Skocz do zawartości

Szybki spadek baterii, wyłączanie telefonu


Bombka27

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Jestem użytkownikiem Mi5 Pro, od jakiegoś czasu zauważyłem szybsze spadki baterii, a po zainstalowaniu nowej aktualizacji systemu miui 9 global 7.10.19 beta już nie można normalnie funkcjonować. Kiedy coś robię na telefonie są spadki o kilkadziesiąt procent w pół godziny, godzinę pojawia się informacja że bateria jest mocno drenowana i po chwili wyłącza się telefon. Wyłącza się zwykle przy ok. 20 % baterii ale ostatnio wyłączył mi się przy 40% i nie mogłem go włączyć ponownie, dopiero podpięcie pod power bank pozwoliło na uruchomienie. A gdy są te wyłączenia przy tych 20% na power banku bateria ładuje się do 70% w ok. 5 min. Wczoraj wyłączyłem wszystkie programy, internet, obniżyłem jasność na min, włączyłem oszczędzanie baterii i z 50% wystarczyło na 2 godziny. Czy problem może leżeć w systemie i zainstalować starszą wersje czy już wymiana baterii ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Witam forumowiczów. Może ktoś miał taki problem  jak ja i będzie mi w stanie pomóc. Przechodząc do sedna telefon od jakiegoś czasu (nie jestem w stanie precyzyjnie określić), przy 10% lub mniej procentach baterii po prostu się wyłącza i nie da się włączyć, tak jakby rozładował się do końca. 

Wersja android 6.0.1 MXB48T

Wersja MIUI Global 8.1 Stablina 8.1.2.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lycha to jasne jak słońce - bateria do wymiany, a jej zużycie mogłeś przyśpieszyć jeśli regularnie pozwalales jej rozładować się poniżej 15%. Późniejsze ładowanie na full dokończyło dzieła zniszczenia.

Niestety wciąż większość użytkowników elektroniki ma stare nawyki z czasów ogniw NiMH. 

Edytowane przez Zexon72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam, mam problem z baterią od dłuższego czasu, gdy użytkuje telefon i bateria zejdzie raz do 20%  raz do 10%, dzisiaj było 35% to telefon nagle się wyłącza. Następnie gdy próbuje go włączyć to pokazuje stan baterii 2% i znowu się wyłącza. Po podłączeniu do ładowarki zaczyna się ładować i startuje od 20% czy też od tylu na ile procentach się wyłączył. Ktoś wie czy da sie to naprawić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam 

Mam problem z moim telefonem mianowicie gdy ma miej więcej 20% się wyłącza i nie można go włączyć wtedy podłączam go do ładowania i nie ukazuję żadnych oznak życia.

Czasami nawet jak ma 40% to się wyłącza, czasami po prostu w kieszeni się wyłącza .

Raz cały telefon był bardzo gorący i szybko się rozładował ale od tamtego czasu więcej razy to się nie powtórzyło.

Po 3 godzinach go odłączam i próbuję włączyć po jakieś próbie się włącza i działa normalnie i potem znowu jak ma 20% to się wyłącza i tak dalej....

Oraz telefon nie może być rozpoznany przez komputer próbowałem prawie wszystkiego , przez to nie mogę zmienić ROM itd.

Myślę że to bateria ale z drugiej strony mam też gwarancję 2 letnią dlatego nie wiem czy lepiej go wysłać na gwarancję czy samemu naprawić

ponieważ nie jestem na 100% pewny że  to bateria.

Ale z drugiej strony boję się wysyłać na gwarancję telefon ponieważ kupiłem go na stronie accesories4you/sklepxiaomi.pl/x-sklep.pl a czytam że ten sklep udzielać gwarancji nie lubi.

Co zrobić?

Bo myślę że najlepiej wymienić samemu baterie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej na pewno wygląda to na baterię. Piszesz, że masz dwa lata gwarancji, trochę dziwne przecież tego telefonu nie idzie kupić nowego w chinach, może dostałeś odświeżoną używkę albo za długo leżał w magazynie. Ja bym wymienił baterię na wolną rękę.

Edytowane przez mariopel
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nezumi zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...