Skocz do zawartości

DualSIM do internetu


feaR

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam dwie karty ORANGE. Jedna z tych kart w slocie nr 2 została kupiona jedynie ze względu na pakiet internetowy  i tylko do tego celu będzie wykorzystywana. Gdzie mogę wymusić żeby po włączeniu transmisji danych i utworzeniu hotspota zużycie GB szło tylko z karty sim w slocie nr 2?? Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapoznaj się z Samouczkiem MIUIPolska: https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.zdunex25.tutorial

Ustawienia -> Karty SIM i dane mobilne -> Internet.

Tak trudno zajrzeć do Menu i przejrzeć opcje? Łatwiej i szybciej założyć konto i bez korzystanie z wyszukiwarki czy zapoznania się z informacjami na Forum, założyć nowy wątek...

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi odblokował(a) ten temat
11 minut temu, feaR napisał:

Nie do końca tą ścieżką dostałem się już wcześniej do ustawień, ale ustawiłem tak jak na screenie widać. Pytam bo wg paska powiadomień to karta sim1 korzysta z 3G. Nie mogą obie karty pracować w 4G/LTE? Czy to czasem nie wpłynie na jakość rozmów i ogólnie zasięgu?

W niektórych modelach obydwie karty mogę pracować w LTE. W innych, jedna w LTE, druga w 3G. I jak przypuszczam, ta druga opcja odnosi się do serii Redmi. Skoro druga karta jest przeznaczona do Internetu, przełożyłbym ją do pierwszego slotu, zmienił ustawienie w Menu. Wówczas będziesz miał prędkość LTE. Na drugiej karcie, służącej do rozmów, przesył danych jest zbędny.

Wskaźnik przesyłu danych jest jeden. To z uwagi na fakt, że większość telefonów ma dual SIM w trybie pasywnym. Oznacza to, że tylko z jednej karty w danym czasie można korzystać. W podanej zakładce ustawiasz przesył dla określonej karty SIM i z niej odbywa się transmisja danych.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg tych ustawień ze screena nie jest czasem tak, że slot 1 (nazwa Orange) , które jak widać na pasku ma sieć 3G ma być defacto do rozmów i dlatego ma sieć 3G, a slot nr 2 nazwany Orange Internet ma być do transmisji danych i tym samym ma na pasku LTE i po lewej stronie nazwy Orange LTE jest wskaźnik transmisji danych informujący, że internet jest pobierany z karty w slocie nr 2? Dobrze rozumiem? Czy już pomieszałem i trzeba przełożyć karty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, feaR napisał:

Wg tych ustawień ze screena nie jest czasem tak, że slot 1 (nazwa Orange) , które jak widać na pasku ma sieć 3G ma być defacto do rozmów i dlatego ma sieć 3G, a slot nr 2 nazwany Orange Internet ma być do transmisji danych i tym samym ma na pasku LTE i po lewej stronie nazwy Orange LTE jest wskaźnik transmisji danych informujący, że internet jest pobierany z karty w slocie nr 2? Dobrze rozumiem? Czy już pomieszałem i trzeba przełożyć karty?

Slot nr 2 powinien być do rozmów, bo nie obsługuje LTE. Slot nr 1 do Internetu. No i zmiana ustawienia w Menu, przełączając karty w ustawieniu "Internet".

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 30.10.2017 o 12:37, feaR napisał:

A więc wszystko jasne. 

Slot nr 1 - obsługa LTE więc do internetu

Slot nr 2 - bez LTE więc rozmowy.

 

W wersji Note 4 global version jest tak samo?

Dzięki za pomoc.

Ja mam 4 Global i obojętne czy 1 czy 2 slot tam gdzie ustawie internet tam jest LTE a na drugiej już tylko 3G 

Teraz zamówiłem sobie adapter żeby korzystać z dual sim i karty pamieć 

Hybrid-Double-Dual-SIM-Card-Micro-SD-Adapter-Extender-2-Nano-SIM-Adapter-for-Android-XIAOMI.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 30.10.2017 o 12:02, mrosi napisał:

Skoro druga karta jest przeznaczona do Internetu, przełożyłbym ją do pierwszego slotu

 

Jako, że jestem w trakcie przenoszenia numeru do innego operatora, przez tydzień jestem skazany na korzystanie z tymczasowego numeru u nowego.
Tak więc korzystam na ten czas z dual sim.

Umiejscowienie karty SIM służącej do internetu nie ma istotnego znaczenia, gdyż SIM1, jak i również SIM2 obsługują LTE.
Jest tylko pewien haczyk - tylko jedna karta może obsługiwać LTE, natomiast druga będzie skazana na 3G.

Więc na przyszłość - żonglowanie kartami nie ma sensu. Kwestia wybrania karty sim do internetu w ustawieniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Hewret napisał:

Więc na przyszłość - żonglowanie kartami nie ma sensu. Kwestia wybrania karty sim do internetu w ustawieniach.

Mylisz się. Jest to zależne od telefonu (marki, modelu).

Dlatego napisałem, ze "przypuszczam, bo nie wiem jak jest w tym konkretnie przypadku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • mrosi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...