Skocz do zawartości

[Redmi 1/Note WCDMA] Odceglenie i naprawa IMEI


Numb

Rekomendowane odpowiedzi

Ucegliłeś swojego Redmi 1/Note WCDMA? Straciłeś IMEI i nie możesz dzwonić lub nawet używać Wi-Fi i Bluetooth? Skorzystaj z tego poradnika.

 

UWAGA!!! Nie jestem odpowiedzialny za uceglone/uszkodzone urządzenia, utratę danych itp.

 

OBRAZ DLA REDMI NOTE

  • Jeśli twój Redmi jest tylko uceglony, idź bezpośrednio do sekcji Odceglanie.
  • Zrób backup obecnej partycji /NVRAM w TWRP.
  • Sprawdź Wersję pasma podstawowego w Ustawienia -> Informacje o telefonie. Jeśli widnieje jako Nieznany to wgrałeś ROM ze złym modemem (np. wersja TD).
  • Sprawdź dodatkowo Adres MAC karty Wi-Fi w Ustawienia -> Informacje o telefonie -> Status telefonu i Wykryte sieci Wi-Fi w Ustawienia -> Wi-Fi. Jeśli Adres MAC karty Wi-Fi zawiera podwójne 0 (00) w jednym lub więcej blokach i w Wykrytych sieciach Wi-Fi jest obecna sieć nvram warning err =0x10, twoja partycja /NVRAM jest uszkodzona.
  • Jeśli masz jedynie zły modem, przejdź do sekcji Modem. Jeśli masz dodatkowo uszkodzoną partycję /NVRAM, przejdź do sekcji NVRAM.
     

    ============================================================================================

Odceglanie/Modem

  • Pobierz SP Flash Tool i pełny obraz ROM-u MIUI 6 (Stable 5 V5 tutaj).
  • Wypakuj HM2013023_images_5.6.4_4.4.zip i uruchom:
    - dpinst.exe z folderu MTK-Driver/Win7 jeśli twój system operacyjny to Windows 7/8/8.1 32 bit.
    - Dpinst64.exe z folderu MTK-Driver/Win7 jeśli twój system operacyjny to Windows 7/8/8.1 64 bit.
    - Installdriver.exe z folderu MTK-Driver/XP_Vista jeśli twój system operacyjny to Windows XP/Vista 32 bit.
    - installdrv64.exe z folderu MTK-Driver/XP_Vista jeśli twój system operacyjny to Windows XP/Vista 64 bit.
    W systemie Windows 8/8.1/10 musisz zablokować Wymuszanie podpisów sterowników przed instalacją. Tu jest poradnik.
  • Uruchom flash_tool.exe z folderu SP_Flash_Tool_v5.1352.01.
  • Kliknij Scatter-loading i wybierz MT6589_Android_scatter_emmc.txt z folderu HM2013023_images_5.6.4_4.4/images/, który już wypakowałeś. Wybierz Firmware Upgrade i kliknij Download. Wyłącz swój Redmi i wyciągnij baterię. Podłącz go do komputera i po 3 sekundach włóż baterię.

    013545pnhb3a6en9kad4ik.png
  • Gdy pojawi się zielony pierścień, możesz wyłączyć SP Flash Tool, uruchomić telefon i wgrać MIUI Polska metodą 1.
     


    Ciesz się swoim w pełni działającym Xiaomi Redmi!

    ============================================================================================

