Jump to content

Dostępna aktualizacja globala

Recommended Posts

• Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Czy naprawdę uważasz,  że poza tobą są na tym forum osoby, które nie znają Androida? Nie zamierzam  się  chwalić dlatego by nie wypaść w oczach innych na narcyza, a i nie znając tutaj zaglądających   

Trzeba tu dodac jakis system minusowania specjalnie dla ciebie dev ma swoje plusy jak i minusy,  global ma mniej opcji (przewaznie zbednych) ale minusow tez przewaznie ma mniej. Stwierdzenie, że nie

Posted Images

32 minuty temu, Marioosz napisał:

W MIUI 10 Polska jest.

Wczoraj sobie zaktualizowałem do 10 i wszystko fajnie śmiga:) tylko gdzie jest ta opcja odblokowania twarzą bo nigdzie tego nie mogę znaleźć

Ciekawe jak po przebudzeniu z fryzurą jak po wybuchu xiaomi rozpozna wasze twarze. Nie ma szans hahhahah...
Wyobraź sobie, że rozpoznaje. Mało tego w okularach czy bez jest super.jednak jest też małe ale. Ta opcja na RN5 działa bardzo dobrze, niestety na RN4 już nie jest tak wesoło. Mam porównanie mając oba te telefony.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Nie zauważyłem tej opcji. Mam global miui 10. Ludziska nie odpowiadają bo może mało kto interesuje się plamami na księżycu.
Zmiana regionu np. Hong Kong pozwoli cieszyć się z tej opcji

Na R5P działa, a mam pytanie, czy zmiana regionu na Hongkong ma wpływ na działanie telefonu? Czy jakieś aplikacje mogą źle działać? Albo coś może być z tego powodu niedostępne?

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu palca...

Na R5P działa, a mam pytanie, czy zmiana regionu na Hongkong ma wpływ na działanie telefonu? Czy jakieś aplikacje mogą źle działać? Albo coś może być z tego powodu niedostępne?

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu palca...

Wszystko działa tak samo + dodatkowo masz parę opcji więcej.

Wczoraj na moim xiaomi redmi 4 pro pokazała się aktualizacja do miui 10. Kilka godzin później jak chciałem ją zainstalować była już nie dostępna. Telefon już jej nie wyszukiwał. Miał ktoś podobny przypadek. Wygląda to tak jakby wycofali aktualizację.

Przepraszam za umieszczenie postu nie w tym dziale. Nie zauważyłem że to nie ten model telefonu.

Proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu.

Edited by arcz84

Po aktualizacji do MIUI 10 nie mam powiadomienia wibracją, czy też dźwiękiem, w trakcie prowadzenia rozmowy, gdy ktoś próbuje się do mnie dodzwonić.

Dopiero po skończeniu rozmowy przychodzi SMS z informacją, że ktoś się "dobijał" (i to z opóźnieniem).

Mam wersję Global i odblokowania twarzą nie ma.

Też co jakiś czas zamiast odblokować telefon odciskiem palca, to prosi o hasło (może to takie dodatkowe zabezpieczenie).

Edited by GRV
Dnia 8.12.2018 o 08:10, merlin6 napisał:

Na RN4 nawet po zmianie regionu, nie pojawia sie opcja odblokowania "fejsem".

Potwierdzam. Po zmianie na HongKong nie pojawia się opcja odblokowania twarzą nawet po ponownym uruchomieniu telefonu. 

5 godzin temu, slawek.n napisał:

Pic na wodę i fotomontaż te odblokowanie twarzą. Przyjdziesz z piwka ,a żona bez dotykania twojego cudnego paluszka odblokuje zapijaczoną mordką.... Hahaha , dajcie spokój. Producenci to robią wodę z mózgu ludziom.

Jeśli będziesz miał tak wychlane, że nie będziesz świadomy tego, że chce odblokować twarzą to jakie to ma znaczenie czy przyłoży telefon do palca czy twarzy? Na to samo wychodzi. 

1 godzinę temu, cincin27 napisał:

Mam problem po aktualizacji do MIUI 10 global stable. Nie działają mi aplikacje: Ipla, Player, Pilot WP. 

To tylko u mnie czy Wy też macie taki problem?

I jak zawsze..... Walnij ustawienia fabryczne. Czemu tyle pytań? Wiadomo przecież , że po setkach aktualizacji telefon jako urządzenie programowalne ma prawo dostać fioła od aktualizacji. Wyczyścić. Będzie git. Nie narzekam miui10 jest superek. Szczególnie bateria. Trzyma b. Dobrze.

1 godzinę temu, slawek.n napisał:

I jak zawsze..... Walnij ustawienia fabryczne. Czemu tyle pytań? Wiadomo przecież , że po setkach aktualizacji telefon jako urządzenie programowalne ma prawo dostać fioła od aktualizacji. Wyczyścić. Będzie git. Nie narzekam miui10 jest superek. Szczególnie bateria. Trzyma b. Dobrze.

Chciałem tylko zapytać czy ktoś ma podobny problem. Ciężko było napisać, że u Ciebie działa tak jak zrobił to @merlin6 ? 

Teraz zrobię factory reset i tyle.

U mnie działa. Tak. Jest super. Zawsze robi się ustawienia fabryczne. Bez pytań. Bez zastanowienia. Powinno to być w instrukcji obsługi. Nawet xiaomi powinno taki proces zaimplantowac po każdej aktualizacji. Nie byłby potrzebne jakiekolwiek forum. Nikt by nie miał problemów. Noooo może....

10 godzin temu, Lekter napisał:

A da się jakoś zrobić listę zainstalowanych aplikacji z Google Play, żeby później po przywróceniu do ustawień fabrycznych wszystkie je z powrotem hurtowo zainstalować?

1. W Miui robisz kopię w ustawienia/ dodatkowe ustawienia/ kopia zapasowa i reset/ lokalne kopię zapasowe. Zapisujesz na kartę SD lub na PC .

2. Ustawienia/ konto Xiaomi/ chmura Xiaomi/ kopia zapasowa ekranu głównego

3. Ustawienia/ Google/ kopia zapasowa

8 godzin temu, mariusz.ur napisał:

Jaki Gmail? Może konto google? Podczas kreatora uruchomienia wybierasz przywrócić z chmury

Jeżeli masz konto na komórce Gmail to w sklepie Play w miejscu biblioteka zapamiętuje ci wszystkie aplikacje jakie instalowano pod adresem maila.

Robienie kopi jest ok, ale czasami przywraca ustawienia z błędami z poprzedniej kopii. Czysty reset to najlepsze wyjście .

Edited by slawek.n
15 godzin temu, slawek.n napisał:

Wez pod uwage, ze nie kazdemu chce sie robic reset i wszystko na nowo wgrywac.

Mi osobiscie nie chce sie robic kopii zapasowych, zwlaszcza ze nie wszystkie dane uda sie zachowac.

Przekomarzanie się nie ma sensu. Albo sprawny fon , albo problemy po aktualizacjach. Robi się to raz na długi czas. Sama przyjemność bo przy okazji uczymy się działania telefonu. W 2018 r zrobiłem 2 razy ustawienia fabryczne i cieszę się sprawnością smartfona. Facebook itp. nie wymagają synchronizacji , ale są które mają taką możliwość a większość nawet nie ma pojęcia. Ja mam 25 aplikacji,  które można zrobić kopię w różny sposób , ważne by ustawień samego systemu nie kopiować. Tam zostaje pamięć cache i może przywrócić wadliwe poprzednie działanie.