Skocz do zawartości

Ogólne wrażenia


davi.th

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam Mix'a 2 od tygodnia i w pełni potwierdzam opinię @Lech100

Wydajność topowa, jestem mile zaskoczony baterią - SOT zbliżający się do 4 godzin nie jest problemem, przy blisko 90 minutach rozmów via zestaw BT. 

Aparat - nie zrobiłem dotąd wielu zdjęć, ale wydaje się całkiem niezły - tutaj nieco próbek (większość z ręki bez flasha) - folder będę uzupełniać. https://photos.app.goo.gl/djqSZvSucq22Brol2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie boję się trochę tego aparatu, czytałem recenzje, że MIX 2 robi jednak bardzo średnie zdjęcia i trochę mnie to boli tak szczerze, że pomimo nie oszukujmy się nie małej ceny za ten telefon, nadal robi on średnie zdjęcia, dodatkowo brakuje mi drugiego obiektywu i trybu portretowego :/

Jednakże mimo wszystko chyba skuszę się ku niemu, planuje go zamówić z Ali za pośrednictwem Hong Kong Goldway, co o tym sądzicie?

Btw, dzięki za odpowiedzi!
 

Edytowane przez davi.th
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wspominałem na razie nie robiłem zbyt wielu zdjęć, ale w przypadku zdjęć z ręki i przy sztucznym oświetleniu te z mixa bardziej mi się podobają niż te z Mi6 - ale to moja subiektywna ocena. 

Przyznam, że kolejny raz miłe zaskoczyła mnie bateria - SOT ponad 6h i zostało mi blisko 30% 

Oczywiście wszelkie powiadomienia push z aplikacji zablokowane (poza messengerem i gmailem) 

System na pokładzie to xiaomi.eu - dodatkowo root + Greenify (magisk mode) - niestety jeszcze bez xposed framework z którego instalacją na mixie jest problem. 

Tutaj screeny http://bit.ly/2ymjtoR

Edytowane przez Zexon72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, milenium17 napisał:

@davi.th

Tu są fotki (wewnątrz recki) + oryginały

w GearBest masz wersję 64 GB taniej niż na Ali

http://miboy.pl/2017/10/29/xiaomi-mi-mix-2/

Ciekawa recenzja, dobrze jest poznać czyjś inny punkt widzenia.
Zauważyłem, że zdjęcia w dzień wychodzą naprawdę fajne, w nocy jest niestety trochę gorzej :/
Dodatkowo dodam, że kupon niestety, ale stracił ważność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.11.2017 o 17:08, Silut napisał:

Ma ktoś porównanie z S8 ? Mam mi5 chcę mix2 tylko pozbędę się S8. Są jakieś promo 128/256? Pozdrawiam

S8 zdecydowanie mniejszy i bardziej poręczny. Aparat w Samsungu oczywiście lepszy. Oba smartfony są świetnie wykonane. W S8 OLED robi robotę, takiego ekranu brakuje mi w Mi Mix 2. 

Recenzja Mi Mix 2: http://www.instalki.pl/testy/hardware/28774-xiaomi-mi-mix-2.html

Tutaj znajdziesz cenę na wersję 128 GB: https://goo.gl/pptMDa  około 2000 zł więc zdecydowanie taniej niż S8. 

Mi_Mix_2_1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może dać znać jak poszła zmiana rom'u w mi mix 2? Jakiś tutorial z którego korzystacie...Po kilku tygodniach poddaje się bo non stop coś jest nie tak. Ściągam na okrągło sterowiki bo albo komp nie rozpoznaje urządzenia albo podczas aktualizacji coś się wywala. Pisałam w ostatnim poście jak to wygląda :

"Witam od kilku dni próbuje przebrnąć przez kolejne etapy poniższego filmu.  https://www.youtube.com/watch?v=493NflCKaYANiestety  przy włączeniu Minimal Adb komputer nie widzi telefonu, to samo w Xiaomi Mi Flash. Czy jest to związane ze sterownikami? Po próbie aktualizacji sterowników system informuje, że nie mógł ich odnaleźć..Ściągam sterowniki, wskazuje ścieżkę, zaczynam instalować...i kolejna informacja,że podczas instalacji tego urządzenia system napotkał na błąd... Jakieś pomysły? Telefon to Xiaomi Mi Mix 2 (chinese version)"

Może są jakieś inne sposoby ponieważ urządzenie jest nowe trudno znaleźć dokładną instrukcję przejścia na MIUI POLSKA.

Bardzo proszę o pomoc ponieważ cala frajda z użytkowania MI MIX 2 poszła w cholerę :/

screen.jpg.fca5433bb0bd3e4bb7ab3eb8821560b2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Właśnie jestem po instalacji miuipolska, wszystko śmiga.Telefon kupiony z gearbest.

Dnia 12.11.2017 o 10:01, bravoorkey napisał:

Może są jakieś inne sposoby ponieważ urządzenie jest nowe trudno znaleźć dokładną instrukcję przejścia na MIUI POLSKA.