NVRAM

  • Pobierz SP Flash Tool i pełny obraz ROM-u MIUI 6 (Stable 5 V5 tutaj) oraz IMEI & SN Writer.
  • Wypakuj HM2013023_images_5.6.4_4.4.zip i uruchom:
    - dpinst.exe z folderu MTK-Driver/Win7 jeśli twój system operacyjny to Windows 7/8/8.1 32 bit.
    - Dpinst64.exe z folderu MTK-Driver/Win7 jeśli twój system operacyjny to Windows 7/8/8.1 64 bit.
    - Installdriver.exe z folderu MTK-Driver/XP_Vista jeśli twój system operacyjny to Windows XP/Vista 32 bit.
    - installdrv64.exe z folderu MTK-Driver/XP_Vista jeśli twój system operacyjny to Windows XP/Vista 64 bit.
    W systemie Windows 8/8.1/10 musisz zablokować Wymuszanie podpisów sterowników przed instalacją. Tu jest poradnik.
  • Uruchom flash_tool.exe z folderu SP_Flash_Tool_v5.1352.01.
  • Kliknij Scatter-loading i wybierz MT6589_Android_scatter_emmc.txt z folderu HM2013023_images_5.6.4_4.4/images/, który już wypakowałeś.
  • Kliknij Format. Wyłącz swój Redmi i wyciągnij baterię. Podłącz go do komputera i po 3 sekundach włóż baterię.
  • Gdy pojawi się zielony pierścień, odłącz telefon i wyjmij baterię. Wybierz Download Only, kliknij Download i znów podłącz go do komputera. Po 3 sekundach włóż baterię
  • Gdy pojawi się zielony pierścień, zamknij SP Flash Tool i odłącz telefon. Wypakuj imei&sn writer v1.5.3.rar i uruchom IMEI&SN Writer.exe.
  • Wybierz SMART PHONE pod PlatForm.
  • Zaznacz wszystkie pozycje w sekcji Write Item oprócz SN.
  • Wprowadź IMEI_1 i IMEI_2 z twojego pudełka od telefonu lub spod baterii (oba te same) oraz adresy MAC BT i WIFI (np. ze starego, nieużywanego telefonu) bez dwukropków i podwójnych zer w żadnej sekcji.

    184145c0y0h088hz66h74e.png
     


    UWAGA!!! Wpisywanie IMEI i adresów MAC losowych lub innych osób jest nielegalne!!!

  • Kliknij Select DB. W pierwszym oknie wybierz BPLGUInfoCustomAppSrcP_MT6589_S00_MOLY_WR8_W1248_MD_WG_MP_V47_P9_1_3g_n, a w drugim APDB_MT6589_S01_MAIN2.1_W10.24. Obydwa te pliki są z folderu HM2013023_images_5.6.4_4.4/images/, który już wypakowałeś.
  • Włóż baterię. Kliknij Start. Podłącz telefon i odłącz gdy na ekranie pojawi się logo MI. Następnie natychmiast podłącz i czekaj, aż program rozpozna telefon.
  • Gdy program skończy, odłącz telefon i kliknij Exit.

    184215p8a87rysk7ns6mrz.png
  • Usuń backup starej partycji /NVRAM i zrób backup obecnej partycji /NVRAM w TWRP. Możesz już wgrać MIUI Polska metodą 1.

Ciesz się swoim w pełni działającym Xiaomi Redmi!

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Obraz zaktualizowany do wersji 5.6.4 na MIUI 6 z MiRecovery! ;) Oczywiście chińskiej.

Z małym zapytaniem gwoli ścisłości: czy oprogramowanie antywirusowe lub UAC (Windowa kontrola konta użytkownika) mają wpływ na fukncjonowanie SP Flash Toola? Marvinka kiedyś przez ODINa pewne cyrki wyrabiała i wtopiła na braku komunikacji, której przyczyną okazało się właśnie UAC. Wyłączenie tej funkcji, lub odpalenie aplikacji w trybie admina załatwiało sprawę. :geek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • Numb odpiął/ęła ten temat
  • 2 miesiące temu...

okazało się, że mam zwaloną partycję ram, robie wszystko jak w poradniku, używając tylko plików z systemu który podałeś i wywala mi błąd na koniec : enter meta mode fail, co moze byc tego przyczyną ?

Edytowane przez wicus97
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Pisałem w głównym wątku ale post został nieusunięty. mam problem z moim REDMI 1 TD, miałem problem z imei, bo wgrałem zły miui. potem problem rozwiałem wgrywając miui dla TD przez flash toola (jakieś chińskie). czyli zrobiłem jak podana tu metoda, tylko dla wersji TD, ale wolałbym wgrać jakiegoś nowego globala lub miui polska, i czy w ogóle mogę PL.

proszę o pomoc, albo skierowanie do działo gdzie mógłbym taką informację zamieścić, lub gdzie ona już jest, bo nie mogę znaleźć :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywalało mi "tool dl image fail". Po flashu stąd dalej to samo.

