Mentos

Dostępna aktualizacja globala

Recommended Posts

W MIUI 10 Global jest możliwość odblokowywania twarzą? Bo w MIUI 9 nie było tej możliwości, natomiast na MIUI Polska jest taka opcja.

To jest Bug taki że jak naciśniesz klawisz Volume to najpierw reguluje docelowo głośność multimediów, musisz.kliknac w 3 kropki poniżej i przeniesie Cię do menadżera głośnosci
Wiem o tym. Tylko chodzi o to czy można przedstawić żeby regulowało godność dzwonków, tak jak było w miui 10

Ja za to po aktualizacji mam dwie różne ikony na regionie Polska. Na ekranie blokady mam 4G, a po odblokowaniu LTE. Nie wiem skąd się to wzięło.

Kolejne minusy, to przesunięcie nazwy operatora do lewego górnego rogu. Belka regulacji jasnosci ekranu - po naciśnięciu jej w dowolnym miejscu jasnosc nie zmienia sie od razu na poziom który wskazalismy palcem, tylko dopiero gdy przesuniemy belke w prawo lub lewo.

Brak automatycznej informacji o pozostalym czasie ladowania. Teraz trzeba klikac na szczegóły.

Też tak macie, że na ekranie blokady na pasku powiadomień nie widać powiadomień. Ale po odblokowaniu się pokazują?

8 godzin temu, Mokry napisał:

Też tak macie, że na ekranie blokady na pasku powiadomień nie widać powiadomień. Ale po odblokowaniu się pokazują?

Ikon u góry? Tak

22 godziny temu, cincin27 napisał:

To nie jest bug.

Bez wątpienia jest.

Na 5ciu różnych modelach gdy naciskam przycisk głośności reguluje on to co w danej chwili jest robione.

Oglądam ytb, słucham muzyki - głośność multimediów.

Ekran główny(nic) - głośność dzwonka.

Napiszcie jak naprawią - nie mogę mojej matki uszczęśliwić taką aktualizacją.

Moja matka do dziś używa starych nazw pieniędzy. 10000= 1zł. Psychologia ,zakorzenienie w umyśle starych , nieodwracalnych zachowań. Tyle, 

Bez wątpienia jest.
Na 5ciu różnych modelach gdy naciskam przycisk głośności reguluje on to co w danej chwili jest robione.
Oglądam ytb, słucham muzyki - głośność multimediów.
Ekran główny(nic) - głośność dzwonka.
Napiszcie jak naprawią - nie mogę mojej matki uszczęśliwić taką aktualizacją.
Nic nie muszą naprawiać. U mnie jest tak jak powinno. Na ekranie głównym reguluje głośność dzwonka, a jeśli oglądam YT, reguluje głośność mediów. Więc wydaje mi się że wszystko jest ok. Aktualizacja bez żadnego czyszczenia.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

• Thanks 1

23 minuty temu, slawek.n napisał:

Psychologia ,zakorzenienie w umyśle starych , nieodwracalnych zachowań. Tyle, 

Kolega w poście wyżej zweryfikował informacje innych użytkowników - jest jak powinno być.

Ja nie wyobrażam sobie żeby vol +/- regulował głośność multimediów w trakcie rozmowy tel. lub gdy chcę ściszyć dzwonek gdy leży na stole.

Wybacz, nie przestawię się.

Dnia 22.11.2018 o 09:51, slawek.n napisał:

A jakie masz objawy czy obawy odnośnie Miui 10? Rozwiń pytanie.

Dnia 22.11.2018 o 13:43, dzidexx napisał:

Nie ma to jednak nic wspólnego ze wspomnianymi "ucegleniami".

W działach Mi 8 i RN5 znajdziesz kiedy to się może wydarzyć.

Ps.

Nie znam polskiego sklepu, który sprzedaje z wgranym romem Fake Global lub "international" - podziel się informacjami.

Znalazłem paragon i zadzwoniłem do sprzedawcy . Kazał wgrywać 10 mówił że ma taki sam i jest OK. 

Zrobiłem aktualizacje i potwierdzam jest OK . 

Wydajność siadła.
Może nie tyle wydajność (bo tej nie mierzyłem żadnym testem) co wygoda codziennego użytkowania.
Ekran potrafi się przywiesić na nawet ponad 2 sekundy przy zwykłym przejściu np. z poczty do ekranu startowego.
Wcześniej nie było takich zacięć.

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Dnia 24.11.2018 o 10:08, dzidexx napisał:

Ja nie wyobrażam sobie żeby vol +/- regulował głośność multimediów w trakcie rozmowy tel.

