Skocz do zawartości

[ROM] HalogenOS [7.1.2]


Kacper Skrzypek

Rekomendowane odpowiedzi

ROM: HalogenOS
Android:
7.1.2
Wersja: ???

DO POBRANIA

Cytat

19 października (murali/manucarcor, 7.1.2) - https://androidfilehost.com/?fid=673791459329057741
działa VoLTE, wszystkie sensory, nie działa stockowa kamera, hotspot

Gappsy: 7.1/arm64/pico najlepiej, decyzja indywidualna
instalacja: standardowa

Wątek na forum MIUI: http://en.miui.com/thread-992054-1-1.html
Film na YT: https://www.youtube.com/watch?v=HUbOgMtGSiM&feature=youtu.be
https://www.youtube.com/watch?v=OHTZPNDA608

Edytowane przez Orjon
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Kamil33 napisał:

Mam ten sam problem, obawiam się że nigdy nie będzie żadnego oficjalnego LOS/R.R na nasz telefon ponieważ Xiaomi nie zamierza udostępnić kodu źródłowego kernela dla naszego Redmi 4A :(

Może po MIUI 9 dostaniemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej
właśnie się zarejestrowałem by wam to napisać - od trzech dni korzystam z tego  HalogenOs i jestem zaskoczony płynnością działania i baterią. Po przykrych doświadczeniach z LineageOs 13, gdzie telefon resetował się przy jednoczesnym działaniu google maps i yanosiku, a po instalacji spotify ze sklepu złapał bootloop, byłem dosyć sceptycznie nastawiony do testowania custom romu opartego w dodatku na androidzie 7.1.2.
Korzytsam z 4a jako daily i szczerze polecam, w porówaniu do miui jest jak dzień do nocy dla mnie - zniknęły problemy z powiadomieniami i przestało mi ubijać Yanosika po 30min jazdy :D
Jak macie jakieś pytania to chętnie odpowiem
Co do wad, to rezczywiście aparat wiesza się po 2s nagrywania filmu i stockowy hotspot nie działa - w systemie jednak są preinstalowane dwie apki Footjej Camera i Wifi tether router, które działają.
 

Edit: Dodaję sceenshot by nie być gołosłownym :P

Screenshot_20171104-105354.png

Edytowane przez PyroMaxN
dodanie screena
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Póki co jestem dość zadowolony, jedyne dwie rzeczy które mi się średnio podobają to brak możliwości zmiany siatki ikon (wiem, że można Xposed, ale np. RR ma to w standardzie ;) ) i trochę przeszkadzający pasek Szukaj na głównym ekranie, którego za cholerę nie mogę skasować. Poza tym póki co jest spoko, zobaczymy jak będzie z baterią :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 17,5 h użytkowania pierwsze wrażenia:

Bateria. Patrząc na tempo rozładowywania się jej w pierwszej godzinie po odłączeniu od zasilania (6% w godzinę bez jakiegoś mocnego użytkowania), bałem się, że będzie tragedia. Później się to jakoś ustabilizowało, mam teraz 71% (w nocy spadło o 1%). SOT (z WiFi - nie zawsze włączonym) to 2h 20 minut.
Działanie. Powiem szczerze - jeśli tak będą działać wszystkie ROMy z Nougatem, to zyskały u mnie wielkiego plusa. Działanie jest naprawdę megakomfortowe, apki odpalają się może nawet lepiej niż na stocku, fajnym ficzerem, który znalazłem, jest coś mniej więcej takiego jak u Apple: przytrzymanie ikony danej aplikacji powoduje wyświetlenie listy rzeczy, które można w niej wykonać - póki co niestety obsługują ją chyba tylko apki od Google, BlueMail i niektóre systemowe apki, ale moim zdaniem jest to ciekawa i przydatna opcja. Zobaczymy, jak będzie dalej. Powiadomienia dochodzą praktycznie zawsze, podział działa też całkiem dobrze, choć nie korzystałem z niego jeszcze mocno. 
Aparat. Póki co niestety wiele nie powiem, bo rzadko korzystam - w zasadzie kiedy muszę ;) sprawdziłem tylko dźwięk w filmach, nadal niestety tragedia.