Bardzo proszę o pomoc ponieważ cala frajda z użytkowania MI MIX 2 poszła w cholerę :/

Zainstaluj dodatkowo Mi Pc Suite, tam są sterowniki. Powinno pomóc, to taka najprostsza droga

Edytowane przez mrosi
Po co przewalasz cały cytowany post, łącznie z obrazkiem...?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, mrosi napisał:

Mam wrażenie, że owszem, od Mi Note Pro to może Mi MIX 2 jest lepszy. Od Mi MIX 1 już niekoniecznie... Wszystkie recenzje i wideorecenzje mówią w zasadzie jednym głosem: w stosunku do pierwszej generacji to krok wstecz, pomimo nowszego SoC...

To samo sadze, dlatego ja czekam na swojego mi mix 1 256 gb... 

zalezy mi tez na wsparciu a u mi mixa 2 magicy z xda leza... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smartfon świetnie wykonany, spasowanie i materiały to naprawdę topka. Sam telefon jednak jest dość ciężki (szczególnie jeśli mam porównywać z leciutkim mi5) i jak dla mnie nieco nieporęczny (wiedziałem na co się piszę więc nie jest to dla mnie aż taka wada) Ekran świetna sprawa, ogromny, szczegółowy i ma świetne kolory. Dźwięk ok, rzadko kiedy korzystam z zewnętrznego głośnika. Pięta achillesowa - aparat. Liczę po cichu że to wina starszego oprogramowania które póki co posiadam, bo jeśli nie to muszę powiedzieć że zdjęcia są gorzej niż tragiczne. Rozmazane, bez szczegółów w przybliżeniu, z dziwnymi kolorami... Ciężko mi chociaż jedną pozytywną rzecz znaleźć. W bezpośrednim porównaniu starszy Mi5 robi zdjęcia przynajmniej o 2 klasy wyżej.

 

Aktualizacja: po kilku dniach więcej stwierdzam że aparat nie jest aż taki zły. Nie umywa się co prawda do topki, ale w dzień potrafi zrobić całkiem przyjemne zdjęcie. W nocy jest sporo gorzej, ale o ile ktoś nie jest zapalonym fotografem to myślę że będzie ok.

Edytowane przez a3z4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam ten smartfon od kilku dni i powiem, że jedna rzecz mnie martwi - wyświetlacz. Ogólnie super, ale maksymalna jasność nie powala i szczerze jest dużo gorzej niż w Mi5. Poza tym w Mi5 jasność ustawioną miałem na ok. 60%, tutaj musi być 80%. Też macie takie odczucia, że mogłoby być lepiej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, El Madridista napisał:

Mam ten smartfon od kilku dni i powiem, że jedna rzecz mnie martwi - wyświetlacz. Ogólnie super, ale maksymalna jasność nie powala i szczerze jest dużo gorzej niż w Mi5. Poza tym w Mi5 jasność ustawioną miałem na ok. 60%, tutaj musi być 80%. Też macie takie odczucia, że mogłoby być lepiej?

Z jasnością nie mam problemu, mam ustawione na 60% i jest ok. Jak dam na 100% to świeci jak latarka. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lech100 napisał:

Z jasnością nie mam problemu, mam ustawione na 60% i jest ok. Jak dam na 100% to świeci jak latarka. 

To dziwne, bo u mnie na 60 to ekran zdecydowanie zbyt ciemny i boję się, że 100% może nie być wystarczające przy ostrym słońcu.

Zauważyłem jeszcze jedno, głośnik minimalnie syczy kilka sekund po odtworzeniu jakiegokolwiek dźwięku. Nie jest to głośne, trzeba przyłożyć do ucha, ale jednak występuje. Masz podobnie? Jaka wersja MIUI? U mnie obecnie 9.2.3.0 (NDEMIEK).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, El Madridista napisał:

To dziwne, bo u mnie na 60 to ekran zdecydowanie zbyt ciemny i boję się, że 100% może nie być wystarczające przy ostrym słońcu.

Zauważyłem jeszcze jedno, głośnik minimalnie syczy kilka sekund po odtworzeniu jakiegokolwiek dźwięku. Nie jest to głośne, trzeba przyłożyć do ucha, ale jednak występuje. Masz podobnie? Jaka wersja MIUI? U mnie obecnie 9.2.3.0 (NDEMIEK).

Moja wersja to Xiaomi eu. 8.1.25 (rozwojowa) . Nie zauważyłem żeby głośnik syczał. 

Edytowane przez Lech100
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój mi mix2 na romie eu. 8.1.25 jeżeli chodzi o jasność ekranu to mogę( robiąc max) używać go jako latarki i iść do piwnicy i szukać np. śladów po ślimakach - a tak na poważnie to mam dostęp do dwóch jeszcze mi mix2 i wszystkie mają b.jasne ekrany(około 60% to nawet za dużo);-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dałem sobie spokój z wyświetlaczem, jest ok. To po Mi5 być może mi się wydawało, że jest słabo, bo faktycznie jest gorzej, ale wciąż wystarczająco.

Szumienie w głośniku nadal występuje przy wcisnięciu jakiejkolwiek aplikacji, ustawień, etc... przez kilka sekund po kliknięciu.

No i zauważyłem kolejną dziwną przypadłość, przy słuchaniu dźwięku na słuchawkach przy każdym powiadomieniu, czy grzebaniu w telefonie dźwięk się przycisza, aby po kilku sekundach wrócić do normalnego poziomu, oczywiście jeśli nic na nim nie robię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...