 

Dałem DA DL All with checksum w ustawieniach SP flash toola bo pisali gdzieś na necie, ze to jest rozwiazanie problemu i teraz wyskakuje błąd checksumów, wszystko idzie ok do momentu:

 

10/31/2016 21:29:22.326 FlashTool[3256][5984][D]: MainWindowCallback::slot_DADLChksum_Init(): chksum initial...(..\QT_FlashTool_Refactor\UI\src\MainWindowCallback.cpp,414)
10/31/2016 21:29:22.367 FlashTool[3256][5984][D]: MainWindowCallback::slot_DADLChksum_Init(): chksum initial...(..\QT_FlashTool_Refactor\UI\src\MainWindowCallback.cpp,414)
10/31/2016 21:29:22.384 FlashTool[3256][5984][D]: MainWindowCallback::slot_DADLChksum_Init(): chksum initial...(..\QT_FlashTool_Refactor\UI\src\MainWindowCallback.cpp,414)
10/31/2016 21:29:22.427 FlashTool[3256][5956][D]: APCore::DADownloadAll::exec(): Download result(1041)(..\QT_FlashTool_Refactor\Cmd\DADownloadAll.cpp,72)
10/31/2016 21:29:22.428 FlashTool[3256][5956][D]: APCore::DADownloadAll::exec(): Download failed.(..\QT_FlashTool_Refactor\Cmd

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, niestosowny napisał:

Pisałem w głównym wątku ale post został nieusunięty. mam problem z moim REDMI 1 TD, miałem problem z imei, bo wgrałem zły miui. potem problem rozwiałem wgrywając miui dla TD przez flash toola (jakieś chińskie). czyli zrobiłem jak podana tu metoda, tylko dla wersji TD, ale wolałbym wgrać jakiegoś nowego globala lub miui polska, i czy w ogóle mogę PL.

proszę o pomoc, albo skierowanie do działo gdzie mógłbym taką informację zamieścić, lub gdzie ona już jest, bo nie mogę znaleźć :(

Globala dla Redmi 1 praktycznie nie znajdziesz. MIUIPolska jest dawno zawieszone i to dla wersji WCDMA. Pewnie dałoby radę to wgrać, ale musiałbyś pliki modemu od TD do zipa z ROM-em wrzucić 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Numb napisał:

Globala dla Redmi 1 praktycznie nie znajdziesz. MIUIPolska jest dawno zawieszone i to dla wersji WCDMA. Pewnie dałoby radę to wgrać, ale musiałbyś pliki modemu od TD do zipa z ROM-em wrzucić 

Dzięki za odpowiedź, widzę nadzieję :). mógłbyś mi powiedzieć, które pliki odpowiadają za modem. Co mam zamienić? Byłbym wdzięczny za wskazanie z którym romem mogę tak zrobić. Rozumiem, że nawet z najnowszą wersją MIUIPolska? Ale wtedy z jakiego romu wziąć pliki od modemu, z chińskiej wersji TD. Może być z tej, którą użyłem do odzyskania IMEI? To jest JHACNAL5.0, a w updaterze pokazuje, że najnowsza wersja to JHACNAL30.0 (czy to obojętne czy z najnowszej czy ze starszej?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Conor, chętnie zrobię jak mówisz, jednak musiałbym dostać jakąś instrukcję. Rozumiem, że mam wgrać chiński rom (jakiś najnowszy?). Nie wie co to China dev? nie używałem jeszcze TWRP (czy może być ten dotykowy z instrukcji Acida? raz go próbowałem zainstalować i coś nie chciał przez recovery, mogę spróbować jeszcze raz) i nie wiem co to JBart. Będę bardzo wdzięczny za podpowiedzi co mam zrobić po kolei i jakiego romu użyć (czy tam china dev).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Próbuję odceglić tym sposobem redmi note wcdma 2 gb ram w telefonie działa tylko oryginalne mi-recovery i nic innego niestety nie mam romu w pamięci tel.

