Skocz do zawartości

Nie dziala LTE advanced z siecia orange


redminote2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Nie wiem dlaczego, ale nie dziala mi agregacja pasm w sieci orange.

Ustawilem na nowo apn wedlug tego (ten co sie ustawil automatycznie byl troche inny) http://ustaw.orange.pl/manual.aspx

Spoiler

Aby skonfigurować Internet w telefonie Xiaomi Mi 5s, należy postępować według poniższych wskazówek:

    Kliknij  USTAWIENIA
    W zakładce SIECI ZWYKŁE I BEZPRZEWODOWE wejdź w SIECI KOMÓRKOWE
    Zaznacz pole DANE MOBILNE
    W zakładce KARTY SIM wejdź w PUNKTY DOSTĘPOWE
    Wybierz NOWY APN
    Jako NAZWA ustaw Orange Internet
    W polu APN wpisz internetipv6
    W polu NAZWA UŻYTKOWNIKA wpisz internet
    W polu HASŁO wpisz internet
    Jako TYP UWIERZYTELNIANIA wybierz PAP LUB CHAP
    Jako TYP APN wpisz default
    Pole PROTOKÓŁ APN ustaw na IPv6
    Naciśnij WIĘCEJ i ZAPISZ
    Na liście APN zaznacz Orange Internet
    Powróć do głównego menu i wybierz INTERNET
    Naciśnij MENU i wybierz USTAWIENIA
    Wejdź w ZAAWANSOWANE
    Przejdź do STRONA DOMOWA następnie wybierz WŁASNE
    W pole USTAW JAKO wpisz www.orange.pl i naciśnij OK

ale to nic nie dalo.  Telefon na pewno jest sprawny poniewaz, lte+ w sieci play dziala. Rom 7.10.12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam co prawda Mi5 ale problem agregacji wynika najprawdopodobniej z tego, że Orange potrzebuje to robić łącznie z B20, a nasze telefony nie mają tego pasma. Mój telefon agreguje tylko z Play a próbowałem wszystkich oprócz TMobile w różnych lokalizacjach.

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
1 minutę temu, redminote2 napisał:

No u mnie na mi5s jest identycznie. Tylko pytanie czy to jest problem z miui czy moze z hardware?

Jeżeli w Play agreguje, a w Orange nie, to raczej problem jest po stronie Orange i ich zasad agregacji pasm... Może mają jakieś dodatkowe... wymogi? Kto tych cwaniaków tam wie...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak dodatkowe wymogi do LTE-A. Poprostu widocznie w Playu ma inne pasma dostępne niż w Orange i tu działa agregacja a tam nie. Nie wszystkie telefony obsługują wszystkie kombinacje. Mój leeco na przykład nie potrafi z niczym 800MHz agregować, pomimo tego że obsługuje to pasmo. 1800+2600 działa bez problemu. 800+1800 już nie, pomimo tego że oba są dostępne w eterze

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, tpawel napisał:

Nie ma czegoś takiego jak dodatkowe wymogi do LTE-A. Poprostu widocznie w Playu ma inne pasma dostępne niż w Orange i tu działa agregacja a tam nie.