Ale podczas rozmowy nie jest regulowana głośność multimediów. 

Czy po tej aktualizacji udało się komuś uruchomić Google camera? U mnie jest tylko czarny ekran.

Ustawienia fabryczne stosować zawsze po dużych aktualizacjach. Potem daj znać.
Ustawienia fabryczne? To znaczy factory reset?
Do czysta aplikacje, zdjęcia, ustawienia?

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

tak po-prostu Ustawienia fabryczne, opcja w ustawieniach. Zawsze, ale zawsze to robię po dużych zmianach i jak dotąd wszystko hula, nie tylko w xiaomi , ale na innych tez tak robiłem.

Ja musiałem przywrócić ustawienia fabryczne i wszystko gra.

Pokazuje tylko nowe powiadomienia. Po odblokowaniu telefonu, jeżeli ich nie usuniemy z paska to po ponownym zablokowaniu już ich nie pokazuje. I tak to pownino chyba wyglądać. To nie jest żaden błąd.

Czy ja wiem? U mnie przy pełnej synchronizacji wszystkiego, Wi-Fi (1/3 czasu) i LTE (2/3 czasu), portale społecznościowe, oglądanie filmików, przeglądanie sieci, słuchanie muzyki ponad 4h. Na koniec dnia miałem SOT 6.5h przy pozostałych 25% baterii. Korzystam z DualSIM.

Jak sobie wejdziesz w ten drugi link i najedziesz myszką na napis Download Full ROM na zielonym tle to ci się wyświetli pierwszy link. Więc chyba wszystko jasne. Ciężko porównać sobie?

Edited by pantinPL

Asystent wylaczony, tryb wyłączony, skanowanie szpiegowanie wyłączone , sieć automatyczna.Przynajmniej bez skanowania dłużej bateria wytrzyma.

Edited by slawek.n

1 minutę temu, slawek.n napisał:

Asystent wylaczony, tryb wyłączony, skanowanie szpiegowanie wyłączone , sieć automatyczna.

Po przywróceniu ustawień fabrycznych łączy mi się długo z Wi-Fi moim. (Huawei B315), pamiętam że kiedyś też już tak miałem, jak kupiłem Xiaomi rok temu. Potem wszystko było ok.

Dnia 27.11.2018 o 10:46, TomoS napisał:

MIUI 10 niestety drenuje baterię. Czekam na kolejny update.

U mnie zdecydowanie lepiej niż przed update :) Jestem mega zadowolony z tej aktualizacji zarówno pod kątem graficznym, funkcjonalnym oraz optymalizacją. Niżej screeny jak to u mnie bateria rozładowywała się. Dodam, że przez 10h w ciągu dnia mam włączone LTE, 5h to tryb samolotowy w trakcie spania a reszta czasu to wifi. W autostarcie mam facebook, messenger, instagram oraz whatsapp. Pozdrawiam :)

Screenshot_2018-11-30-20-34-35-507_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2018-11-30-20-34-42-659_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2018-11-30-20-34-57-020_lockscreen.png

• Like 1

@p89

Długo nie pociągnie Ci bateria jak będziesz ją tak mocno rozładowywał, nie powinno się dopuszczać do rozładowania poniżej 20%, bo to najbardziej szkodzi baterii.

1 godzinę temu, Lekter napisał:

@p89

Długo nie pociągnie Ci bateria jak będziesz ją tak mocno rozładowywał, nie powinno się dopuszczać do rozładowania poniżej 20%, bo to najbardziej szkodzi baterii.

Już rok czasu mam telefon. Kupiłem nowy na początku listopada 2017 :) Bateria też oryginał więc jak wytrzyma tak drugi rok to będę zadowolony :) 

Też często schodzę do poniżej 5 % i mam telefon równo rok nowy i nie zauważyłem spadku. Fakt, bateria nie lubię głębokich rozładowań

Zaleca się używać fona w przedziale 20% , a 80%. To jest najwydajniejsze używanie akumulatora. Schodzenie do 5% nie jest złe tylko niezalecane. Sam wiem. Próbowałem ładować setki razy góra do 70 czy 80 % i czas pracy był podobny jakbym lądował do 100%.... Więc nie warto czekać na 100 % a odłączać wcześniej. Ja mam akumulator litowo polimerowy i tym bardziej nie ma sensu ładować extremalnie.

Zauwyc można , że bateria szybko schodzi od 100 do 80%. Prawda? No.

Edited by slawek.n