windows 10 nie instaluje sterowników (bez baterii też) sterowniki usb-MTK próbowałem instalować różnymi metodami z instalek i przez panel sterowania .Niestety po podłączeniu telefonu następuje komunikat o nierozpoznanym urzadzeniu i po kilku sekundach znika urządzenie z panelu sterowania.Miałem już do czynienia w przypadku innych telefonów z flash tool i zawsze komputer rozpoznawał zainstalowane sterowniki .Bardzo proszę o pomoc redmi wcdma to bardzo fajny tel a ja tracę już nadzieję na naprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
Gość mniamek75
Dnia 18.07.2014 o 19:58, Numb napisał:

NVRAM

  • Pobierz SP Flash Tool i pełny obraz ROM-u MIUI 6 (Stable 5 V5 tutaj) oraz IMEI & SN Writer.
  • Wypakuj HM2013023_images_5.6.4_4.4.zip i uruchom:
    - dpinst.exe z folderu MTK-Driver/Win7 jeśli twój system operacyjny to Windows 7/8/8.1 32 bit.
    - Dpinst64.exe z folderu MTK-Driver/Win7 jeśli twój system operacyjny to Windows 7/8/8.1 64 bit.
    - Installdriver.exe z folderu MTK-Driver/XP_Vista jeśli twój system operacyjny to Windows XP/Vista 32 bit.
    - installdrv64.exe z folderu MTK-Driver/XP_Vista jeśli twój system operacyjny to Windows XP/Vista 64 bit.
    W systemie Windows 8/8.1/10 musisz zablokować Wymuszanie podpisów sterowników przed instalacją. Tu jest poradnik.
  • Uruchom flash_tool.exe z folderu SP_Flash_Tool_v5.1352.01.
  • Kliknij Scatter-loading i wybierz MT6589_Android_scatter_emmc.txt z folderu HM2013023_images_5.6.4_4.4/images/, który już wypakowałeś.
  • Kliknij Format. Wyłącz swój Redmi i wyciągnij baterię. Podłącz go do komputera i po 3 sekundach włóż baterię.
  • Gdy pojawi się zielony pierścień, odłącz telefon i wyjmij baterię. Wybierz Download Only, kliknij Download i znów podłącz go do komputera. Po 3 sekundach włóż baterię
  • Gdy pojawi się zielony pierścień, zamknij SP Flash Tool i odłącz telefon. Wypakuj imei&sn writer v1.5.3.rar i uruchom IMEI&SN Writer.exe.
  • Wybierz SMART PHONE pod PlatForm.
  • Zaznacz wszystkie pozycje w sekcji Write Item oprócz SN.
  • Wprowadź IMEI_1 i IMEI_2 z twojego pudełka od telefonu lub spod baterii (oba te same) oraz adresy MAC BT i WIFI (np. ze starego, nieużywanego telefonu) bez dwukropków i podwójnych zer w żadnej sekcji.

    184145c0y0h088hz66h74e.png
     


    UWAGA!!! Wpisywanie IMEI i adresów MAC losowych lub innych osób jest nielegalne!!!

  • Kliknij Select DB. W pierwszym oknie wybierz BPLGUInfoCustomAppSrcP_MT6589_S00_MOLY_WR8_W1248_MD_WG_MP_V47_P9_1_3g_n, a w drugim APDB_MT6589_S01_MAIN2.1_W10.24. Obydwa te pliki są z folderu HM2013023_images_5.6.4_4.4/images/, który już wypakowałeś.
  • Włóż baterię. Kliknij Start. Podłącz telefon i odłącz gdy na ekranie pojawi się logo MI. Następnie natychmiast podłącz i czekaj, aż program rozpozna telefon.
  • Gdy program skończy, odłącz telefon i kliknij Exit.

    184215p8a87rysk7ns6mrz.png
  • Usuń backup starej partycji /NVRAM i zrób backup obecnej partycji /NVRAM w TWRP. Możesz już wgrać MIUI Polska metodą 1.

Ciesz się swoim w pełni działającym Xiaomi Redmi!

Witam,

Właśnie chciałbym naprawić w swoim RN3 MTK partycje NVRAM  mam parę pytań:

Obecnie zinstalowany ma global 6.12.15 czyli koniecznie muszę MIFLASH-em wgrać najnowszy china dev. i na nim działać SN Writerem?

