Skocz do zawartości

MIUI 9 / 10 Global Stable


michaubpl

Rekomendowane odpowiedzi

[mention=49756]Foxiuu[/mention] tak. Wyłączyłem w opcjach programisty optymalizację miui i bateria po pierwszym ładowaniu pobiła rekord z 9.2.2.0. 2,5 dnia od ładowania i 8h sot
 
Po wyłączeniu optymalizacji pulpit się po przestawiał a ponadto wszystko zrobiło się wielkie. Ponowne włączenie nic nie dało. Jakieś pomysły??

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kamil Kupiec Jasność auto, kłódka na messengerze i paru innych aplikacjach (ale one raczej nie pobierają energii niewiele, messenger i aplikacja bankowa z powiadomieniami tu jedynie wysysa baterię, bo np. alipaczka sprawdza status przesyłek co 4h więc zużywa mało energii). Mam animacje na 0,5 ustawione w opcjach programistycznych i wyłączoną optymalizację MIUI. No i wifi mam auto wyłączanie ale ja sam wyłączam wifi/data jak nie używam. GPS wyłączony. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w swoim mi do usunięcia pliki cache poprzez systemowy panel sterowania które zajmują aż 6 gb. Nie żebym narzekał na brak wolnego miejsca ale jeśli te pliki są zbędne to czemu by ich nie wywalić. Nie wiem tylko czy one są potrzebne czy usunięcie ich nic nie zmieni.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.07.2018 o 21:17, Foxiuu napisał:

Cześć. Korzysta ktoś aktualnie z globala 9.5.8.0 przez dłuższy czas i może się wypowiedzieć o baterii temperaturze i samym działaniu systemu oraz czy zauważył jakieś błędy. Mam zamiar aktualizować. Będę wdzięczny ;)

Ja od około 3 tygodni mam tak na 9.5.8.0 :-(

Pomimo włączonego oszczędzania energii od 23 do 7. :-(

Jak znaleźć winowajcę?

Screenshot_2018-07-19-13-11-07-156_com.miui.securitycenter.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, dzidexx napisał:

Przeszkadza tylko - nie ustawiaj oszczędzań - żadnych.

OK. Podsumowując, wyłączyłem oszczędzanie baterii, wyłączyłem GPS (chociaż wg wykresu on nie zżera ale dla pewności), Wi-Fi dałem tylko gdy podłączony, wyłączyłem optymalizację MIUI w opcjach programisty, dodatkowo usunąłem przywilej "bez ograniczeń" dla Endomondo (chociaż dawno już go nie używałem). Właśnie ładuję baterię, zobaczę jak będzie teraz.

Kiedyś też miałem bez problemu 2-3 dni i SOT 5-6 godz. :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.) Czy na MIUI Polska w telefonie Mi6 (MIUI 10) można włączyć full screen gestures? I jeśli tak to czy po włączeniu full screen gestures, przyciski fizyczne pod ekranem również działają (czy można miec albo gesty albo przyciski)? Obecnie siedzenie na MIUI global beta 8.7.19 i tutaj nie ma tej funkcji.

2.) Czy na MIUI Polska aktualizacja odbywa się podobnie jak na global beta (OTA), czy trzeba ręcznie co tydzień pobierać paczkę aktualizacji?


Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad. 1. Można włączyć gesty. Wtedy przyciski są nieaktywne (poza czytnikiem odcisków palców).

Ad. 2. I tak i nie. Jest to opcja dla cierpliwych ludzi i często nie działa więc szybciej i łatwiej wrzucić przez recovery paczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.07.2018 o 13:42, Krzysztoff napisał:

OK. Podsumowując, wyłączyłem oszczędzanie baterii, wyłączyłem GPS (chociaż wg wykresu on nie zżera ale dla pewności), Wi-Fi dałem tylko gdy podłączony, wyłączyłem optymalizację MIUI w opcjach programisty, dodatkowo usunąłem przywilej "bez ograniczeń" dla Endomondo (chociaż dawno już go nie używałem). Właśnie ładuję baterię, zobaczę jak będzie teraz.

Kiedyś też miałem bez problemu 2-3 dni i SOT 5-6 godz. :-(

Od razu się naprawiło. Teraz pojedynczo będę przywracał ustawienia i sprawdzał co będzie. Na początek przywrócę Wi-Fi włączone zawsze.

Screenshot_2018-07-21-14-13-17-482_com.miui.securitycenter.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Foxiuu napisał:

Ile powinna wytrzymać bateria na pełnym wyświetlaczu z danymi komórkowymi lub wifi? Przy normalnym użytkowaniu. Messenger Fb Insta Youtube.

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

Mam Mi6 od miesiąca i od początku trzymam go na 9.2.2.0. Bateria trzyma mi 2,5 dnia z 8-9 Sot, przy ciągłym Wifi/Lte (jakies 80% czasu to jednak mocny zasięg WiFi). Używam telefonu do głównie do smsów, facebooka i messengera lite, twittera, insta, google chorme, trochę youtube i twitch (jakies 45-60 minut). Jeśli używam więcej youtube/twitcha to baterię ładuję codziennie. Natomiast gdy często zmieniam położenie przełączając się  z wifi na lte i na odwrót, to sot spada do 4-6 godzin. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.07.2018 o 14:17, Krzysztoff napisał:

Od razu się naprawiło. Teraz pojedynczo będę przywracał ustawienia i sprawdzał co będzie. Na początek przywrócę Wi-Fi włączone zawsze.

Screenshot_2018-07-21-14-13-17-482_com.miui.securitycenter.png

Przy ciągłym Wi-Fi nadal jest OK. Będę poszukiwał nadal winowajcy włączając z powrotem kolejne opcje. Jak rozładuję teraz, to włączę GPS i dam bez ograniczeń z powrotem Endomondo.

Screenshot_2018-07-23-11-58-33-652_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2018-07-23-11-58-19-441_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2018-07-22-17-41-22-751_com.miui.securitycenter.png

Screenshot_2018-07-22-17-41-31-787_com.miui.securitycenter.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.07.2018 o 14:17, Krzysztoff napisał:

Od razu się naprawiło. Teraz pojedynczo będę przywracał ustawienia i sprawdzał co będzie. Na początek przywrócę Wi-Fi włączone zawsze.

Screenshot_2018-07-21-14-13-17-482_com.miui.securitycenter.png

wyłączenie jedynie GPS poprawia Ci wynik, miałem tak samo

nie zauwazyłem że włączony gps został po Yanosiku i w noc zjadłlo mi 30 procent 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...