Mentos

Dostępna aktualizacja globala

Recommended Posts

Nie wydaje mi się żeby takowy był. Xiaomi.eu też porzuciło ten telefon

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

@havran

No właśnie mnie też się nie wydaje, dlatego pytałem tamtego użytkownika o link do tego romu.

@havran
No właśnie mnie też się nie wydaje, dlatego pytałem tamtego użytkownika o link do tego romu.
Jedyny android 9 jaki znalazłem i jest cały czas aktualizowany to ten do którego link wkleiłem. Wszystko w nim działa i bateria też trzyma jak należy.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Mam pytanie związane z aktualizacją wersji MIUI.

Gdy wchodzę w aktualizację pokazuje mi zainstalowaną wersję MIUI9/8.4.19. Przy sprawdzeniu aktualizacji wskazuje na changelog 9.1.3, ale przy próbie pobrania informuje że MIUI jest aktualna. Czy to znaczy że wsparcie się skończyło na tym co mi pokazuje?

Edited by jackdob

Mam obecnie ROM xiaomi.eu . Jak wrócić do global i jednocześnie zablokować bootloader?

Dnia 2.11.2019 o 09:35, Theo napisał:

Mam obecnie ROM xiaomi.eu . Jak wrócić do global i jednocześnie zablokować bootloader?

W jakim celu blokować bootloader?

Małe opóźnienie ale najważniejsze że jest. Gdyby tak jeszcze dla Redmi 4 Pro dali.

Ikony to chyba dla niewidomych w tym romie zrobili :/ Zobaczymy czy instalacja była dobrym wyborem :D 

41 minut temu, szablix napisał:

Ikony to chyba dla niewidomych w tym romie zrobili :/ Zobaczymy czy instalacja była dobrym wyborem :D 

Zmniejsz interfejs na rozmiar XS i ikony będą dla widzących.

1 godzinę temu, pkonrad napisał:

Zmniejsz interfejs na rozmiar XS i ikony będą dla widzących.

Cały czas taki mam :) dla mnie ikony nadal za wielkie. Tak samo wybór dźwięku z jakimiś grafikami. Może się do tego przyzwyczaję.

Mam to samo. Pierwsze co rzuciło się w oczy to ogromne ikony, zmniejszyć można tylko rozmiar czcionki na XS. Ogólnie jestem zadowolony ze zmian, do pełni szczęścia brakuje mi tylko dark mode. Ktoś wie czy jest szansa na to?

Cały czas taki mam  dla mnie ikony nadal za wielkie. Tak samo wybór dźwięku z jakimiś grafikami. Może się do tego przyzwyczaję.
A ta wielość XS to masz gdzie dokładnie masz ustawioną? W ustawieniach wyświetlacza czy w ustawieniach dodatkowych? Jeśli w dalszym ciągu ikony masz za duże to zainstaluj ręcznie z pliku apk najnowszą wersję MIUI Launchera 4.14 Alpha, lub Poco Launcher 2.0 ze Sklepu Play. Tam jest dodatkowa opcja zmieniania lub powiększenia samych ikonek.
  • Thanks 1

W ustawieniach wyświetlacza, w ustawieniach dodatkowych (jestem ślepy) nic nie znalazłem dotyczącego wielkości ikon :) Trzeba będzie się oswoić. Dzięki za poradę co do apek.

@p89

@szablix

W takim razie najpierw proponuję dokształcić wiedzę, jeśli chodzi o obsługę telefonu bo opcja zmiany wielkości całego interfejsu jest dostępna na pewno od MIUI 9 (o ile nie wczeniej). Dopiero potem możecie zacząć narzekać ;)

Dla ułatwienia napiszę: Ustawienia -> Dodatkowe ustawienia -> Ułatwienia dostępu -> Rozmiar interfesu

Zmiana rozmiaru interfejsu na XS i powinna rozwiązać problem. A jak czcionka (tekst) będzie za mały, to w ustawieniach wyświetlacza zwiększ sobie rozmiar czcionki i tyle, cała filozofia :) 

Tak jeszcze z ciekawości zapytam, od jak dawna korzystacie z telefonów Xiaomi ?