Troszku sobie zaprzeczasz... Dane pasma są wymaganiami do działania LET-A, jeżeli w Play działa, a w Orange nie, to znaczy, że Orange wymaga innych pasm do agregacji, czyli jest to inny wymóg... "Dodatkowy" ma tutaj raczej znaczenie "inne". Play ma dowolność łączenia pasm (nie ważne które pasma są dostępne, ważne, aby to były 2 lub więcej, 800/1800/2100/2600), Orange z tego co wiem, wymaga 1800+2600 + ew 800, nie wiem, czy wykorzystują 2100 do LTE, czy nadal tylko do HSPA+ ale info jest z for Orange i nie wiem na ile aktualne :P. Reasumując, z moich wstępnych informacji ze strony Orange i Play, to w Orange brakuje 2100, telefony z CAT6 mają problemy z agregacją pasma 800Hz, a może być ciężko znaleźć 1800 i 2600 obok siebie, co więcej, LTE+ niby pojawia się dopiero przy agregacji 3 pasm (przy 2 się nie pojawi). Jeżeli coś się nie zgadza, chętnie się dowiem czegoś nowego, bo informacje z for Orange/Play to jest jeden wielki śmietnik i ciężko cokolwiek wyciągnąć z nich :(.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żona też ma le pro3 z kartą plusa i ma ciągle LTE+, ale transfery takie, że szkoda gadać. U nas jest na pewno 1800 i 2600 z orange (wiem bo mamy przekaźnik 5GHz obok orange i kiedyś się z nimi celnąłem). W innym miejscu mamy z PLAY i tam mówili mi, że montują straszne G...O względem konkurencji i sami się dzisiwią, że to działa :) Słowa PLAYowca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do agregacji potrzebne są conajmniej dwa (2CA) dostepne pasma. Nie ważne w jakiej sieci, nie ważne jakie. W Playu stosunkowo najłatwiej o LTE-A bo mają wąskie szerokości i muszą ładować na stacji kilka pasm. Taki mini mini standard to 800+1800+2100. 25MHz w sumie. I z tego w 64QAM i Mimo 2x2 będzie tylko max 187,5Mbps.
W Orange jest masa stacji z jednym pasmem LTE tylko ( miejskie z lte1800, wiejskie tylko z lte800)
W plusie 800/900+1800 to taki standard. I też z tego jest 25MHz, ale te 800/900 to tylko 5Mhz, więc bez LTE-A na zwykłym LTE mają aż 20MHz.
Co do LTE2100 w Orange to od nowego roku testowo było kilka miast uruchomionych, niestety kosztem hspa+DC ( po refarmingu zostaje zwykle hspa+).
Podobno teraz od maja idzie to w Polskę już na ostro, parę stacji w Warszawie i okolicach już świeci. Jednym z miast testowych były np Błonie. Tam też jako pierwsi w PL komercyjnie w ramach N! odpalili 4CA 800+1800+2100+2600MHz, razem 45MHz,tyle co w plusie na stacjach 3CA z 800/900+1800+2600 MHz.
Plus ma zacząć uruchamiać LTE2100 też w tym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli, reasumując to co napisałeś @tpawel brak 2100 aktualnie w Orange może skutkować różnicami w LTE+ między Play, a Orange, gdzie Play posiada 4 pasma, a Orange 3, z czego praktycznie nigdzie nie mają kilku koło siebie. Tylko jeszcze, czy to prawda, że przy agregacji 2 pasm nie wyświetla się LTE+?

@witek_77 Ja bym te wszystkie "słowa pracowników sieci" brał z przymrużeniem oka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spotkałem się kiedyś z informacją że niektóre telefony, pomimo tego że jest LTE-A nie pokazują plusa kiedy szerokość zagregowanych pasm jest węższa niż 25 MHz. Czyli agregując np w Playu 1800 i 2100 nie byłoby widać.
Niektóre redmi znowu po próbie odblokowania LTE-A plusik pokazywały ,ale znowu agregacji wcale nie było :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej Mi MIX, obecnie Mi MIX2. W obydwu mam bardzo często zasięg LTE+. Być może to kwestia odległości od nadajnika...? Fakt, że mieszkam w mieście wojewódzkim, co może mieć znaczenie. Z drugiej strony jednak Orange ma w zasadzie wszędzie nadajniki identyczne, więc może to kwestia anteny w telefonie? Albo samego modułu GSM?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieszkam poza większym miastem (jakieś 25km od Gdańska) non stop mam na Mi5 LTE+ w Play, według btsearch mam tutaj 4 pasma od Play (800,1800,2100,2600), Orange u mnie ma 3 (800,1800,2600) i na karcie Orange LTE+ nie uświadczam (patrząc na to, że Mi5 nie wspiera 800, to mam jedynie 2 pasma od Orange do użytku). Być może informacja, którą uzyskałem od Play'a o tym, że telefony nie pokazują LTE+ przy agregacji 2 pasm jest prawdą i dlatego innym na reszcie modeli od Xiaomi (a nawet innych producentów) nie pokazuje "+" mimo tego, że 2 pasma są agregowane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogladam sobie tutaj jak sytuacja na BTS wygląda i może znam przyczynę. KAŻDY przekaźnik w Pszczynie i okolicach ma 800/2600 z ORANGE a 1800 jest z NetWorks!. Czyli w skrócie mamy albo 2600/800 (czego nie obsługuje mi5s/mi6 itd) oraz 1800 ale od networksa na innym sprzęcie. Może to jest przyczyna ? Druga opcja to brak agregacji tych dwóch 1800/2600, bo co najlepsze PLAY ma na kominie  800/1800/2100 (nie ma 2600) i jest LTE+. Czyli nasze MI5/6 na pewno mają agregację na 1800/2100

