Skocz do zawartości

MIUI 9 / 10 Global Stable


michaubpl

Rekomendowane odpowiedzi

15 hours ago, sebakiller said:

Jeżeli chciałbym wrócić na 9.2.2.0 to pobieram ROM na fastboota i wrzucam na miflasha ? Przy czym nie muszę być na wersji developer albo mieć odblokowany bootloader ?. Pozdrawiam

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

 

5 hours ago, marglcia said:

tak - pobrałam plik z http://en.miui.com/download-326.html i skopiowałam do pamięci telefonu - potem wybierasz aktualizację z pliku (tylko zrób sobie kopię danych bo wgranie dev wymaga wymazania wszystkich danych)

na 9.2.3.0 nie chciał zainstalować wersji dev ale na 9.5.6.0 poszło bez problemu ;-)

marglcia nie wprowadzaj go w błąd bo ty piszesz o przejściu na wersje dev. (zawsze się to dało zrobić bez odblokowywania bootloadera z poziomu update telefonu) a on chce zrobić downgrade do 9.2.2.0 global (czyli musi odblokować bootloader i wgrać 9.2.2 przez fastboot). 

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, olaboga napisał:

marglcia nie wprowadzaj go w błąd bo ty piszesz o przejściu na wersje dev. (zawsze się to dało zrobić bez odblokowywania bootloadera z poziomu update telefonu) a on chce zrobić downgrade do 9.2.2.0 global (czyli musi odblokować bootloader i wgrać 9.2.2 przez fastboot). 

akurat nie zawsze się dało bo w wersji 9.2.3.0 krzyczał, że może tylko instalować wersje stabilne a przy próbie dodania urządzenia do konta pojawiał się błąd 86006 dopiero na 9.5.6.0 bez problemu można przejść na dev i zniknął też problem z błędem 86006 i można powiązać konto z urządzeniem a tym samym odblokować telefon....  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem własnie wersję 9.5.6.0 - ciekaw nie zauważyłem jeszcze zmian konkretnych. Zrobiłem sam, bo niestety w nocy sama by mi się moja Mi 6 zaktualizowała XD. Przeszedłem z 9.2.2.0. Pierwsze podejście do tego arcysławnego oreo XD

Edytowane przez _STRIGOI_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, jupi49 napisał:

U mine na 9.5.6.0 zginęły motywy, jak je odzyskać?

U wszystkich. Jedynie zmieniając region na jakiś z poza Unii Europejskiej (np Indie, z Europy może być Szwajcaria). Wchodzi w życie ustawa Unii, RODO. Xiaomi dmuchając na zimne wyłączyło motywy w naszym regionie, bo podobno zagrażały twojej i innych prywatności (przynajmniej według prawodawstwa Unii EU).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla mnie wersje stable to jakaś porażka - wcześniej miałam redmi 3s potem redmi note 3 pro i mimo szczerych chęci pracy na stable zawsze wgrywałam wersje developerską... myślałam, że chociaż na mi 6 stable jest ok - ale po dwóch tygodniach kombinowałam żeby wgrać wersję dev....

w poprzednich telefonach dev ani razu mnie nie zawiódł w odróżnieniu do stable a wgrywałam często bardzo szybko od ukazania się kolejnej aktualizacji - nie czekając nawet na opinie innych użytkowników

tak więc dla wszystkich którzy się wahają albo obawiają wersji dev naprawdę polecam i piszę to z punktu widzenia baby, która sobie średnio radzi z softami itp. 8-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, zbiecik napisał:

Na dev beta nie mam tych powiadomień

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
 

Czy mógłbyś napisać z jakiej wersji dokładnie korzystasz? U mnie na 8.4.19 niestety powiadomienia Androida nadal występują, jednak reszta działa bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, XYZ napisał:
3 godziny temu, Pyrlandia napisał:
W moim przypadku bateria na 9.5.6.0 spisuje się bardzo dobrze, nie narzekam na nią. 

Ile? Czy robiłeś wipe przed przejściem na Oreo?

