ZduneX25

MIUI 7.11.2

Recommended Posts

MIUI 7.11.2

• Dodany Asystent MIUI (lewy skrajny ekran) dla Android 6.x i 7.x
  • Wsparcie dla Audio AptX HD
  • Naprawiony problem z czytnikiem palców przy autoryzacji PayPal dla MI6
  • Pełna lista zmian

DFG_2017-10-30-21-25-54.png

Jak zainstalować MIUIPolska/xiaomi.eu po raz pierwszy?

Pełna instrukcja oczywiście w dziale Pobierz MIUI tutaj.

• Wybierz odpowiednie TWRP recovery pod swój model wg tej tabelki
  • Podłącz telefon w trybie fastboot do PC:
    fastboot flash recovery twrp.img
    fastboot boot twrp.img
  • W TWRP wybierz wipe > format userdata
  • Pobierz rom xiaomi.eu pod swój model z działu Pobierz MIUI, przenieś do telefonu i zainstaluj z TWRP (menu Install)
  • Dalsze aktualizacje odbywają się przez OTA lub ręcznie z TWRP

Czym miuipolska różni się od Global?

Aktualizacja Mi4c/Mi4s/MiNotePro do 7.0

Pierwsza aktualizacja do nowego Androida dla wyżej wymienionych modeli niestety wymaga nowego bootloadera (bez niego system nie wstaje), stąd też nasz niezablokowany bootloader, który funkcjonował do tej pory nie może być użyty do dalszych aktualizacji. Instalacja Xiaomi.eu z 6.12.22 (Android 5.1) na Android 7.0 jest możliwa tylko raz, ponieważ po niej bootloader w Waszych telefonach zostanie ZABLOKOWANY i będzie wymagał odblokowania oficjalną metodą przez pozwolenie na koncie Xiaomi. Wymagane jest też ręczne zaktualizowanie TWRP recovery po odblokowaniu bootloadera.

Procedura instalacji Xiaomi.eu Android 7.0 prosto na 6.12.22:

1. Usunąć wzór lub kod blokady ekranu
  2. Instalacja Xiaomi.eu Android 7.0 bez wipe przez aplikację Aktualizacje lub z TWRP 3.0.1*
  3. Odblokowanie bootloadera oficjalną metodą przez Mi Unlock Tool
  4. Instalacja nowego TWRP przez fastboot flash recovery twrp.img
  5. Instalacja następnych aktualizacji standardowo przez Aktualizacje

* – w pkt 1 aktualizacja blokuje bootloader. Próba przejścia do recovery wyłącza telefon.
W razie problemów z błędnym kodem ekranu blokady ten poradnik pomoże.
Nowe TWRP dla Androida 7 do instalacji po odblokowaniu bootloadera*:

* – twrp.img znajduje się w archiwum zip, które trzeba rozpakować i zainstalować wg komendy powyżej.

O instalacji fastboot można przeczytać w naszym FAQ

Instalacja na MIPAD

MIPAD musi mieć połączone partycje systemowe aby zainstalować nasz rom. Poradnik.

ROOT

Dla Android 7 root z SuperSU 2.82.
Dla Mi3/Mi4/MiNote i pozostałych root do opcjonalnej instalacji przez TWRP: tutaj
Dla MiPad 2 root: tutaj

Dodatki MIUIPolska

Paczka dodatków MIUIPolska zawiera:

• Blokadę reklam w aplikacjach (/etc/hosts)
  • Nową klawiaturę MIUI (na bazie Xperia)
  • Samouczek MIUIPolska
  • Aplikację MiCenter

Paczka do opcjonalnej instalacji po każdej instalacji aktualizacji romu przez TWRP (Menu Install)*.
Każdą aplikację można też odinstalować.
Data kompilacji: 20 Maj 2017

• Dodatki MIUIPolska (tylko dla Androida 5.0 i wyżej): POBIERZ

* – dla Mi5 i nowszych (ze strukturą .dat) kolejność instalacji jest inna:
rom w twrp > restart > powrót do twrp > instalacja dodatków.

**- Android 4.4 nie jest już wspierany

Polecane aplikacje MIUI

Aktualizacje tygodniowe MIUI są opcjonalne i nie są bezwzględnie wymagane do prawidłowego działania telefonu. System w wersji rozwojowej może zawierać błędy, które mogą lub nie muszą być poprawione.
Przed każdą aktualizacją warto wykonać kopię systemu w TWRP recovery (/system i /boot).
Terminy pojawienia się aktualizacji dla konkretnych urządzeń nigdy nie będą podawane wg motto Acida: „Będzie kiedy będzie„.

Jeśli chcecie pomóc nam w ciągłym rozwoju i utrzymaniu MIUIPolska możecie nas wesprzeć tutaj:

Coś się nie da pobrać dla Redmi 4X, na stronie również nie widzę, link do dedyka nie działa, a w pozostałych nie da się znaleźć w folderach pliku dla HM4X. Ktoś też ma taki problem?

• Like 1

1 minutę temu, Colinovsky napisał:

Coś się nie da pobrać dla Redmi 4X

Z prostej przyczyny:

Status: RELEASED
(MiNote, HM4X, MI5c, HM3S,HMNote5A, MI5X delayed)

Występowały/występują problemy z launcherem xD

Dla 3S też nie ma. Możliwe, że chodzi o to wykrzaczanie się i usunęli, aby nie robić problemów. Lecz nie dam sobie ręki uciąć. Tylko takie moje spostrzeżenie

7 minut temu, szakal88 napisał:

Jak masz słuchawki które obsługują Aptx będziesz mieć dużo lepszą jakość dźwięku po BT

Czy będzie to działać tylko i wyłącznie dla urządzeń z Qualcomm (bo to chyba ich technologia), czy jest też szansa że na Helio X25 jest to jakoś zaimplementowane?

• Sad 1

Cytat
5 minut temu, MiuiFan_83 napisał:

Czy będzie to działać tylko i wyłącznie dla urządzeń z Qualcomm (bo to chyba ich technologia), czy jest też szansa że na Helio X25 jest to jakoś zaimplementowane?

Ekspertem nie jestem, ale raczej tylko na Qualcomm

• Like 1

5 minut temu, MiuiFan_83 napisał:

Szkoda że przed zakupem tel.nie wziąłeś pod uwagę, że tylko Qualcomm ma ,,WSZYSTKO" w ewentualnych nowościach;-)

W aplikacji WhatsApp nie działa dźwięk powiadomienia ustawiony inny, niż systemowy. Co ciekawe w sklonowanej aplikacji działają już wszystkie dźwięki powiadomień spoza systemowych, które nie działają na głównej aplikacji. Czyszczenie aplikacji nie pomaga, odinstalowanie i zainstalowanie od nowa również nie. Ktoś może potwierdzić? Mi5

19 minut temu, Tartary napisał:

W aplikacji WhatsApp nie działa dźwięk powiadomienia ustawiony inny, niż systemowy. Co ciekawe w sklonowanej aplikacji działają już wszystkie dźwięki powiadomień spoza systemowych, które nie działają na głównej aplikacji. Czyszczenie aplikacji nie pomaga, odinstalowanie i zainstalowanie od nowa również nie. Ktoś może potwierdzić? Mi5

Telegram jak nie dźwięczył tak nie dźwięczy, jednak było słuchać rozsądku i siedzieć z LineageOS 

Mi5S plus jak zwykle OK, za jednym wyjątkiem, zmieniło mi po aktualizacji siatkę ikon z 5x5 na 4x4, rozwaliło mi ikony po wszystkich ekranach.

• Like 1
  • Thanks 1

A czy w RN3P mogę pominąć zeszłotygodniową (tam byla jakaś aktualizacja bootloadera) aktualizacje i przejść z 7.10.19 na dzisiejszą?

Albo mi się wydaje albo od poprzedniej wersji nie ma animacji wyłączenia ekranu. Chyba wcześniej miałem takie zanikanie do środka, a teraz po prostu się wyłącza. Wydaje mi się czy faktycznie coś na rzeczy? Mi 5s Plus.

14 minut temu, rzemic napisał:

A czy w RN3P mogę pominąć zeszłotygodniową (tam byla jakaś aktualizacja bootloadera) aktualizacje i przejść z 7.10.19 na dzisiejszą?

Tak możesz pominąć.

1 godzinę temu, fi9o napisał:

Telegram jak nie dźwięczył tak nie dźwięczy, jednak było słuchać rozsądku i siedzieć z LineageOS 

Jak ustawię któryś z dźwięków systemowych to działa. Nie działa tylko wtedy, kiedy wybiorę coś ze swoich ściągniętych na telefon  i u mnie sprawdzone na WhatsApp

Edited by Tartary

15 minut temu, Tartary napisał:

Jak ustawię któryś z dźwięków systemowych to działa. Nie działa tylko wtedy, kiedy wybiorę coś ze swoich ściągniętych na telefon 

Z tym problem to miałem wcześniej. Obecnie jest niemy.

Na mi4c spoko działa

Pojawiają się chińskie znaczki na lewym launcherze (kalendarz)
Plus wnioskuję o dodanie tam widgetu muzyki
Może to wina języka (angielski), ale też powinno działać w całości bez chińskich wzorkow

3f0cd71ac3e99f99140c842ff66e44c0.jpg

Sent from my Mi-4c using Tapatalk

34 minuty temu, Joda napisał:

Fajnie, że wreszcie pojawił się Smart Assistant, ale przydałoby się więcej kart. :D

I ciemne, opcjonalne tło

Fajnie, że wreszcie pojawił się Smart Assistant, ale przydałoby się więcej kart.
Mnie właśnie obrzydzają takie ohydne dodatki. Całe szczęście da się to badziewie wyłączyć.

Wysłane z mojego MI 5s Plus przy użyciu Tapatalka

• Like 1

Guest
This topic is now closed to further replies.