Mentos

Dostępna aktualizacja globala

Recommended Posts

Witam Wszystkich!!Mam pytanie odnośnie aktualizacji..Dzisiaj wyskoczyło mi powiadomienie że można pobrać najnowszą aktualizacje, wiec ja pobrałem ,ale gdy chciałem ją zainstalować wyskakuje informacja że  zostanie zainstalowana w nocy między godziną 2 a 5 . I  tu jest problem bo o godzinie 4 potrzebuje budzika i się boje że jak telefon się zrestartuje to budzik mnie nie obudzi.. Czy ktoś może wie jak to zrobić żeby aktualizacje zainstalować "za dnia". z góry dziękuje za pomoc 

Edited by marekwp2

Witam. Mam miui.eu ale bateria trzyma słabo w porównaniu do telefonu żony z Globalem. Spotkałem sie z różnymi opiniami i w sumie nie wiem, jak bezpieczniej przejść na global: instalując .zip przez TWRP czy może użyć MiFlash?

28 minut temu, Marioosz napisał:

Przecież tam masz opcję żeby zainstalować teraz.

Dzięki zrobiłem  już.. Ale u mnie nie było widać tego napisu "teraz" tylko miałem białe tło i gdy dotknąłem palcem na te białe tło to od razu telefon przeszedł do aktualizowania telefonu..

Screenshot_2018-05-13-18-01-40-053_com.android.updater.png

Panowie po aktulaizacji nie mogę ustawic żeby z automatu przy rozijaniu paska przełączników (tam gdzie jest wifi,gps itd) rozwijało pełnej siatki ustawień tylko trzeba drugi raz przesunąć zeby rozwinać.
Da się to przestawić czy nie ?

Jakie macie ustawienia sieci? Ja na LTE i 3G miałem spore zużycie baterii. Zauważyłem że na przełączeniu na 2G znacznie się poprawiło. Między 23 a 7 rano zjadło mi tylko 4 %, wcześniej to było nawet kilkanaście %. Czyżby aż takie różnice były między poszczególnymi trybami sieci?

Edited by Marioosz

Zużycie między Lte-3g-H+ ,a 2g jest większe i taka jest specyfika sieci. Jeżeli masz odpowiednio ustawione parametry aplikacji to nie powinno przez noc tyle schodzić. U mnie góra 1% ubywa. Mam włączone wifi, dane tylko jak jestem poza domem. Proponuję ustaw sobie Preferowane 3G. LTE może w twojej okolicy chodzi wyśmienicie ,ale do normalnego funkcjonowania smartfona wystarczy 3g. Osiągi na H+ mam do 15 MB i to wystarcza. Przypomnę ,żeby oglądać hbogo wystarczy 2 do 3 Mb prędkości sieci.

Edited by slawek.n

Tylko że właśnie tak miałem ustawione 3G i bateria leciała szybko.

Edited by Marioosz

No to zastanów się nad aplikacjami. Czy muszą się np. łączyć z siecią będąc w tle? Możesz odebrać możliwość łączenia się .Przeglądarka będąc w tle dalej pobiera i wybudza urządzenie. Wiadomo np w chrom są reklamy , a to szkodzi CPU i danym. Włącz tryb uśpienia w oszczędzaniu energii. Poprostu przeswietl telefon a dużo się o nim dowiesz.

Akurat LTE zżera mniej baterii niż 3G zarówno na czuwaniu i przy przesyłaniu danych, najoszczędniejsze jest 2G. Najważniejsze to oczywiście dobry zasięg. Przetestowane na Honor 7, Redmi 4X i Redmi Note 4X.

aktualizacja do global 9 5 9 0 stabilna  no i mam brak możliwości ustawienia kolejności ekranów :/  Coraz gorsze te aktualizacje...Wprowadzają jakieś gónwa, usuwają opcje...Bez sensu

• Like 1

ja mam taki problemik na 4x ze nie mam snapa fb messengera itp podstawowe aplikacje co sa wgrane i jak pisze sms to sie poprostu telefon zacina wysyłac na gwarancje?

Dnia 15.05.2018 o 22:01, PawelG7 napisał:

Akurat LTE zżera mniej baterii niż 3G zarówno na czuwaniu i przy przesyłaniu danych, najoszczędniejsze jest 2G. Najważniejsze to oczywiście dobry zasięg. Przetestowane na Honor 7, Redmi 4X i Redmi Note 4X.

Tylko że u mnie 3G zżera baterie dwa razy szybciej niż LTE, natomiast 2G najmniej zżera. Co do LTE to zależy też od zasięgu sieci w tej technologii, jak często zrzuca na 3G, to bateria szybciej leci. Jak telefon nieużywany, to na LTE leci gdzieś 1% na dwie godziny, może nawet mniej, 3G średnio 1% na godzinę.

Jak wygląda sytuacja ze zużyciem baterii w wersji  9.5.9.0? Na oficjalnym forum MIUI znalazłem pełno postów o dużym drainie baterii. 

Trochę gorzej jest, około 7h SoTu mam, gdzie na wcześniejszej wersji 9.5 miałem około 8-9.

Screenshot_2018-05-24-08-23-31-381_com.android.settings.thumb.png.fe9a4426ad1cef751f6d90a6480bf2dc.png

Mam ta wersje ale przez aktualizacje nie znajduje mi 9.5.9.0( NCFMIFA) jak mam ja zainstalować? Najnowsza jaka mi znajduje to

Screenshot_2018-05-24-08-24-53-732_pl.zdunex25.updater.thumb.png.23a5a5799bdebb0edd976698aad2b99d.png

I gdy klikam pobierz wyskakuje mi ze wersja miui jest aktualna. Blad pobierania sumy kontrolne nie zgadzaja się. 

Edited by tomn95

Czyli musze wgrywac przez mi flasha czy twrp? Na na tym romie co mam teraz sa straszne problemy nawet z zasięgiem 2g

Edited by tomn95

Ja wrzucałem przez TWRP. Tylko pamiętaj o lazyflasher (bez tego Global może nie wstać z TWRP).

57 minut temu, tomn95 napisał:

Mam ta wersje

Masz dość starą wersję Miui.Eu. Czemu jej nie aktualizowałeś?

Miui Global ma trochę mniej funkcji(np. Brak "Motywy") niż EU.

33 minuty temu, dzidexx napisał:

Masz dość starą wersję Miui.Eu. Czemu jej nie aktualizowałeś?

Miui Global ma trochę mniej funkcji(np. Brak "Motywy") niż EU.

Nie aktualizowalem bo tak jak juz pisalem wcześniej przez aktualizacje w telefonie nie szło tego zrobić. 

A skad ja pobrać najlepiej? Wtedy już nie musze robić wipeow bo to zwykla aktualizacja? 

Edited by tomn95

Zaktualizowalem do najnowszej wersji miui polska ale nie ma tam wyboru siatki ikon pulpitu. Jest gdzies ta opcja? Czy trzeba to zrobić inaczej jezeli ta to jak? Od razu mówię ze nie interesuje mnie inny launcher. 

Tego co pamiętam to w jakiejś wersji zrezygnowali z opcji siatki. Dlaczego nie wiem. Jedynie launcher Ciebie ratuje

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka