polskie znaki. Dzięki za podpowiedź.

• Like 1

Witam, po wgraniu na nowo(czysto) ostatniej wersji znowu pokazuje 4G zamiast LTE (w poprzednich aktualizacjach to zmienili) wiecie może jak to zmienić?
Pozdrawiam
Skonfiguruj sieć

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

21 minut temu, ash1970 napisał:

Skonfiguruj sieć

Wysłane z mojego Redmi 4X przy użyciu Tapatalka

Sieć wszystko działa itp, w ustawieniach też pokazuje preferowany typ sieci Automatyczny LTE - więc to raczej coś z softem

14 minut temu, gacekp napisał:

Sieć wszystko działa itp, w ustawieniach też pokazuje preferowany typ sieci Automatyczny LTE - więc to raczej coś z softem

Kiedyś podobne problemy miałem z leciwym już Redmi Note. Pomogło utworzenie manualnie APN z dokładnie tymi samymi ustawieniami co istniejące. Coś w sofcie się wysypało i mimo że pokazywał właściwe wartości w wcześniej zapamiętanych APN to de facto one nie działały i zamiast 3G miałem tylko 2G. Spróbuj zdublować APN i przestawić na utworzone przez Ciebie. 

13 minut temu, MiuiFan_83 napisał:

Kiedyś podobne problemy miałem z leciwym już Redmi Note. Pomogło utworzenie manualnie APN z dokładnie tymi samymi ustawieniami co istniejące. Coś w sofcie się wysypało i mimo że pokazywał właściwe wartości w wcześniej zapamiętanych APN to de facto one nie działały i zamiast 3G miałem tylko 2G. Spróbuj zdublować APN i przestawić na utworzone przez Ciebie. 

Ale 4g i LTE - to to samo chodzi jedynie o wyświetlany napis - z tego co pamiętam jakiś czas temu xiaomi to zmieniało w aktualizacji, że z wyświetlania 4G zmienili na LTE i zdziwiłem się, że po wgraniu czystego softu znowu pokazuje 4G a nie LTE

Edited by gacekp

1 godzinę temu, lg4xhd napisał:

@FromWP

Miałeś rację, powyłączało się (samo!?) na wszystkich telefonach z MIUI. Po załączeniu są emotki i polskie znaki. Dzięki za podpowiedź.

Szefie, gdzie znalazłeś te opcje, gdyż mam ten sam problem z emotikonami. 

Pozdrawiam 

Moje spostrzeżenia nt. tej aktualizacji:

- interfejs pracuje płynnie...

- ...dopóki nie włączy się jakiejś cięższej aplikacji,

- pomimo wyłączonych oszczędzania baterii oraz optymalizacji wciąż wyrzuca aplikacje działające w tle,

- mało wolnego RAMu,

- samoczynnie włączający się Bluetooth,

- bardzo wolna aplikacja aparatu, na dodatek włączenie jej powoduje ubicie wszystkich procesów w tle,

- problemy z siecią (pojawiły się po aktualizacji, ale nie jestem pewien, czy to jej wina) - próba połączenia z jakąkolwiek siecią komórkową kończy się komunikatem "karta SIM nie pozwala na połączenia z tą siecią". Pomaga dopiero restart telefonu.

Na tej podstawie muszę z przykrością stwierdzić, że niestety, ale powoli kończy się epoka smartfonów z 2 GB RAM.

@krystian0120 skończyła się już dawno, tak zasobożerne są aplikacje a co do Optymalizacji MIUI to już od dawna toczy się wojenka o tych kilka szczegółów ale bez efektu. Trzeba kupić coś z 10GB RAM... ;D

U mnie po aktualizacji żadna z zainstalowanych aplikacji Google Play nie pojawia się na pulpicie, jest zainstalowana ale ikony nie są dodawane.

Wysłane z mojego MI 5 przy użyciu Tapatalka

15 minut temu, konradx napisał:

U mnie po aktualizacji żadna z zainstalowanych aplikacji Google Play nie pojawia się na pulpicie, jest zainstalowana ale ikony nie są dodawane.

Bo to, trzeba sobie ustawić w ustawieniach sklepu "Dodaj ikonę do ekranu głównego nowych aplikacji".

1 godzinę temu, 24naha napisał:

Szefie, gdzie znalazłeś te opcje, gdyż mam ten sam problem z emotikonami. 

Pozdrawiam 

W ustawieniach wiadomości SMS.

Aktualnie nie korzystam z MIUI, ale pamiętam mniej więcej - wchodzisz do aplikacji SMS, przytrzymujesz przycisk menu i tam powinieneś gdzieś mieć opcje wysyłania polskich znaków.
To samo przekazałem znajomym i sobie poradzili, także Ty pewnie też gdzieś tam znajdziesz tą opcję :)

Edited by lg4xhd

7 godzin temu, krystian0120 napisał:

mało wolnego RAMu,

To nie Windows, Android jak każdy linux używa pamięci RAM która jest 10x szybsza od zwyklej pamięci do buforowania plików aby przyspieszyć ich działanie.

Bardzo dużo ludzi źle to odczytuje, że mniej to źle, a to mylne podejście. Ten ram nie jest tak do końca zajęty, tam jest bufor trzymający pliki ale w każdej chwili jeśli jakaś aplikacja będzie potrzebowała więcej pamięci to Android (jak każdy linux) wyrzuci coś z bufora aby aplikacja dostała tyle ile chce.

