Skocz do zawartości

Dostępna aktualizacja globala


Mentos

Rekomendowane odpowiedzi

Na R5P działa, a mam pytanie, czy zmiana regionu na Hongkong ma wpływ na działanie telefonu? Czy jakieś aplikacje mogą źle działać? Albo coś może być z tego powodu niedostępne?

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu palca...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na R5P działa, a mam pytanie, czy zmiana regionu na Hongkong ma wpływ na działanie telefonu? Czy jakieś aplikacje mogą źle działać? Albo coś może być z tego powodu niedostępne?

Wysłane z mojego Redmi 5 Plus przy użyciu palca...


Wszystko działa tak samo + dodatkowo masz parę opcji więcej.

Wysłane z mojego Redmi Note 5 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj na moim xiaomi redmi 4 pro pokazała się aktualizacja do miui 10. Kilka godzin później jak chciałem ją zainstalować była już nie dostępna. Telefon już jej nie wyszukiwał. Miał ktoś podobny przypadek. Wygląda to tak jakby wycofali aktualizację.

 

Przepraszam za umieszczenie postu nie w tym dziale. Nie zauważyłem że to nie ten model telefonu.

Proszę o przeniesienie do odpowiedniego działu.

Edytowane przez arcz84
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji do MIUI 10 nie mam powiadomienia wibracją, czy też dźwiękiem, w trakcie prowadzenia rozmowy, gdy ktoś próbuje się do mnie dodzwonić.

Dopiero po skończeniu rozmowy przychodzi SMS z informacją, że ktoś się "dobijał" (i to z opóźnieniem).

Mam wersję Global i odblokowania twarzą nie ma.

Też co jakiś czas zamiast odblokować telefon odciskiem palca, to prosi o hasło (może to takie dodatkowe zabezpieczenie).

Edytowane przez GRV
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.12.2018 o 08:10, merlin6 napisał:

Na RN4 nawet po zmianie regionu, nie pojawia sie opcja odblokowania "fejsem".

Potwierdzam. Po zmianie na HongKong nie pojawia się opcja odblokowania twarzą nawet po ponownym uruchomieniu telefonu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, slawek.n napisał:

Pic na wodę i fotomontaż te odblokowanie twarzą. Przyjdziesz z piwka ,a żona bez dotykania twojego cudnego paluszka odblokuje zapijaczoną mordką.... Hahaha , dajcie spokój. Producenci to robią wodę z mózgu ludziom.

Jeśli będziesz miał tak wychlane, że nie będziesz świadomy tego, że chce odblokować twarzą to jakie to ma znaczenie czy przyłoży telefon do palca czy twarzy? Na to samo wychodzi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, cincin27 napisał:

Mam problem po aktualizacji do MIUI 10 global stable. Nie działają mi aplikacje: Ipla, Player, Pilot WP. 

To tylko u mnie czy Wy też macie taki problem?

I jak zawsze..... Walnij ustawienia fabryczne. Czemu tyle pytań? Wiadomo przecież , że po setkach aktualizacji telefon jako urządzenie programowalne ma prawo dostać fioła od aktualizacji. Wyczyścić. Będzie git. Nie narzekam miui10 jest superek. Szczególnie bateria. Trzyma b. Dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie działa. Tak. Jest super. Zawsze robi się ustawienia fabryczne. Bez pytań. Bez zastanowienia. Powinno to być w instrukcji obsługi. Nawet xiaomi powinno taki proces zaimplantowac po każdej aktualizacji. Nie byłby potrzebne jakiekolwiek forum. Nikt by nie miał problemów. Noooo może....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Lekter napisał:

A da się jakoś zrobić listę zainstalowanych aplikacji z Google Play, żeby później po przywróceniu do ustawień fabrycznych wszystkie je z powrotem hurtowo zainstalować?

1. W Miui robisz kopię w ustawienia/ dodatkowe ustawienia/ kopia zapasowa i reset/ lokalne kopię zapasowe. Zapisujesz na kartę SD lub na PC .

2. Ustawienia/ konto Xiaomi/ chmura Xiaomi/ kopia zapasowa ekranu głównego

3. Ustawienia/ Google/ kopia zapasowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, mariusz.ur napisał:

Jaki Gmail? Może konto google? Podczas kreatora uruchomienia wybierasz przywrócić z chmury

Jeżeli masz konto na komórce Gmail to w sklepie Play w miejscu biblioteka zapamiętuje ci wszystkie aplikacje jakie instalowano pod adresem maila.

Robienie kopi jest ok, ale czasami przywraca ustawienia z błędami z poprzedniej kopii. Czysty reset to najlepsze wyjście .

Edytowane przez slawek.n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, slawek.n napisał:

I jak zawsze..... Walnij ustawienia fabryczne. Czemu tyle pytań? Wiadomo przecież , że po setkach aktualizacji telefon jako urządzenie programowalne ma prawo dostać fioła od aktualizacji. Wyczyścić. Będzie git. Nie narzekam miui10 jest superek. Szczególnie bateria. Trzyma b. Dobrze.

Wez pod uwage, ze nie kazdemu chce sie robic reset i wszystko na nowo wgrywac.

