Jump to content

Dostępna aktualizacja globala

Recommended Posts

• Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Czy naprawdę uważasz,  że poza tobą są na tym forum osoby, które nie znają Androida? Nie zamierzam  się  chwalić dlatego by nie wypaść w oczach innych na narcyza, a i nie znając tutaj zaglądających   

Trzeba tu dodac jakis system minusowania specjalnie dla ciebie dev ma swoje plusy jak i minusy,  global ma mniej opcji (przewaznie zbednych) ale minusow tez przewaznie ma mniej. Stwierdzenie, że nie

Posted Images

5 godzin temu, slawek.n napisał:

Robienie kopi jest ok, ale czasami przywraca ustawienia z błędami z poprzedniej kopii. Czysty reset to najlepsze wyjście .

Zrobiłem kopie ustawień ale i tak z niej nie skorzystałem, postanowiłem zainstalować wszystko na nowo, będzie świeży system bez starych "śmieci". Przywróciłem tylko swoje dane takie jak SMS-y, kontakty, itp.

Dnia 17.12.2018 o 21:05, _harry napisał:

Brak możliwości ustawienia (zmiany) dźwięku budzika.

Daje się odtworzyć plik dźwiękowy, robie OK do zatwierdzenia zmiany i zostaje standardowy dzięk budzika.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Pozostaje Ci chyba wybrac pomiedzy, mozliwoscia zmiany dzwieku budzika, a zachowaniem danych w telefonie.

Bo jak stwierdzil ieden "kolega" trzeba robic reset po kazdej aktualizacji.

Hahahahaha

11 godzin temu, merlin6 napisał:

Pozostaje Ci chyba wybrac pomiedzy, mozliwoscia zmiany dzwieku budzika, a zachowaniem danych w telefonie.

Bo jak stwierdzil ieden "kolega" trzeba robic reset po kazdej aktualizacji.

Hahahahaha

Problemy z czytaniem???? Chyba, że nie o mnie wspominasz...

cytuję" Przekomarzanie się nie ma sensu. Albo sprawny fon , albo problemy po aktualizacjach. Robi się to raz na długi czas. Sama przyjemność bo przy okazji uczymy się działania telefonu. W 2018 r zrobiłem 2 razy ustawienia fabryczne "...

Dnia 20.12.2018 o 08:14, slawek.n napisał:

Problemy z czytaniem???? Chyba, że nie o mnie wspominasz...

cytuję" Przekomarzanie się nie ma sensu. Albo sprawny fon , albo problemy po aktualizacjach. Robi się to raz na długi czas. Sama przyjemność bo przy okazji uczymy się działania telefonu. W 2018 r zrobiłem 2 razy ustawienia fabryczne "...

Mozemy tak pisac bez konca, tylko po co?

Nie kazdy ma ochote robic reset po aktualizacji, zrozum.

A poza tym, to osobiscie nigdy na zadnym telefonie nic nie musialem robic po zainstalowaniu nowej aktualki.  Nigdy nie bylo problemu z dzialaniem telefonu, az do chwili kiedy zmienilem na Xiaomi.

Ale nawet teraz, gdy cos nie do konca dziala tak jak powino, nie zamierzam kasowac danych za kazdym razem gdy wyjdzie update.

2 godziny temu, merlin6 napisał:

Mozemy tak pisac bez konca, tylko po co?

Nie kazdy ma ochote robic reset po aktualizacji, zrozum.

A poza tym, to osobiscie nigdy na zadnym telefonie nic nie musialem robic po zainstalowaniu nowej aktualki.  Nigdy nie bylo problemu z dzialaniem telefonu, az do chwili kiedy zmienilem na Xiaomi.

Ale nawet teraz, gdy cos nie do konca dziala tak jak powino, nie zamierzam kasowac danych za kazdym razem gdy wyjdzie update.

Piszesz za "każdym razem". Ja użyłem sformułowania 2 razy w 2018 roku. Więc prawda . Nie mam sensu pisać i uparcie i tłumaczyć. Taki model takie problemy. 

• 2 weeks later...
Dnia 3.12.2018 o 19:44, Marioosz napisał:

Mam MIUI 10 Polska. Ustawione mam odblokowanie pinem, twarzą i odciskiem palca. Co kilka dni zdarza mi się, że nie mogę odblokować telefonu odciskiem palca, ani twarzą, mogę tylko pin wpisać. Nie wiem czy w międzyczasie nie występuje restart telefonu. Po prostu nie udało mi się tego wychwycić. W historii i parametrach ile telefon już działa na baterii, nie resetuje się czas działania telefonu po ponownym uruchomieniu telefonu. Tak ma być? Jak mogę sprawdzić czy faktycznie nastąpił samoistny reset telefonu? Najgorsze że ostatnio po takim niby resecie, nie wiem do końca czy on nastąpił czy nie, ale mimo wpisania pin, nie można było się do mnie dodzwonić, ani smsy nie przychodziły. Dopiero jak ręcznie zrestartowałem telefon wszystko działało jak należy. Przy instalacji MIUI 10 zawsze czyszczę cache/ dalvik cache z poziomu recovery. Ostatnio zrobiłem nawet factory reset, ale to nic nie dało, pojawia się co kilka dni ten problem z wpisywaniem pinu. Czy to jest przypadłość MIUI 10 Polska czy na MIUI 10 Global też tak u kogoś się dzieje?

