Mentos

Dostępna aktualizacja globala

Recommended Posts

Zauważyłem że nie przychodzą mi smsy (Plus i aplikacja Textra). Na stockowej również brak wiadomości. Ktoś ma ten problem?

Inne apki mogą nie informować . Chyba normalne. Przechodzą w stan oszczędzania. Wiadomości daj a nie textra czy jak tam i wtedy narzekaj. Sprawdź 

Apn. Sprawdź. Ustaw. Będziesz pewny.

Zauważyłem że nie przychodzą mi smsy (Plus i aplikacja Textra). Na stockowej również brak wiadomości. Ktoś ma ten problem?
Wylaczyles oszczędzanie, dałeś wszystkie uprawnienia, autostart?
Ja mam co prawda yatte, bo systemowa jest za uboga dla mnie, ale nie zauważyłem znikania smsów czy braków powiadomień.

RN5p - whyred

• Like 1

Po zmianie na 10tke nie mogę zsynchronizować smsów, mam komunikat żeby aktywować kartę SIM. Szukam tej aktywacji i nigdzie nie mogę znaleźć. Pomoże ktoś?

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Jak pamiętam musisz wyrazić zgodę na wysłanie sms. Tak aktywujesz dopisany numer w koncie xiaomi. Rób po kolei co ci mówi oprogramowanie.

System nic mi nie mówi. Zawsze wszystko się ładnie synchronizowało. Karta już dawno była aktywowana. Konto mam kilka lat jak i samą kartę. 00deb5b79f255b87d42c8ed0ac240c6e.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Mam MIUI 10 Polska. Ustawione mam odblokowanie pinem, twarzą i odciskiem palca. Co kilka dni zdarza mi się, że nie mogę odblokować telefonu odciskiem palca, ani twarzą, mogę tylko pin wpisać. Nie wiem czy w międzyczasie nie występuje restart telefonu. Po prostu nie udało mi się tego wychwycić. W historii i parametrach ile telefon już działa na baterii, nie resetuje się czas działania telefonu po ponownym uruchomieniu telefonu. Tak ma być? Jak mogę sprawdzić czy faktycznie nastąpił samoistny reset telefonu? Najgorsze że ostatnio po takim niby resecie, nie wiem do końca czy on nastąpił czy nie, ale mimo wpisania pin, nie można było się do mnie dodzwonić, ani smsy nie przychodziły. Dopiero jak ręcznie zrestartowałem telefon wszystko działało jak należy. Przy instalacji MIUI 10 zawsze czyszczę cache/ dalvik cache z poziomu recovery. Ostatnio zrobiłem nawet factory reset, ale to nic nie dało, pojawia się co kilka dni ten problem z wpisywaniem pinu. Czy to jest przypadłość MIUI 10 Polska czy na MIUI 10 Global też tak u kogoś się dzieje?

Mam MIUI 10 Polska. Ustawione mam odblokowanie pinem, twarzą i odciskiem palca. Co kilka dni zdarza mi się, że nie mogę odblokować telefonu odciskiem palca, ani twarzą, mogę tylko pin wpisać. Nie wiem czy w międzyczasie nie występuje restart telefonu. Po prostu nie udało mi się tego wychwycić. W historii i parametrach ile telefon już działa na baterii, nie resetuje się czas działania telefonu po ponownym uruchomieniu telefonu. Tak ma być? Jak mogę sprawdzić czy faktycznie nastąpił samoistny reset telefonu? Najgorsze że ostatnio po takim niby resecie, nie wiem do końca czy on nastąpił czy nie, ale mimo wpisania pin, nie można było się do mnie dodzwonić, ani smsy nie przychodziły. Dopiero jak ręcznie zrestartowałem telefon wszystko działało jak należy. Przy instalacji MIUI 10 zawsze czyszczę cache/ dalvik cache z poziomu recovery. Ostatnio zrobiłem nawet factory reset, ale to nic nie dało, pojawia się co kilka dni ten problem z wpisywaniem pinu. Czy to jest przypadłość MIUI 10 Polska czy na MIUI 10 Global też tak u kogoś się dzieje?
Wejdź w ustawienia/o telefonie/stan telefonu/ i tam zobaczysz czas działania telefonu od ostatniego restartu.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

6 godzin temu, kuubik345 napisał:

Czy po factory reset usuwane są dane użytkownika, zdjęcia, filmy apki? 

Z pamięci telefonu tak

32 minuty temu, Marioosz napisał:

W MIUI 10 Polska jest.

Wczoraj sobie zaktualizowałem do 10 i wszystko fajnie śmiga:) tylko gdzie jest ta opcja odblokowania twarzą bo nigdzie tego nie mogę znaleźć

Ciekawe jak po przebudzeniu z fryzurą jak po wybuchu xiaomi rozpozna wasze twarze. Nie ma szans hahhahah...
Wyobraź sobie, że rozpoznaje. Mało tego w okularach czy bez jest super.jednak jest też małe ale. Ta opcja na RN5 działa bardzo dobrze, niestety na RN4 już nie jest tak wesoło. Mam porównanie mając oba te telefony.