Mi osobiscie nie chce sie robic kopii zapasowych, zwlaszcza ze nie wszystkie dane uda sie zachowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przekomarzanie się nie ma sensu. Albo sprawny fon , albo problemy po aktualizacjach. Robi się to raz na długi czas. Sama przyjemność bo przy okazji uczymy się działania telefonu. W 2018 r zrobiłem 2 razy ustawienia fabryczne i cieszę się sprawnością smartfona. Facebook itp. nie wymagają synchronizacji , ale są które mają taką możliwość a większość nawet nie ma pojęcia. Ja mam 25 aplikacji,  które można zrobić kopię w różny sposób , ważne by ustawień samego systemu nie kopiować. Tam zostaje pamięć cache i może przywrócić wadliwe poprzednie działanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, slawek.n napisał:

Robienie kopi jest ok, ale czasami przywraca ustawienia z błędami z poprzedniej kopii. Czysty reset to najlepsze wyjście .

Zrobiłem kopie ustawień ale i tak z niej nie skorzystałem, postanowiłem zainstalować wszystko na nowo, będzie świeży system bez starych "śmieci". Przywróciłem tylko swoje dane takie jak SMS-y, kontakty, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.12.2018 o 21:05, _harry napisał:

Brak możliwości ustawienia (zmiany) dźwięku budzika.

Daje się odtworzyć plik dźwiękowy, robie OK do zatwierdzenia zmiany i zostaje standardowy dzięk budzika.

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

 

 

 

Pozostaje Ci chyba wybrac pomiedzy, mozliwoscia zmiany dzwieku budzika, a zachowaniem danych w telefonie.

Bo jak stwierdzil ieden "kolega" trzeba robic reset po kazdej aktualizacji.

Hahahahaha

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, merlin6 napisał:

Pozostaje Ci chyba wybrac pomiedzy, mozliwoscia zmiany dzwieku budzika, a zachowaniem danych w telefonie.

Bo jak stwierdzil ieden "kolega" trzeba robic reset po kazdej aktualizacji.

Hahahahaha

Problemy z czytaniem???? Chyba, że nie o mnie wspominasz...

cytuję" Przekomarzanie się nie ma sensu. Albo sprawny fon , albo problemy po aktualizacjach. Robi się to raz na długi czas. Sama przyjemność bo przy okazji uczymy się działania telefonu. W 2018 r zrobiłem 2 razy ustawienia fabryczne "...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 20.12.2018 o 08:14, slawek.n napisał:

Problemy z czytaniem???? Chyba, że nie o mnie wspominasz...

cytuję" Przekomarzanie się nie ma sensu. Albo sprawny fon , albo problemy po aktualizacjach. Robi się to raz na długi czas. Sama przyjemność bo przy okazji uczymy się działania telefonu. W 2018 r zrobiłem 2 razy ustawienia fabryczne "...

Mozemy tak pisac bez konca, tylko po co?

Nie kazdy ma ochote robic reset po aktualizacji, zrozum.

A poza tym, to osobiscie nigdy na zadnym telefonie nic nie musialem robic po zainstalowaniu nowej aktualki.  Nigdy nie bylo problemu z dzialaniem telefonu, az do chwili kiedy zmienilem na Xiaomi.

Ale nawet teraz, gdy cos nie do konca dziala tak jak powino, nie zamierzam kasowac danych za kazdym razem gdy wyjdzie update.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, merlin6 napisał:

Mozemy tak pisac bez konca, tylko po co?

Nie kazdy ma ochote robic reset po aktualizacji, zrozum.

A poza tym, to osobiscie nigdy na zadnym telefonie nic nie musialem robic po zainstalowaniu nowej aktualki.  Nigdy nie bylo problemu z dzialaniem telefonu, az do chwili kiedy zmienilem na Xiaomi.

Ale nawet teraz, gdy cos nie do konca dziala tak jak powino, nie zamierzam kasowac danych za kazdym razem gdy wyjdzie update.

Piszesz za "każdym razem". Ja użyłem sformułowania 2 razy w 2018 roku. Więc prawda . Nie mam sensu pisać i uparcie i tłumaczyć. Taki model takie problemy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 3.12.2018 o 19:44, Marioosz napisał:

Mam MIUI 10 Polska. Ustawione mam odblokowanie pinem, twarzą i odciskiem palca. Co kilka dni zdarza mi się, że nie mogę odblokować telefonu odciskiem palca, ani twarzą, mogę tylko pin wpisać. Nie wiem czy w międzyczasie nie występuje restart telefonu. Po prostu nie udało mi się tego wychwycić. W historii i parametrach ile telefon już działa na baterii, nie resetuje się czas działania telefonu po ponownym uruchomieniu telefonu. Tak ma być? Jak mogę sprawdzić czy faktycznie nastąpił samoistny reset telefonu? Najgorsze że ostatnio po takim niby resecie, nie wiem do końca czy on nastąpił czy nie, ale mimo wpisania pin, nie można było się do mnie dodzwonić, ani smsy nie przychodziły. Dopiero jak ręcznie zrestartowałem telefon wszystko działało jak należy. Przy instalacji MIUI 10 zawsze czyszczę cache/ dalvik cache z poziomu recovery. Ostatnio zrobiłem nawet factory reset, ale to nic nie dało, pojawia się co kilka dni ten problem z wpisywaniem pinu. Czy to jest przypadłość MIUI 10 Polska czy na MIUI 10 Global też tak u kogoś się dzieje?

Mam wersję MIUI 10 Global Stable (10.0.6.0) i też się tak dzieje. Nie zauważyłem, aby telefon się restartował. Strasznie jest to upierdliwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...