Ekran mam 6-7h. Wipe robie zawsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszyscy tak maja z VOLTE :) Dlatego wyłaczony u mnie. Co do 9.5.6.0 to mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że wreszcie skończyły się moje problemy z baterią. Wszystko już miałem i wszędzie jakieś bugi. Chwilowo zostaję na nim. AAA i robiłem miflashem łącznie z blokowaniem bootloadera (jak z fabryki). Jak będzie 10tka to będę pewnie znowu kombinował bo znając życie nie wytrzymam, a ten miesiąc siedze na stablu. Brakuje mi tylko GCAM bo jednak xiaomi nie umie zrobić apki do aparatu a soczewki są ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.05.2018 o 09:01, XYZ napisał:

Od momentu przejścia na Oreo (9.2.2.0 oraz 9.5.6.0) bateria wyraźnie szybciej się rozładowuje. Wcześniej miałem 6-7h. Teraz 4-5h.

Polecam zrobić wipe. Nawet jak już wgrałeś 9.5.6.0. Ja zaraz po update nie zrobiłem tego, to po 2 ładowaniu był odczuwalny szybszy drenaż baterii. Zrobiłem reset do ustawień fabrycznych i jak ręką odjął bateria lepiej działa :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co ja zaobserwowałem po aktualizacji na 9.5.6.0.

- Powiadomienia są ok (są dźwięki są wibracje jest ok)

- Wifi czasem się zawiesza tzn jest uruchomione i np gdy wstanę rano po wybudzeniu telefonu już nie mogę włączyć wifi opcja jest jakby zacięta musze uruchomić ponownie telefon żeby wifi się włączyło. (W poprzedniej wersji nie było tego problemu)

- Bateria hmm wyraźnie trzyma krócej (nie wiem czy ktoś ma jaki system pracy jak ja ale ja codziennie mam po około 50-80 telefonów, aplikacja mailowa działa w tle i po całym dniu pracy mam około 40% więc nie wiem) Na 9.2.2.0 nie pracowałem dlugo bo od razu po jednym dniu niestety nie czytając opinii zaaktualizowałem do nieszczęsnego softa.

- Czytnik lini papilarnych moim zdaniem działą bardzo dobrze wybudza telefon bardzo szybko ale...........nie wiem jak u was ale gdy np kciuk który mam ustawiony i mam telefon przy komputerze poziomo i przytykam palec to musze odwrocic telefon na wprost pionowo i przytknąć palec żeby go wybudzić nie wiem czy to problem skanu lini czy coś innego jak u was tak samo to ok.

Jak narazie więcej nie zaobserwowałem.

Edytowane przez Xandar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bateria jest ok na tym sofcie. U mnie wyraźnie lepiej niż na 9.2.2.0

 

Przy takim użytkowaniu 40% na koniec dnia to dobry wynik. Ja mam mniej rozmów, ale maile często i często wybudzam ekran i zostaje mi 50% baterii na koniec dnia. SOT mam wtedy na poziomie około 3h. Wifi u mnie nie ma problemu a mam 2 routery w domu i 5 w pracy i nie miał nigdy zwiechy. 

Ostatnio miałem VPN zestawiony i załączony zoiper (do VoIPa) i po pół dnia miałem już 50% ale to i tak uważam za dobry wynik. Czytnik lini papilarnych jest moim zdaniem dużo gorszy niż w starym redmi note 3 pro i w leeco lepro 3. Gorzej łapie tzn trzeba idealnie palec ustawiac. W tamstych nie ma tego problemu. Telefon jak wytrzymuje przy katowaniu cały dzień to znaczy, że ma dobrą baterię :) Takie czasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=47777]Xandar[/mention]
A zauważyłeś jakąś zamianę w jakości aparatu? Bo ja kupiłem mi6 w piatek i nie wiem czy ma tak kiepski aparat jak jest nieco ciemniej (ale w dzień) czy skopali go w aktualizacji. Poniżej kawałek zdjęć (po lewej Op3, po prawej Mi6) 
 
xxx.jpg.734e40e6f73f49b8cc80ba6f8ac64749.jpg
Wiesz co ja tak zdjęć nie robię bo u mnie telefon sluzy do pracy wiec jakoś tak tego nie sprawdziłem :(

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli po prawej jest Mi6 to zdjęcie ma dużo więcej szczegółów, jest po prostu prześwietlone. Spróbuj zmienić tryb ekspozycji w ustawieniach na średnią z kadru albo ustawić palcem odpowiedni punkt pomiaru światła, przy znośnych warunkach (w sensie nie tylko w słoneczny dzień) Mi6 jest w stanie zrobić całkiem niezłe zdjęcie. Niżej zdjęcie zrobione ok 21.00 więc zdecydowanie przy słabszych warunkach a myślę że daje radę ze szczegółami, tym bardziej, że rekadrowane

IMG_20180513_204410_HDR.jpg

Edytowane przez kacper.lz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...