Odpowie ktoś na moje pytanie gdzie jest ta opcja wykrywania twarzą?czy mam szukać na innych forach.

Nie zauważyłem tej opcji. Mam global miui 10. Ludziska nie odpowiadają bo może mało kto interesuje się plamami na księżycu.

Nie zauważyłem tej opcji. Mam global miui 10. Ludziska nie odpowiadają bo może mało kto interesuje się plamami na księżycu.
Zmiana regionu np. Hong Kong pozwoli cieszyć się z tej opcji

Ja również mam Globala i nie ma u mnie odblokowywania twarzą. Obiecanych gestów zamiast przycisków też nie ma.

11 godzin temu, Roman_M napisał:

Zmiana regionu np. Hong Kong pozwoli cieszyć się z tej opcji

Na RN4 nawet po zmianie regionu, nie pojawia sie opcja odblokowania "fejsem".

Na R5P działa, a mam pytanie, czy zmiana regionu na Hongkong ma wpływ na działanie telefonu? Czy jakieś aplikacje mogą źle działać? Albo coś może być z tego powodu niedostępne?

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu palca...

Na R5P działa, a mam pytanie, czy zmiana regionu na Hongkong ma wpływ na działanie telefonu? Czy jakieś aplikacje mogą źle działać? Albo coś może być z tego powodu niedostępne?

Wszystko działa tak samo + dodatkowo masz parę opcji więcej.

Wczoraj na moim xiaomi redmi 4 pro pokazała się aktualizacja do miui 10. Kilka godzin później jak chciałem ją zainstalować była już nie dostępna. Telefon już jej nie wyszukiwał. Miał ktoś podobny przypadek. Wygląda to tak jakby wycofali aktualizację.

Przepraszam za umieszczenie postu nie w tym dziale. Nie zauważyłem że to nie ten model telefonu.

Proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu.

Edited by arcz84

Zrobiłem factory reset po instalacji MIUI10. Oprogramowanie reinstalowane z backupu. 2-3 sekundowe zawieszenia wspominane przeze mnie wcześniej zniknęły.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Po aktualizacji do MIUI 10 nie mam powiadomienia wibracją, czy też dźwiękiem, w trakcie prowadzenia rozmowy, gdy ktoś próbuje się do mnie dodzwonić.

Dopiero po skończeniu rozmowy przychodzi SMS z informacją, że ktoś się "dobijał" (i to z opóźnieniem).

Mam wersję Global i odblokowania twarzą nie ma.

Też co jakiś czas zamiast odblokować telefon odciskiem palca, to prosi o hasło (może to takie dodatkowe zabezpieczenie).

Edited by GRV

Dnia 8.12.2018 o 08:10, merlin6 napisał:

Na RN4 nawet po zmianie regionu, nie pojawia sie opcja odblokowania "fejsem".

Potwierdzam. Po zmianie na HongKong nie pojawia się opcja odblokowania twarzą nawet po ponownym uruchomieniu telefonu. 

Pic na wodę i fotomontaż te odblokowanie twarzą. Przyjdziesz z piwka ,a żona bez dotykania twojego cudnego paluszka odblokuje zapijaczoną mordką.... Hahaha , dajcie spokój. Producenci to robią wodę z mózgu ludziom.

5 godzin temu, slawek.n napisał:

Pic na wodę i fotomontaż te odblokowanie twarzą. Przyjdziesz z piwka ,a żona bez dotykania twojego cudnego paluszka odblokuje zapijaczoną mordką.... Hahaha , dajcie spokój. Producenci to robią wodę z mózgu ludziom.

Jeśli będziesz miał tak wychlane, że nie będziesz świadomy tego, że chce odblokować twarzą to jakie to ma znaczenie czy przyłoży telefon do palca czy twarzy? Na to samo wychodzi. 

Niby tak. Palca jak dotknie to może poczuje i się obudzę , a z ryjkiem to już jesteś pogrzebany. Pozdrawiam.

Edited by slawek.n

Z zamkniętymi oczami nie odblokujesz, więc na śpiocha nie da rady .

Mam problem po aktualizacji do MIUI 10 global stable. Nie działają mi aplikacje: Ipla, Player, Pilot WP. 

To tylko u mnie czy Wy też macie taki problem?

38 minut temu, cincin27 napisał:

Mam problem po aktualizacji do MIUI 10 global stable. Nie działają mi aplikacje: Ipla, Player, Pilot WP. 

U mnie apki dzialaja.

• Like 1

1 godzinę temu, cincin27 napisał:

I jak zawsze..... Walnij ustawienia fabryczne. Czemu tyle pytań? Wiadomo przecież , że po setkach aktualizacji telefon jako urządzenie programowalne ma prawo dostać fioła od aktualizacji. Wyczyścić. Będzie git. Nie narzekam miui10 jest superek. Szczególnie bateria. Trzyma b. Dobrze.