Skocz do zawartości

Dostępna aktualizacja globala


Mentos

Rekomendowane odpowiedzi

Troszeczkę się dziwię , gdy pytacie czy instaluje się roota. Taka , moim zdaniem niepotrzebna zabawa w administratora systemu. Głowa od tego boli , choćby z tym dogrywaniem itp. Bawię się androidem i tylko raz chyba 4 lata temu powiedziałem Dość. Root poszedł w odstawkę. Bo cóż można więcej chcieć na zdrowy rozsądek od androida , który jest o niebo lepszy w konfigurowaniu od jabłka. Ale każdy ma swój świat i widzimisię. Ok . Może szczególnie chodzi mi o takie fony jak redmi note. Bateria? Wyśmienita. Szybkość? Spoko. Ale ingerencja w system dla nieznających się to porażka. Tak to pisze dla nowicjuszy. Reszta niech się bawi , może ciśnienia się nabawi. Pozdrawiam.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla reklam? Aż się dziwię. Apki ? Mnustwo bez reklam. 

Tą energię ,która wkładasz w to, jak zrobić roota ,to włóż by poszukać każdego programu full. Lepsze wyjście.

Jakby wszystkie takie były to chętnie, ale niestety tak nie ma. A zrobienie ROOTa to tylko chwilka.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, dzidexx napisał:

Sugerujesz koledze, że lepsze jest piractwo niż root+adaway? Skąd wiesz, że "pirat" nie dorzucił tanich płatnych sms'ów?

FUJ

@slawek.n

Piractwo? Nie! Mówię ,że pełno zamienników jest. To miałem na myśli. Np. mam taki program do obliczania kosztów pojazdu Fuelio. Kompletnie bez reklam......kiedyś używałem inny , ale co chwilę bęc.. reklama... Więc? Można.

Edytowane przez slawek.n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, slawek.n napisał:

Troszeczkę się dziwię , gdy pytacie czy instaluje się roota. Taka , moim zdaniem niepotrzebna zabawa w administratora systemu.

Każdy ma inne podejście. Ja np. nie lubię nie być administratorem mojego własnego systemu, chcę mieć nad nim kontrolę. Np. na naszym Redmi po którymś updejcie zaczęły się pojawiać powiadomienia-reklamy z tych ich śmieciowych apek. Bez roota problemu nie rozwiążesz, bo apki są systemowe. Z rootem je wywalasz i problem z głowy. Jedyne co trochę boli to długi proces aktualizacji, bo trzeba potem znowu wgrywać magiska, TWRP itd, ale ja np. aktualizuję rzadko, bo z Xiaomi i tak co drugi patch to jakiś problem, szczególnie popularny u nich jest drenaż baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie reklamy? Ja mam redmi note 4x i żadna reklama się nie pojawia. Jestem zdziwiony tym co mówisz. Roota nie posiadam. Kiedy, jak dlaczego te reklamy niby się pojawiają? Coś niesamowitego. Używam systemowego notesu, maila, kalendarza , google zdjęcia , sklep Play, galerie, wiadomości SMS. Nigdy nie pojawiły się reklamy. Mam wersję androida 7 , v 9.5.11.0 global

Edytowane przez slawek.n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Feanaro napisał:

Chodzi mi o reklamy pojawiające się na pasku powiadomień. Po aktualizacji do 9.5.8.0 zaczęły mi wyskakiwać reklamy jakiś badziewnych aplikacji. Musiałem wywalić systemową aplikację Apps żeby się ich pozbyć

W panelu sterowania jest możliwość wyłączenia reklam. Pisałem w dziale problemy techniczne dzisiaj. Sprawdź 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W panelu sterowania jest możliwość wyłączenia reklam. Pisałem w dziale problemy techniczne dzisiaj. Sprawdź 
Nie rozumiem dlaczego tak usilnie próbujesz pozbawić niektórych grzebania w telefonie. Jest to tak kuriozalne jak namawianie ludzi do korzystania z kalendarzyka zamiast z środków antykoncepcyjnych. Pozwól korzystać innym jak lubią, zwłaszcza, że rootowanie nie jest clou tego tematu.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w jaki sposób tobie zabronię? W żaden , prawda?. Są proste środki i z armaty strzelać nie trzeba. A nie uważasz ,że grzebanie w systemie to antykoncepcja? Tylko jak się już coś wydarzy to płacz na forum. Wolę zapoznać się perfekcyjnie z danym modelem. Wiem co , gdzie i jak można zrobić. 

Edytowane przez slawek.n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli root Tobie nie potrzebny to żyj w swoim szczęściu.
Dla mnie twrp i root to podstawa. Bez tego telefon nie spełnia swojej roli. Jest dużo aplikacji co potrzebują funkcji administratora aby być w pełni funkcjonalnym.
Wgranie twrp+root minuta roboty i w telefonie od razu więcej możliwości.


Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 hours ago, pobutek said:

Wgranie twrp+root minuta roboty i w telefonie od razu więcej możliwości.
 

Zależy mi na samym roocie (bez twrp), żeby zainstalować Titanium Backup. Czy muszę do tego odblokować bootloader? Zalinkowałbyś kolego do jakiegoś sensownego tematu? Używam softu Global.

Edytowane przez maludroid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6/22/2018 o 08:45, maludroid napisał:

Zależy mi na samym roocie (bez twrp), żeby zainstalować Titanium Backup. Czy muszę do tego odblokować bootloader? Zalinkowałbyś kolego do jakiegoś sensownego tematu? Używam softu Global.

Odblokowanie BL jest obowiązkowe, ale nie jest wymagane posiadanie TWRP :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jeśli w telefonie mam obecnie MIUI 9.5.11.0 Global to czy mogę normalnie podinstalować bete MIUI 10 z tego linka:
http://bigota.d.miui.com/8.7.12/miui_HMNote4XGlobal_8.7.12_44631b1f8c_7.0.zip
Normalnie poprzez fabryczny aktualizator softu ?

Edytowane przez pkonrad
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...