Skocz do zawartości

Dostępna aktualizacja globala


Mentos

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie po aktulaizacji nie mogę ustawic żeby z automatu przy rozijaniu paska przełączników (tam gdzie jest wifi,gps itd) rozwijało pełnej siatki ustawień tylko trzeba drugi raz przesunąć zeby rozwinać.
Da się to przestawić czy nie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie macie ustawienia sieci? Ja na LTE i 3G miałem spore zużycie baterii. Zauważyłem że na przełączeniu na 2G znacznie się poprawiło. Między 23 a 7 rano zjadło mi tylko 4 %, wcześniej to było nawet kilkanaście %. Czyżby aż takie różnice były między poszczególnymi trybami sieci?

Edytowane przez Marioosz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zużycie między Lte-3g-H+ ,a 2g jest większe i taka jest specyfika sieci. Jeżeli masz odpowiednio ustawione parametry aplikacji to nie powinno przez noc tyle schodzić. U mnie góra 1% ubywa. Mam włączone wifi, dane tylko jak jestem poza domem. Proponuję ustaw sobie Preferowane 3G. LTE może w twojej okolicy chodzi wyśmienicie ,ale do normalnego funkcjonowania smartfona wystarczy 3g. Osiągi na H+ mam do 15 MB i to wystarcza. Przypomnę ,żeby oglądać hbogo wystarczy 2 do 3 Mb prędkości sieci.

Edytowane przez slawek.n
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zastanów się nad aplikacjami. Czy muszą się np. łączyć z siecią będąc w tle? Możesz odebrać możliwość łączenia się .Przeglądarka będąc w tle dalej pobiera i wybudza urządzenie. Wiadomo np w chrom są reklamy , a to szkodzi CPU i danym. Włącz tryb uśpienia w oszczędzaniu energii. Poprostu przeswietl telefon a dużo się o nim dowiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.05.2018 o 22:01, PawelG7 napisał:

Akurat LTE zżera mniej baterii niż 3G zarówno na czuwaniu i przy przesyłaniu danych, najoszczędniejsze jest 2G. Najważniejsze to oczywiście dobry zasięg. Przetestowane na Honor 7, Redmi 4X i Redmi Note 4X.

Tylko że u mnie 3G zżera baterie dwa razy szybciej niż LTE, natomiast 2G najmniej zżera. Co do LTE to zależy też od zasięgu sieci w tej technologii, jak często zrzuca na 3G, to bateria szybciej leci. Jak telefon nieużywany, to na LTE leci gdzieś 1% na dwie godziny, może nawet mniej, 3G średnio 1% na godzinę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Screenshot_2018-05-24-08-23-31-381_com.android.settings.thumb.png.fe9a4426ad1cef751f6d90a6480bf2dc.png

Mam ta wersje ale przez aktualizacje nie znajduje mi 9.5.9.0( NCFMIFA) jak mam ja zainstalować? Najnowsza jaka mi znajduje to

Screenshot_2018-05-24-08-24-53-732_pl.zdunex25.updater.thumb.png.23a5a5799bdebb0edd976698aad2b99d.png

I gdy klikam pobierz wyskakuje mi ze wersja miui jest aktualna. Blad pobierania sumy kontrolne nie zgadzaja się. 

Edytowane przez tomn95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, dzidexx napisał:

Masz dość starą wersję Miui.Eu. Czemu jej nie aktualizowałeś?

Miui Global ma trochę mniej funkcji(np. Brak "Motywy") niż EU.

Nie aktualizowalem bo tak jak juz pisalem wcześniej przez aktualizacje w telefonie nie szło tego zrobić. 

A skad ja pobrać najlepiej? Wtedy już nie musze robić wipeow bo to zwykla aktualizacja? 

Edytowane przez tomn95
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pobutek luncher nie jest potrzebny. tomn95 siatka 5x5 motyw android black 5x5 lub 5x6 snougat ux( 6 ikonek na samym dole można zrobić)

https://miuipolska.pl/forum/topic/33558-oryginalny-motyw-miui-z-siaktą-5x5/

sam korzystam z siatki 5x6 snougat ux na redmi 4x i kobiecie dałem na note 4x i rewelacja. lipa że nie ma w opcjach wyboru rozmiaru siatki tylko trzeba kombinować z motywami

Edytowane przez viader80
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, max35 napisał:

Jest możliwość powrotu do  9.5.8.0 

na 9.5.9.0 bateria szybko schodzi:-(

U mnie też zaczęła szybciej schodzić bateria. Na 9.2 schodziło około 10-11% na dobę, na 9.5.8 schodziło ok. 8-10%, a na 9.5.9.0 obecne zużycie mam 11,8% na dobę.

Zauważyłem też, że bluetooth zużył mi 10,7% baterii (33,5 min aktywności), a w ogóle nie używam bluetootha, cały czas jest wyłączony, więc coś jest nie tak, coś go musi uruchamiać w tle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też coś słabo na 9.5.9.0, bateria zauważalnie szybciej schodzi. Chyba wrócę z powrotem do oficjalnego Los 15.1 na mido.
Na LineageOS bateria spokojnie 2-3 dni na wszystkich aplikacjach uruchomionych w tle bez ograniczeń, z LTE, na Globalu jeden dzień, max półtora dnia i koniec.

Wysłane z mojego Redmi Note 4 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, wojtek.02 napisał:

U mnie też coś słabo na 9.5.9.0, bateria zauważalnie szybciej schodzi.

Przez 1szy tydzien mialem wrazenie ze jest lepiej, ale teraz zdecydowanie gorzej, glownie gdy uzywam TD a nie WiFi, bo wtedy jest w miare OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...