Edited by pkonrad

21 minut temu, pkonrad napisał:

@p89

@szablix

W takim razie najpierw proponuję dokształcić wiedzę, jeśli chodzi o obsługę telefonu bo opcja zmiany wielkości całego interfejsu jest dostępna na pewno od MIUI 9 (o ile nie wczeniej). Dopiero potem możecie zacząć narzekać ;)

Dla ułatwienia napiszę: Ustawienia -> Dodatkowe ustawienia -> Ułatwienia dostępu -> Rozmiar interfesu

Zmień rozmiar na XS i problem powinien zostać rozwiązany. A jak tekst będzie za mały, to w ustawieniach wyświetlacza zwiększ sobie rozmiar czcionki i tyle, cała filozofia :) Tak jeszcze z ciekawości zapytam, od jak dawna korzystacie z telefonów Xiaomi ?

Wróć. Zbytnio się rozpędzasz :) 

Jeżeli po aktualizacji rzuca mi się w oczy zmiana wielkości interfejsu to to piszę - to po pierwsze.

Po drugie 20 lat temu może bym miał czas aby siedzieć i każdą pozycję w menu rozwinąć i sprawdzić. Teraz po prostu nie mam na to czasu.

Po trzecie telefon potrafię obsługiwać zaczynałem w butkach telefonicznych na żetony :) Może pamiętasz takie rozwiązanie. Jak zauważyłeś, nie pisałem, że nie ma tylko, że nie mogę znaleźć a to jest różnica.

Dodatkowo napiszę, że zmiana intrefejsu problem rozwiązuje tylko pobieżnie. Dlaczego ponieważ zmienia się układ siatki i wszystkie ikony się rozjeżdżają. Zatem uważam, że delikatnie ikony zostały powiększone. Dobra EoT.

Edited by szablix

@szablix

To jeszcze jedna porada ode mnie. Nie musisz siedzieć i rozwijać każdej pozycji w menu. Wystarczy, że na górnym pasku w Ustawieniach wpiszesz słowo klucz, np. "rozmiar", a pokażą Ci się wszystkie zakładki, gdzie takie słowo się znajduje. Jeśli chodzi o budki to pamiętam, urodziłem się w 1982 roku.

Edited by pkonrad

1 minutę temu, pkonrad napisał:

@szablix

To jeszcze jedna porada ode mnie. Nie musisz siedzieć i rozwijać każdej pozycji w menu. Wystarczy, że na górnym pasku w Ustawieniach wpiszesz słowo klucz, np. "rozmiar", a pokażą Ci się wszystkie zakładki, gdzie takie słowo się znajduje. Jeśli chodzi o budki to pamiętam, urodziłem się w 1982 roku.

Widzisz i to jest to o czym zapomniałem :) o wyszukiwarce, hehe. Pora dostosować interfejs bo wszystko się rozjechało po zabawie z wielkościami.

No to jak '82 to doskonale pamiętasz wymiany kartami magnetycznymi (dobrze, że nie zbierałem) to tak na rozluźnienie atmosfery. 

2 godziny temu, szablix napisał:

Dodatkowo napiszę, że zmiana intrefejsu problem rozwiązuje tylko pobieżnie. Dlaczego ponieważ zmienia się układ siatki i wszystkie ikony się rozjeżdżają. Zatem uważam, że delikatnie ikony zostały powiększone. Dobra EoT.

Układ siatki można sobie zmieniać w ustawieniach. Jeśli jednak dalej coś Ci nie pasuje w ikonach, to zainstaluj sobie Poco Launcher 2.0 ze Sklepu Play. To launcher od Xiaomi z ktorego fabrycznie korzysta Pocophone F1. W nim dodaktowo bedziesz mial opcje zmiejszenia ikon. Sam Laucher to praktycznie to samo co MIUI Laucher, z kilkoma przydatnymi funkcjami, jak np. szuflada aplikacji. Według mnie warto z niego korzystać w każdym telefonie od Xiaomi, zamiast domyślnego MIUI Launchera.

Druga opcja to instalacja najnowszego (jeszcze w fazie testów) MIUI Launchera w wersji 4.14 alpha. Tam dodatkowo dochodzi opcja zmiany wielkości ikon i kilka innych funkcji, które są standardowo w Poco Launcher 2.0 ;)

Nic dziwnego, tak robią zawsze. Jak nie ma teraz to puszcza za kilka dni ta sama wersję.

Wysłane z mojego MI 8 SE przy użyciu Tapatalka