Czy właśnie z tego tego obrazu romu mam wyciągnąć plik:

APDB_MT6795_S01_L0.MP6_W16.38 czy ten APDB_MT6795_S01_L0.MP6_W16.38_ENUM ?

a także:

BPLGUInfoCustomAppSrcP_MT6795_S00_MOLY_LR9_W1423_MD_LWTG_MP_V24_P55_1_ltg_n, czy ten drugi 

BPLGUInfoCustomAppSrcP_MT6795_S00_MOLY_LR9_W1423_MD_LWTG_MP_V24_P55_1_lwg_n

I czy mogę skopiować adres WI-FI starego iphona który leży w szufladzie służy tylko do słuchania audiobooków ?

Czy oprócz IMEI należy naprawiać także BT ? czy nie jest to konieczne żeby ta partycja była naprawiona ?

Dzieki.

Edytowane przez mniamek75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mniamek75 napisał:

Witam,

Właśnie chciałbym naprawić w swoim RN3 MTK partycje NVRAM  mam parę pytań:

Obecnie zinstalowany ma global 6.12.15 czyli koniecznie muszę MIFLASH-em wgrać najnowszy china dev. i na nim działać SN Writerem?

Czy właśnie z tego tego obrazu romu mam wyciągnąć plik:

APDB_MT6795_S01_L0.MP6_W16.38 czy ten APDB_MT6795_S01_L0.MP6_W16.38_ENUM ?

a także:

BPLGUInfoCustomAppSrcP_MT6795_S00_MOLY_LR9_W1423_MD_LWTG_MP_V24_P55_1_ltg_n, czy ten drugi 

BPLGUInfoCustomAppSrcP_MT6795_S00_MOLY_LR9_W1423_MD_LWTG_MP_V24_P55_1_lwg_n

I czy mogę skopiować adres WI-FI starego iphona który leży w szufladzie służy tylko do słuchania audiobooków ?

Czy oprócz IMEI należy naprawiać także BT ? czy nie jest to konieczne żeby ta partycja była naprawiona ?

Dzieki.

W Note 2 i nowszych ta metoda nie jest konieczna, da chyba radę przez komendy AT w Engineer Mode.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mniamek75
35 minut temu, Numb napisał:

W Note 2 i nowszych ta metoda nie jest konieczna, da chyba radę przez komendy AT w Engineer Mode.

To byłoby super ale ... już naprawiałem komendami IMEI-e a czy da się naprawić to:IMG_20161222_154101.jpg

czyli tak szczerze nie wiem co, wi-fi adres? i dlatego cała partycja jest przez to zepsuta. Jak to naprawić. W TWRP przy instalowaniu czegokolwiek wyskakuje błąd (który w zasadzie jest nie istotny przy instalacji)ale backup'a pełnego nie zrobię chyba że nieodchacze ostatniej pozycji :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@mniamek75 Tak, to jest brak adresu MAC Wi-Fi (random zaczynający się od 00:). Czyli zostaje flashowanie SN Writerem.

Co do reszty mogę się tylko domyślać. APDB to pewnie ten bez ENUM na końcu (w Redmi 1 nie było), a BPLGU to pewnie z lwg na końcu (obstawiam lwg jako WCDMA i ltg jako TD-SCDMA), chyba że masz wersję TD, to ten drugi. Jak już wpisujesz to wpisz wszystko, bo z BT też możesz mieć w przyszłości problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość mniamek75
@mniamek75 Tak, to jest brak adresu MAC Wi-Fi (random zaczynający się od 00:). Czyli zostaje flashowanie SN Writerem.
Co do reszty mogę się tylko domyślać. APDB to pewnie ten bez ENUM na końcu (w Redmi 1 nie było), a BPLGU to pewnie z lwg na końcu (obstawiam lwg jako WCDMA i ltg jako TD-SCDMA), chyba że masz wersję TD, to ten drugi. Jak już wpisujesz to wpisz wszystko, bo z BT też możesz mieć w przyszłości problemy.

Witam,
Niestety nie dałem rady z tym SN Writerem wyskakiwał jakiś błąd i nie flashowało. W zasadzie błąd partycji nvram mi nie przeszkadza.
enginer mode i komenda naprawia IMEI tylko tymczasowo do następnego flash-a a później ten błąd ID urządzenie !!!
Dzięki
Wesołych Świąt

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...