Mam wersję MIUI 10 Global Stable (10.0.6.0) i też się tak dzieje. Nie zauważyłem, aby telefon się restartował. Strasznie jest to upierdliwe.

Dnia 30.12.2018 o 17:40, Robson694 napisał:

Mam wersję MIUI 10 Global Stable (10.0.6.0) i też się tak dzieje. Nie zauważyłem, aby telefon się restartował. Strasznie jest to upierdliwe.

To takie dodatkowe zabezpieczenie, że co kilka dni trzeba wpisać hasło. Wkurzające strasznie.

Zagaduję że jest to celowe zachowanie, nie bez powodu w tłumaczeniu jest to, że po XYZ godzinach nieaktywności należy podać PIN. Może po prostu przez kilka godzin telefon był nieaktywny i minął ten okres nieaktywności (godzina? Więcej? Nie wiem).

wysłane z RN5 via Tapatalk

To są resety telefonu, jeśli pojawi się pin to można sprawdzić wchodząc w ustawienia informacje o telefonie i w informacje o telefonie i tam jest czas od resetu telefonu.

Po aktualizacji do miui10 tak się dzieje resety co jakiś czas.

Aktualizacje Xiaomi.eu zostały zakończone ale Global i China nadal będzie aktualizowany. Podobno wersja xiaomi.eu stable 10.2 jeszcze zostanie wydana.
Akurat, na dowód tego, nowa, tygodniowa aktualizcjaefcf5fcbec8fdaed8009da6651ad75a0.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Czy po aktualizacji do najnowszej wersji zniknelo wam info o pozostalym czasie do konca ladowania?

Poza tym od samego poczatku posiadania fona mam jeden wqurwiajacy problem z Facebookiem.

Otorz gdy wchodze na niego za pomoca ikonki lub z powiadomien z belki to aplikacja dziala ok, natomiast gdy fejsa otwieram z linka wiadomosci ktora przychodzi mi na program pocztowy BleuMail to za kazdym razem nie mam mozliwosci udzielania odpowiedzi w podwatkach, czyli mogę pisać tylko w glownym wątku, oraz po kliknięciu na "odpowiedź" nie dodaje do mojej wypowiedzi danych innego grupowicza. Odinstalowywalem aplikacje ale bez sukcesu. Jak to rozwiązać?

15 godzin temu, Mario80 napisał:

Czy po aktualizacji do najnowszej wersji zniknelo wam info o pozostalym czasie do konca ladowania?

Poza tym od samego poczatku posiadania fona mam jeden wqurwiajacy problem z Facebookiem.

Otorz gdy wchodze na niego za pomoca ikonki lub z powiadomien z belki to aplikacja dziala ok, natomiast gdy fejsa otwieram z linka wiadomosci ktora przychodzi mi na program pocztowy BleuMail to za kazdym razem nie mam mozliwosci udzielania odpowiedzi w podwatkach, czyli mogę pisać tylko w glownym wątku, oraz po kliknięciu na "odpowiedź" nie dodaje do mojej wypowiedzi danych innego grupowicza. Odinstalowywalem aplikacje ale bez sukcesu. Jak to rozwiązać?

Mówisz o informacji w kółku ?

70710.jpg

70711.jpg

Edited by merlin6
Dodanie zrzutów ekranu

To samo. Mam ustawiony odcisk palca a praktycznie raz dziennie muszę wpisać całe hasło.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

9 godzin temu, Mario80 napisał:

Nie. Przed aktualizacją po podłączeniu ladowarki pod kółkiem była informacja o ilosci czasu potrzebnego do naladowania telefonu.

Nie przypominam sobie, zeby cos takiego bylo. Ja chyba zawsze mialem tak :

cBzGsO6_d.jpg?maxwidth=640&shape=thumb&f

Edited by merlin6
16 minut temu, Mokry napisał:

Była informacja z czasem do końca ładowania pod kółeczkiem na dole ekranu. W MIUI 10 zostało to usunięte. Dlaczego? Nie wiem.

Owszem była taka informacja. Usunęli ją pewnie dlatego, że nie była miarodajna. 

Czas do końca ładowania był wyliczany według bieżącej prędkości ładowania, a prędkość ta różni się i to bardzo w zależności od stopnia naładowania baterii, na początku, jak jest bardzo rozładowana bateria ładuje się szybko, później przy około 80% już zwalnia, a ostatnie 10% ładuje już całkiem powolutku w porównaniu do prędkości początkowej. Więc jeżeli na początku pokazywało np. 1 godz. do końca ładowania, to w rzeczywistości do 100% mogła się ładować około 1,5 godz.

U mnie na prawie pustej baterii czas ladowania mniej wiecej pokrywal sie z planem. Kilkugodzinne rozbieżności mialem gdy uzywalem kiepskiego kabla USB. Odkad mam kabel z wtykiem na magnes telefon za każdym razem ładuje sie szybko, zawsze w tym samym czasie, czyli jakies 2h40min.

Zniknęła mi gdzieś funkcja ukrywania/niepokazywania belki/paska powiadomień na ekranie blokady. Teraz jest możliwość by na ekranie blokady włączyć np latarkę, LTE/Wifi lub tryb samolotowy. Wiem dokładnie gdzie była ta funkcja i nie ma jej teraz. 

• 2 weeks later...