Edytowane przez witek_77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, witek_77 napisał:

Czyli nasze MI5/6 na pewno mają agregację na 1800/2100

2600 Mi5 i Mi6 także ma, jedynie 800 nie ma, także w Playu na Mi5/Mi5s/Mi6 zagregujesz 1800/2100/2600 w Orange jedynie 1800/2600, bo oni 2100 dopiero wdrażają w LTE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak wiem ze mi5/6 to obsługuje. Chodzi o to, że 1800 ma networks a orange 800/2600. Z tego wynika, że tam gdzie ludzie mają LTE+ z orange to albo już jest 2100 albo cały przekaźnik łacznie z 1800 jest od orange na jednym urzadzeniu. No nic no zostaje tylko gdybać i czekać na 800 w serii MI lub działające wszędzie 2100. Aczkolwiek mi nie brakuje prędkości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że pasma są rozdzielone na Orange oraz Networks nie ma nic do rzeczy i częstotliwości 1800 i 2600 powinno agregować. Być może w firmware mi5s jest coś sknocone, a jeśli tak to raczej nigdy nie doczekamy się poprawki.

LTE+ pojawia się już przy agregacji dwóch pasm, można to sprawdzić apka network signal guru.df5d3a31175d71d712306810a02fbee7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@redminote2 Niby pokazuje 2xCA, a jednak w opisie masz, że pasmo jest tylko 10MHz z 1800, gdzie Orange ma chyba 15MHz, coś mi tam nie gra :o. Sama apka ma dość średnie oceny, więc też może coś źle pokazywać. Nie wiem. Według forum Orange/Play przy agregacji 2 pasm telefon nie zawsze musi pokazywać LTE+, dopiero przy 3 jest to pewne. No i dlaczego w firmware miałoby być coś sknocone, jeżeli na Play'u pokazuje, a na Orange nie, a jedyną różnicą między Orange i Play jest rozmieszczenie nadajników i brak pasma 2100 w LTE u Orange.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robilem test na karcie Play, zeby pokazac, ze juz przy 2xCA pokazuje lte+. Aplikacja ma niskie oceny przez nachalna reklame, ktora wyskakuje co kilka sekund i ktora przyslania wazne informacje (np. numer nadajnika, sila sygnalu), przez  samoistne przeskakiwanie okien na telefonach z dual sim (ale to chyba juz zostalo naprawione) i pewnie czesciowo przez to, ze aplikacja wymaga roota (co jest normalna rzecza), a jest wielu nieogarow ktorzy nie ogarniaja co to jest root i do czego sluzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co nie zmienia faktu, że play ci zagregował 1800 i 2100 którgo orange nie ma. Nie mam roota chwilowo bo chce nacieszyc się dobrą baterią jeszcze jakiś czas, ale jak zrobie sobie jakiegos softa to zobacze co mi apka pokaze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...