Dla przykłądu mój Mi4C ma  127 MB/s   odczyt z pamięci a z RAM ma około 6 GB/s  więc czyszcząc cały czas pamięć bufora (cache)  - w wielu przypadkach spowalniacie telefon (sprawdzane softem A1 SD Bench)

Edited by mmichal
  • Like 7

Witajcie

Ja długi czas siedziałem na 5.11.5 andek 4.4.4 jak dobrze pamiętam. Telefon to mi4 LTE 2/16.

Jest to pierwsza aktualizacja którą zrobiłem od dłuższego czasu, gdyż poprzedni romik działał bez żadnych problemów, ale się już trochę opatrzył.

Zaktualizowałem dnia 6.11.2017 (nawet nie wiem która to wersja ale pewnie v3 bo bez asystenta) do najnowszej wersji (z full wipem) i powiem, że miód malina - po przeczytaniu wątku zacząłem się zastanawiać czy o tej samej wersji softu czytam :)

Wifi działa bez problemu, interfejs jest mega płynny - nawet jak chodzi kilka apek, bateria (co mnie najbardziej niepokoiło przed aktualizacją) trzyma tak samo jak nie lepiej (w porównaniu z 5.11.5), nie wywala mi aplikacji pracujących w tle - co prawda ramu wolnego pokazuje mało, ale przecież po to jest ram żeby pełnił rolę szybkiego cache'u. Dodatkowo aparacik chodzi super bez przycinek, BT sam się nie włącza jak u niektórych, z LTE też leci przyjemnie i do tego pisze LTE a nie 4G.

Wreszcie działają mi mms :)

GPS łapie dużo szybciej niż na 5.11.5 oraz żyroskop przestał świrować bo na poprzednim sofcie czasami tracił orientację.

Telefon testuję dość intensywnie - jak coś niepokojącego zacznie się dziać to napiszę.

Chciałem tylko pocieszyć innych - może warto raz na jakiś czas odświeżyć telefon i zafundować mu wipea ? Może to tu jest problem ? Ja aktualizację odwlekałem długo - między innymi przez czytanie forum i setek niezadowolonych z bugów. Telefon jest mi niezbędny do pracy. Nie mogłem sobie pozwolić na restarty, czy inne dziwne przypadłości - dodatkowo przywiązałem się do niego dość mocno - wiem jest to już leciwa konstrukcja - może jak się popsuje :)

ps. już wiem tak na siłę - nie dochodzą mi niektóre emotki - pomimo wyłączenia tej opcji ucinania polskich znaków, którą kolega wyżej proponował wyłączyć, jak będę miał trochę więcej czasu postaram się poszukać może uda się to przeskoczyć :)

Pozdrawiam

• Like 1

Podpowie ktoś co zrobić z niedziałającymi filtrami w edycji wideo? Od początku kiedy przeszedłem na xiaomi.eu ze stable'a wraz z kolejnymi aktualizacjami jak nie dzialalo tak nie dziala. Widziałem że kilka osób poruszało problem ale nikt nie odpowiedział do tej pory. "Pobierz muzykę z filmów aby korzystać z tej funkcji" a później tylko błąd połączenia z siecią. Pomoże ktoś?

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Czy ktoś może się wypowiedzieć? Ponawiam prośbę bo akurat bardzo mi zależy na tych 3 śmiesznych filtrach. Nawet w Google nie idzie znaleźć jakiejkolwiek pomocy.

Wysłane z mojego Redmi Note 4X przy użyciu Tapatalka

Radzę powstrzymać się z komentarzami na temat kolejnej odsłony MIUI Polska/EU, do czasu powstania stosownego wątku. Żebym nie musiał pogrozić palcem...

• Like 2

Dnia 9.11.2017 o 12:09, lg4xhd napisał:

W ustawieniach wiadomości SMS.

Aktualnie nie korzystam z MIUI, ale pamiętam mniej więcej - wchodzisz do aplikacji SMS, przytrzymujesz przycisk menu i tam powinieneś gdzieś mieć opcje wysyłania polskich znaków.
To samo przekazałem znajomym i sobie poradzili, także Ty pewnie też gdzieś tam znajdziesz tą opcję :)

Dnia 9.11.2017 o 13:28, ketesch napisał:

Dziękuję za szybką reakcję, czy chodzi o opcje " Użyj alfabetu GSM ( bez polskich znaków " ;)? Myślę, że chodzi o to, jednak wole dopytac :-D

Pozdrawiam

Edited by mrosi
Po co przewalasz cały cytowany post, łącznie z obrazkiem...?

Dziękuję za szybką reakcję, czy chodzi o opcje " Użyj alfabetu GSM ( bez polskich znaków " ;)? Myślę, że chodzi o to, jednak wole dopytac :-D
Pozdrawiam
Tak, o to :)

tapnięte z Redmi 4a

abc00

--- "raise to wake" - to jest ciekawe, w moim mi5 dodane jest odblokowywanie MiBand'em i kilka razy wyskoczyły znikąd opcje od Google (smart lock) o których piszą tu: https://support.google.com/nexus/answer/6093922?hl=pl - jednak za nic nie mogę tego odtworzyć (od tak pojawiało się powiadomienie), a w opcjach jest tylko Smart Lock do haseł...

Cytat:

Uwaga: Android nie jest dokładnie taki sam na wszystkich urządzeniach. Te instrukcje dotyczą urządzeń z Androidem 8.0 lub nowszym - może prawidłowo to działa od antka 8 ;-)

Guest
This topic is now closed to further replies.