Jump to content

[Szukam] apki/mody/tweaki dla poprawy GPS/GPU i CPU do wyciskania max z telefonu dla gier (Redmi 4 Pro + PokemonGO)


checkmate
 Share

Recommended Posts

Siemka,

Jak w temacie, poszukuję:

Modyfikacji/tweaków/skryptów/aplikacji/modułów Magisk dla poprawy:

1. GPS - by był dokładniejszy (jakieś tweaki w build.prop?)

2. GPU - chciałbym wycisnąć max możliwości z Adreno 506.

3.DPI - jak zmniejszyć DPI/rozdzielczość/skalowanie obrazu tylko dla jednej wybranej aplikacji by system nie świrował? Polecicie jakieś apki?

4.CPU -  tu za wiele nie ma co kombinować.

Telefon to Redmi 4 Pro z  MIUI 9 (7.10.26), ukryty ROOT (systemless) z Magisk v14.

Jako, że PokemonGO jest dość kiepsko napisaną grą - potrafi tak samo działać na Androidowych flagowcach co na moim Redmi 4 Pro. Ba, często/częściej na moim telefonie gra chodzi płynniej niż na takich s7 edge czy s8. Optymalizacja gry leży i kwiczy ale to nie powód by nie próbować kombinować z tweakami i modyfikacjami które oferuje otwartość Androida, prawda? ;)

Lepszy numer - gra chodzi w 30fpsach ale czasami( raz na miesiąc), od tak z zaskoczenia potrafi "wskoczyć" płynne 60fps, których na flagowcach znajomi nie uświadczą. Gra chodzi wtedy miodnie, więc widzę potencjał w swoim Redmi by kombinować coś w tym kierunku, by wycisnąć z telefonu jak najwięcej.

Problem jest czasami taki - używając programów do podkręcania zegarów od GPU/CPU np. "Kernel Toolkit" albo "Kernel Adiutor" często nie zapisuje ustawień jak trzeba i po wyjściu z apki ustawiają się z powrotem podstawowe wartości. Obecnie używam "Kernel Tuner" i apka w miarę działa jak trzeba, ale przykładowo mogę ustawić tylko max wartość taktowania GPU ale minimalną już nie.

Tak samo z DPI i rozdzielczością są problemy. Redmi 4 Pro ma 440 DPI i rozdzielczość 1080x1920. Obecnie testuję aplikację "Screen Shift" i samych zmian w grze zbytnio nie widzę, jedynie po większych ikonkach przełączników w pasku powiadomień mogę stwierdzić że zmieniłem dpi lub rozdzielczość. Jakoś nie mogę znaleźć wartości, która by działała jak należy.

GPS - idąc pieszo potrafi często wyskakiwać komunikat o zbyt szybkiej jeździe (ponad 40-50km/h). Czyściłem A-GPS apką GPS Status ale na niewiele się to zdaje. Może zmiana wartości w build.prop coś by dała?

Pewnie jest jeszcze kilka kwestii o których zapomniałem,ale póki co chciałbym się skupić na powyższych - gpu/gps i dpi.

Liczę na Waszą pomoc.

Pozdrawiam

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×
×
  • Create New...