Czego mi brakuje? Zmiany siatki ikon, własnych dźwięków powiadomień i dzwonka (przyzwyczaiłem się do moich własnych, niestety nie ma opcji by to zmienić, może z xposed), możliwości skasowania paska Szukaj na głównym ekranie, który jest zupełnie nieprzydatny i tylko zajmuje miejsce, części apek od Xiaomi takich jak Kalkulator... poza tym to chyba mój ideał.

Zestaw screenów dostępny poniżej. Ikony z zestawu MIUI8, które złapałem na promocji za darmo ;)
z ostatniej chwili - coś dziwnie działa mi (a raczej nie działa) Bluetooth, nie mogę wysłać zrzutów do laptopa więc musiałem to zrobić przez USB

Screenshot_20171105-110923.thumb.png.2349cec52366424783eb31f2e0c8202b.pngScreenshot_20171105-110929.thumb.png.ebe461e2d7887659ba9b96ea2a499a59.pngScreenshot_20171105-110941.thumb.png.8c801f6df7174f2cd88fc2a9add65afa.pngScreenshot_20171105-110948.thumb.png.55590f19257ce063ca096ad042441bee.pngScreenshot_20171105-110953.thumb.png.f74bd5b750f340b015c8c469e7715370.pngScreenshot_20171105-111019.thumb.png.119428f6a4d463073e4ac06947373041.png

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie: czy zauważyliście może taka anomalie, że filmy w aplikacji YouTube odpalaja się normalnie, ale po ok. 20 sekundach znika obraz, a zostaje sam dźwięk? To nie zdarza się zawsze, ale dzisiaj miałem już kilka razy taka sytuacje...

Post napisany z Redmi 4A via Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też używam tego romu od 2 dni i jest świetnie! :D Multitasking bardzo dobry, wydajność to samo. Za to bateria coś dziwnie trzyma, nie wiem czy inni tak też mają. Od 100℅ do mniej więcej 75℅ procenty szybko uciekają, za to poniżej 75℅ siedzi jak skała i spada porównywalnie, a może nawet mniej niż na miui :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj kończę przygodę z halogenem i tymczasowo póki co wracam na eu, oto więc moje wrażenia :)
Jest cholernie nieźle, jeśli chodzi o siódemke na nasz telefon, i powoli te wszystkie romy okazują się coraz lepszym wyjściem. Ostatnio telefonu zbytnio nie użytkowałem, więc wytrzymał on u mnie z 5h SOT na WiFi przez ponad 3 dni (obecnie ma 15%). Aparat - słabszy niż na MIUI IMO, ale zobaczymy jak to będzie się rozwijać.
Wydajność - moim zdaniem jest lepiej niż na MIUI, no ale testowałem to tylko kilka dni wiec średnio uznawać to za autorytatywna opinie :)

Jakie są wady? Swirujacy bluetooth, brak możliwości edycji siatki, brak wybudzania dwuklikiem (wyłączenie ekranu dwuklikiem jednak już jest...). Poza tym - jest spoko :)
3e46f44c9eab36fbd63b85de2fea8999.jpga26d0afbf42c2297dca9198fadd7bca2.jpge2b2b58adc69ce6de8fedd81f4e13aec.jpgd55f40189bcf70cb09d2c939ca2e3548.jpg

Post napisany z Redmi 4A via Tapatalk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mariopablo napisał:

Zainstalowałem wczoraj ten rom i mam pytanie odnośnie wyskakujacych powiadomien. Czy można gdzieś w ustawieniach ukryć pokazywanie treści w wyskakujacych okienkach?

Wysłane z mojego Redmi 4A przy użyciu Tapatalka
 

Przy wyborze blokady ekranu. Np wybierasz pin i potem masz trzy opcję do wyboru jak mają się pokazywać powiadomienia. Przynajmniej tak powinno być

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...