Skocz do zawartości

Dostępna aktualizacja globala


Mentos

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, max35 napisał:

Aktualizację z 9.2.1.0 na 9.5.8.0  robić przez zmianę Regionu na Indie?

Bateria jak się Wam sprawuję na 9.5.8.0.?

Aktualizacje zrób przestawiając region na Indie lub np. na Szwajcarię, jeżeli Ci zależy na motywach i VoLTE, to na Indiach są a na Szwajcarii VoLTE niema. Bateria trzyma trochę lepiej niż na 9.2.1.0 - przynajmniej u mnie.

Edytowane przez wenazyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też wgrywałem z pliku jak jeszcze nie był oficjalnie udostępniony, tylko jako Global Beta Stable. Do softu nie mam zastrzeżeń. Wszystko śmiga rewelacyjnie, bateria w porównaniu do 9.5.4.0 trzyma o wiele lepiej. Przez noc zeszło mi 2% a nie tak jak wcześniej 3x tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, wenazyr napisał:

Aktualizacje zrób przestawiając region na Indie lub np. na Szwajcarię, jeżeli Ci zależy na motywach i VoLTE, to na Indiach są a na Szwajcarii VoLTE niema. Bateria trzyma trochę lepiej niż na 9.2.1.0 - przynajmniej u mnie.

Po aktualizacji do  9.5.8.0.  Region  z powrotem

 zmienić na PL ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, max35 napisał:

Po aktualizacji do  9.5.8.0.  Region  z powrotem

 zmienić na PL ?

Jeśli zmienisz region na Polskę, to znowu znikną Ci motywy i VoLTE. Jeśli chcesz je zachować to pozostaw na Indiach, datę i godzinę można ustawić oddzielnie i nie wpływa to w żaden negatywny sposób na działanie telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ewjp napisał:

witam a będzie aktualizacja dla naszego regionu? ktoś wie

Oczywiście, że będzie, będziesz musiał tylko dłużej poczekać żeby pobrać dokładnie ta samą aktualizację która na inne serwery trafiła szybciej. Chyba, że zostanie wycofana jak miało to miejsce przy dwóch poprzednich aktualizacjach.

Edytowane przez wenazyr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualizacja 9.5.8.0 sprawuje się dobrze. Bateria ze 100% w dół schodzi wolniej... I to na plus. Mam takie pytanie. Od dłuższego czasu zastanawiam się jakie znaczenie ma opcja w Ustawienia, wifi i na samym dole "Tryb używania danych". Są tam trzy tryby:wyłączony, regularny i ekstremalny..... Jakie to ma zastosowanie ? Po co to jest? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.04.2018 o 17:54, slawek.n napisał:

Aktualizacja 9.5.8.0 sprawuje się dobrze. Bateria ze 100% w dół schodzi wolniej... I to na plus. Mam takie pytanie. Od dłuższego czasu zastanawiam się jakie znaczenie ma opcja w Ustawienia, wifi i na samym dole "Tryb używania danych". Są tam trzy tryby:wyłączony, regularny i ekstremalny..... Jakie to ma zastosowanie ? Po co to jest? 

Tutaj:

Nezumi pisze, że to powinno się zwać "Optymalizacją danych", telefon będzie ograniczać zużycie danych mobilnych/wifi nie wyświetlając pewnych treści etc, coś jak optymalizacje w przeglądarkach.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.04.2018 o 13:02, Lekter napisał:

U mnie po aktualizacji MIUI do wersji 9.5.8.0 zużycie baterii spadło około 20% w stosunku do wersji 9.2.1.0.

U mnie po przesiadce z MIUI 8.4.12 na global stable 9.5.8.0 bateria trzyma dwa razy dłużej. Obecnie mam 6 dni i zostało jeszcze 20% baterii, SoT 6h.

Mimo, że zużycie baterii przez System android jest nadal ok 30% to bateria nie spada jak szalona. Poza tym wszystko stabilnie i bez błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Robcik napisał:

U mnie po przesiadce z MIUI 8.4.12 na global stable 9.5.8.0 bateria trzyma dwa razy dłużej. Obecnie mam 6 dni i zostało jeszcze 20% baterii, SoT 6h.

Mimo, że zużycie baterii przez System android jest nadal ok 30% to bateria nie spada jak szalona. Poza tym wszystko stabilnie i bez błędów.

Zgadzam się z tym, że bateria na global stable 9.5.8.0 trzyma zdecydowanie lepiej niż na wersjach MIUI.eu. dev. Unormowała się i SOT mam zdecydowanie lepszy - od dawna już nie było tak dopracowanej wersji stabilnej moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przeczytaniu tych wszystkich pochwał 9.5.8.0 zainstalowałem sobie tę aktualizację przez plik .zip (aktualizator -> zainstaluj paczkę), wcześniej miałem 8.2.5.0 z rootem, TWRP itd. Chyba wszystko działa, ale o dziwo instalacja polegała na tym że telefon się zrestartował do recovery i to TWRP zainstalowało aktualizację. Myślicie że jest ok, czy popsułem coś głęboko w systemie? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po aktualizacji do 9.5.8.0 przestawiłem region na Indie tak jak niektórzy w tym temacie, ale później zmieniłem z powrotem na Polskę, bo odniosłem wrażenie że internet z sieci komórkowej działa mi wolniej. Teraz po każdym restarcie telefon ochoczo wraca na Indie i trzeba z powrotem przestawiać. Miał ktoś taki problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowałem sobie MIUI do 9.5.8, oczywiście po zmianie regionu - na Szwajcarię. Problem mam z diodą powiadomień, nie świeci w momencie otrzymania wiadomości. Szukałem na innych forach i nikt nie miał takiego problemu. Wszystkie ustawienia tak jak na poprzedniej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już kilka razy pobierałem nowy soft poprzez zmianę regionu głównie na Indie. Potem zmieniam region na Polskę i nigdy sam się nie zmienia na inny.

Po aktualizacji do 9.5.8.0 przestawiłem region na Indie tak jak niektórzy w tym temacie, ale później zmieniłem z powrotem na Polskę, bo odniosłem wrażenie że internet z sieci komórkowej działa mi wolniej. Teraz po każdym restarcie telefon ochoczo wraca na Indie i trzeba z powrotem przestawiać. Miał ktoś taki problem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Feanaro masz po prostu pecha. Ja instalowałem ostatnie 4 aktualizacje zmieniając region i nigdy takich problemów nie miałem i nie mam. Teraz cały czas mam region na Indiach i jest dobrze, musiałem tylko sprawdzić czy dodatkowych usług nie zainstalowało mi, zrobiłem to w Activity Launcher-ze i rzeczywiście odkryłem jedną nową, która łączyła się z jakimś sklepem chyba amazon-em, usunąłem ją i jest O'K. Jeśli Ty masz takie problemy, to proponuję ci wrócić telefon u ustawień fabrycznych i powinno być dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich  zaktualizowalem telefon do softu 9.5.8.0 przestawiając na indie wszystko ok , tylko zamiast lte pokazuje 4g na górnej belce a mam włączone VoLTE czy jeszcze coś trzeba włączyć czy musi być soft od operatora aby działało VoLTE pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...