Mentos

Dostępna aktualizacja globala

Recommended Posts

Ja już kilka razy pobierałem nowy soft poprzez zmianę regionu głównie na Indie. Potem zmieniam region na Polskę i nigdy sam się nie zmienia na inny.

Po aktualizacji do 9.5.8.0 przestawiłem region na Indie tak jak niektórzy w tym temacie, ale później zmieniłem z powrotem na Polskę, bo odniosłem wrażenie że internet z sieci komórkowej działa mi wolniej. Teraz po każdym restarcie telefon ochoczo wraca na Indie i trzeba z powrotem przestawiać. Miał ktoś taki problem?

Feanaro masz po prostu pecha. Ja instalowałem ostatnie 4 aktualizacje zmieniając region i nigdy takich problemów nie miałem i nie mam. Teraz cały czas mam region na Indiach i jest dobrze, musiałem tylko sprawdzić czy dodatkowych usług nie zainstalowało mi, zrobiłem to w Activity Launcher-ze i rzeczywiście odkryłem jedną nową, która łączyła się z jakimś sklepem chyba amazon-em, usunąłem ją i jest O'K. Jeśli Ty masz takie problemy, to proponuję ci wrócić telefon u ustawień fabrycznych i powinno być dobrze.

No tak podejrzewam że jakbym zrobił factory reset to by było już ok, ale nie chce mi się potem przywracać wszystkiego :D Liczyłem że może ktoś miał ten problem i jakaś prosta zmiana go naprawi

witam wszystkich  zaktualizowalem telefon do softu 9.5.8.0 przestawiając na indie wszystko ok , tylko zamiast lte pokazuje 4g na górnej belce a mam włączone VoLTE czy jeszcze coś trzeba włączyć czy musi być soft od operatora aby działało VoLTE pozdrawiam.

Żona skarży się, że po updacie skrócił jej się czas pracy na baterii i faktycznie tak jest (jakieś 5h SoT na 14 godzin pracy baterii ogólnie). Tylko wipe wchodzi w grę?

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Ja nie wiem dlaczego ludzie używają miui w wersji "stabilna" co oczywiście jest tylko z nazwy . Zainstalowałem synowi na samym początku miui dev . Nie skarży się na baterię , jest parę miesięcy do przodu w porównaniu do stable . A dla tych co wyczekują aktualizacji na stable to już w ogóle całkowity brak zrozumienia . Będzie to będzie , jak masz parcie na aktualizacje przejdź na dev . Jak coś zepsują to za tydzień to naprawią .

Czytając te dobre opinie nabrałem pewności, że chce wrócić na globalna. Takie moje pytanie czy w tej wersji +root nie ma problemów z funkcjonowaniem ?

Nie ma. Ja cały czas tylko miuipolska a teraz global + twrp + root. I bateria trzyma mega normalnie i wszystko jest stabilne.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Czy po wgraniu globala na xiaomi.eu blokuje się bootloader? Wgranie twrp przez fastboot tak samo jak na miui Polska? Root też jak na xiaomi.eu poprzez wgranie supersu przez recovery? I ostatnie pytanie sklep Google jest w standardzie na globalu? 

2 godziny temu, chimal napisał:

Czy po wgraniu globala na xiaomi.eu blokuje się bootloader?

Zmieniałem z rok temu, ale nic mi się nie zablokowało. Trzeba było tylko to robić przez miflash

Wgranie twrp przez fastboot tak samo jak na miui Polska?

Tak

Root też jak na xiaomi.eu poprzez wgranie supersu przez recovery?

Magiska wgrywajcie a nie supersu

I ostatnie pytanie sklep Google jest w standardzie na globalu? 

Tak

Czy komuś rzeczywiście działa VoLTE po ustawieniu regionu na Indie? Z tego co wiem, to aby VoLTE działało, to operator krajowy musi przesłać konfigurację ustawień do producenta telefonu, aby ten mógł to zaimplementować w sofcie. Na dzień dzisiejszy VoLTE w Polsce działa prawidłowo tylko i wyłącznie w Orange i T-Mobile.

http://wificalling-volte.pl/

po aktualizacji do 9.5.8 bateria gorzej trzyma ,sot wcześniej 9h teraz 7h, zdjęcia kontaktów wczytują się z lekkim opóźnieniem,factory reset po aktualizacji zrobiony,czy jest możliwość przejścia na poprzedni rom ? telefon bez roota.

Dnia 6.05.2018 o 13:07, koala napisał:

po aktualizacji do 9.5.8 bateria gorzej trzyma ,

Bateria na  9.5.8.0 sprawuje się dobrze. 

zrób faktory reset i będzie ok

1 godzinę temu, max35 napisał:

Bateria na  9.5.8.0 sprawuje się dobrze. 

zrób faktory reset i będzie ok

A po co drugi raz robić?

Przeszedłem z MIUI Polska na Globala właśnie ze względu na baterię, a okazało się że trzyma mi jeszcze gorzej niż na MIUI Polska. Oczywiście po instalacji zrobiony factory reset.

Panowie i panie , jak tam dzisiejsza aktualizacja? Stable  9.5.9.0? Mały pakiet 77MB. 

Edited by slawek.n

Panowie i panie , jak tam dzisiejsza aktualizacja? Stable  9.5.9.0? Mały pakiet 77MB. 
Zaktualizowałem od razu jak się pokazała, na chwilę obecną nie widzę zmian, wszystko działa poprawnie, bateria również prawidłowo. Aktualizuj ;)

Zassałem. Wydaje mi się, że apki FB i Messengera dłużej się ładują i lekko lagują. Reszta w porządku.

22 godziny temu, pkonrad napisał:

Może bateria w telefonie jest uszkodzona.

Nie wydaje mi się. W ciągu doby mi schodzi około 30 % baterii. Mało korzystałem przez ten czas, gps włączone, sieć 3 g, troszkę przeglądania netu.Bywało zdecydowanie lepiej. Telefon mam od września.

Edited by Marioosz

Dnia Fri May 11 2018 o 11:02, Marioosz napisał:

Przeszedłem z MIUI Polska na Globala właśnie ze względu na baterię, a okazało się że trzyma mi jeszcze gorzej niż na MIUI Polska. Oczywiście po instalacji zrobiony factory reset.

Ja też tak zrobiłem i u mnie bateria trzyma zdecydowanie lepiej na Globalu, prawie 3- krotnie dłużej.

1 godzinę temu, 90tomash napisał:

Update zrobiony. Jak nie zmieniając regionu miec Motywy?

Czekać aż będą dostępne na inne regiony.

6 godzin temu, Gawronnek napisał:

U mnie pojawił się pełnowymiarowy rom

Mam to samo. 1.3 GB wagi.

Miałem wcześniej 9.2

Niestety ja miałem wcześniej najnowszą wersję, najpierw pokazała się mała 77M ale nie przeszła instalacja, a za drugim podejściem już była pełna. W sumie to nie ma znaczenia, zainstalowała się bez problemu.

Ja miałem wcześniej 9.5 ale tą co wycofali i teraz zassało mi 1.3gb paczkę. Mam wrażenie, że bateria na plus obecnie.