Skocz do zawartości

Ubijanie na noc procesów działających w tle


Rostov

Rekomendowane odpowiedzi

Korzystam z telefonu Xiaomi Redmi 4A (Android 6.0.1 MMB29M oraz MIUI Global 8.5 | Stabilna 8.5.5.0 (MCCMIED) ). Kilka dni temu zainstalowałem aplikację Volume Scheduler, która na poprzednim telefonie z Androidem (LG Magna) działała bez zarzutu. Służy ona do zmiany głośności dźwięków o różnych porach dnia. Ustawiłem 2 profile: o 23 na 50% i o 6 rano ponownie na 100%, ale nijak nie chce działać poprawnie. O ile o 23 profil 50% włącza się bez problemu, to 6 rano profil 100% nie włącza się sam. Dzieje się tak dopiero wtedy, gdy wybudzę telefon podwójnym tapnięciem, bo widzę godzinę powiadomienia aplikacji. Wyłączyłem oszczędzanie baterii (wcześniej dodałem apkę do wyjątków), nadałem aplikacji wszystkie możliwe uprawnienia, wrzuciłem ją do autostartu i zablokowałem na ekranie ostatnio uruchomionych aplikacji. No i nic. Z tego, co się orientuję, to zablokowanie aplikacji na ekranie ostatnio uruchomionych powinno zamienić uruchomioną aplikację w 'Proces w tle z pamięci podręcznej', który powinien być widoczny w 'Ustawienia > Zainstalowane aplikacje > Pamięć'. Jednak coś takiego ma miejsce tylko przez kilka godzin. Kiedy zerkam do zakładki 'Pamięć' później, Volume Schedulera już tam nie ma, mimo blokady. Wygląda to tak, jakby na noc coś czyściło tę pamięć. Dodam, że w ustawieniach baterii opcję 'Wyczyść pamięć cache, gdy ekran jest wyłączony' ustawiłem na 'Nigdy'. Jednak dziwi mnie to, że aplikacja zmienia profil o 6 rano tuż po wybudzeniu ekranu, kiedy jeszcze nie podniosę ekranu blokady, a tylko podświetlę ekran.

O co może chodzić i jak temu zaradzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...