Skocz do zawartości

[ROM] AospExtended [8.1.0/OFICJALNY]


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
  • 5 tygodni później...

Najnowsza wersja z 16 lutego 2018.

To jeden z najlepszych ROM-ów dla Redmi 4A (bateria, wydajność, responsywność). Mogę polecić. W tej wersji oczywiście.

LINK: https://androidfilehost.com/?fid=818070582850493205

poprawki (sobie przetłumaczcie):
-> fixed battery drain
-> clean up ramdisk
-> feb security patch
-> improvement in gps
-> performance improvement
-> fixed unknown baseband

Edytowane przez wanarek
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, wanarek napisał:

Najnowsza wersja z 16 lutego 2018.

To jeden z najlepszych ROM-ów dla Redmi 4A (bateria, wydajność, responsywność). Mogę polecić. W tej wersji oczywiście.

LINK: https://androidfilehost.com/?fid=818070582850493205

poprawki (sobie przetłumaczcie):
-> fixed battery drain
-> clean up ramdisk
-> feb security patch
-> improvement in gps
-> performance improvement
-> fixed unknown baseband

Używam od soboty, także mogę polecić :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
AEX Official first Version:

Working:

  • RIL (Calls, SMS, Data)
  • Wi-Fi
  • Bluetooth
  • Audio (Record and Playback)
  • GO
  • Double Tap Wake
  • Sensors
  • Hardware acceleration and OpenGL rendering
  • SD cards
  • Touchscreen / multi-touch
  • LED
  • GPS
Not Working:

  • Camera (Videos and Pictures)
  • Flashlight
* Remembering that I am not using the device tree and vendor of murali, I am working on the kernel itself with improvements and bug fixes soon *

Link: https://drive.google.com/file/d/105LrPXaZ5Up1vgkapjLRqaS3Pcl1xGh7/view?usp=sharing

Thanks to everyone for the support, even those who did not help me by sending kernel source new, vendor and device tree.

Dosłownie sprzed chwili. Działa więc prawie wszystko, a bugi mają być poprawiane w nowym kernelu. Twórca to Erik Garcia z Brazylii, nowy dev dla Redmi 4A
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednym z kolejnych ROMów otrzymujących wsparcie oficjalne stał się dzisiaj właśnie AEX - nowa wersja oficjalna jest już dostępna!

https://androidfilehost.com/?w=files&flid=267974

Dzisiaj jest dla nas dzień szczęśliwy - wsparcie oficjalne dostaje o ile widzę już 5 różnych ROMów (RR, Mokee, CrDroid, AEX, Atomic), a nieoficjalnie dzieje się też sporo :) wybór jest przeogromny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam problem z polskimi znakami w tym romie. Gdy przychodzi mi sms to zmiękczenia są zastepowane albo znakami zapytania albo literami bez zmiękczen. Poza tym wszędzie polskie snaki są. W wyslanych smsach też są i dochodzą do innych a do mnie nie. Wie ktoś czego to moze być wina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ponad tygodnia siedzę na AEX. Wcześniej wersja 5.4 a od wczoraj 5.5 i mam problem z sms z mBanku (tymi od autoryzacji np. przelewu).

Na żadnym innym romie tego nie miałem. Wszystkie inne sms i mms dochodzą.

Po przełożeniu karty sim do innego aparatu sms mBanku dochodzą w ciągu paru sekund.

Co może być tego przyczyną? Może jakieś ustawienia w androidzie?

Może ma ktoś konto w mBanku i rom AEX i może to sprawdzić u siebie.

Edytowane przez kszul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

@Orjon testujesz wszystko co się pojawi na naszą słuchawkę, siedzisz na grupie z Telegrama, tak że masz sporą wiedzę na ten temat i może będziesz mi w stanie pomóc. Innych też oczywiście do tego zachęcam :-D

Od jakiegoś czasu jestem na AEXie, jednak odkąd Erik zmienił jądro z muraliego na fabiana przestała działać mi dioda przy powiadomieniach. Robię aktualizacje bez wipe, z wipe, zmieniam kernele i nic nie pomaga. Np. na ResurrecionRemix z jądrem muraliego wszystko ciągle działa.

Na telegramie często pojawiało się rozwiązanie skąpo nazywane "edl". Rozumiem, że chodzi o wgranie czystego oprogramowania (miui) w trybie Emergency Download i jak gdyby przywrócenie telefonu do stanu jak "z pudełka"? Zrobiłem tak, później odpowiednie recovery (PitchBlack), full wipe i instalacja najnowszego AEX... ale dioda ciągle milczy przy powiadomieniach.

Co mogę jeszcze zrobić. Odpowiedzi na telegramie są często typu "lol", "sad" itp. co potrafi człeka wk....ić :evil:

 A tak z trochę innej beczki... gdzieś wyczytałem, że od pewnego czasu w tryb EDL w Redmi 4A można wejść tylko poprzez test point, a u mnie ciągle działa metoda z wejściem poprzez odpowiednią komendę z ADB. Czy może EDL nie jest blokowany na odblokowanym bootloaderze? Czy wgranie poprzez ADL miui nie powinno zablokować mi bootloadera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem ci, że nie mam pojęcia co się stało - prawdopodobnie LED jest na Fabiana kernelu popsuty, aczkolwiek - pewności nie mam.

EDL nie jest blokowany na odblokowanym bootloaderze, można wejść przez komendę.

BTW - wczoraj/przedwczoraj wyszla ostatnia wersja AEX na Oreo. Kolejna będzie, gdy będzie AEX Pie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...